Autor Tema: Limarija kod ovlascenih servisa  (Pročitano 11238 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #15 poslato: 12. Okt, 2015. 20:28 »
Nisam jos uvek resio, prolazilo mi je kroz glavu svasta ovih dana i lepljenje nekih folija i samo da zamazem preko zime pa na prolece da to lepo ofarbam jer ni uslovi nisu vise idealni za farbanje tj. susenje veruj mi da nisam vise pametan samo znam da me sve manje nervira kako vreme prolazi ali znam da cu morati da ga ofarbam kad tad sve kao cekam mozda se jos nesto desi ( ne daj boze  :) ) Javljam cim bude novosti a svim clanovima hvala na odgovorima...
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #16 poslato: 12. Okt, 2015. 20:38 »
Ne znam koliko je oštećenje pa ne mogu ni da zamislim kako bih se ja ponašao. U principu sam cepidlaka, ali ako je neka manja ogrebotina ostavio bih je zbog uroka  :B=). Kad te tera maler onda uvek idu tri zajedno (naravno šalim se, mada tebi sigurno nije do šale). Ukoliko je nešto veće mislim da bih rešavao odmah. Ali to je moje razmišljanje. Ako si strpljiv, a nema bojazni od širenja korozije, sačekaj proleće pa odradiš kako bog zapoveda.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #17 poslato: 12. Okt, 2015. 23:30 »
Ma to su 2 tackice ulubljene sa malim ogrebotinama ali do lima i jedna ogrebotina duzine oko 5-6 cm koja mislim da moze i da se ispolira posto nestaje kad je mokar auto ali kopa oci na novim kolima :)
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #18 poslato: 12. Okt, 2015. 23:38 »

Losa je slika ali moze da se vidi da ovako na prvi pogled nije strasno... Mislim da ce ipak da saceka prolece ali cu pratiti ako krene da rdja...
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #19 poslato: 12. Okt, 2015. 23:54 »
Nisam probao ali ima onih flomastera za ogrebotine koji to zamaskiraju. Meni ne izgleda strašno. Farbanje vrata je ako se ne varam oko 100 evra. Pozdrav
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Dare4x4

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #20 poslato: 13. Okt, 2015. 21:05 »
Idi u neku bolju farbaru da ti naprave boju po šifri. Onda kupiš u knjižari najtanju četkicu za likovno. Ispuniš bojom ogrebotinu. Posle nekoliko dana ispoliraš, čisto da odstraniš višak boje koji je van ogrebotine. Vrlo verovatno se ništa neće poznavati. Ja sam jednom tako radio, crvena boja, ne poznaje se uopšte. Ako je ogrebotina mnogo duboka, popuniš jednom, pa kad se boja stegne još jednom.

Ne znam kako je ovo nastalo ali ako je od nekog prolaznika... ne znam koja civilizovana kazna bi zadovoljila pravdu  hearcut

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #21 poslato: 13. Okt, 2015. 22:06 »
Batke 10.000 din u ovlascenom mi traze za cela vrata sto i nije puno i tvrde kako se nece poznavati da su farbana, hvala dare na savetu bas sam pre neki dan citao o tome probacu i tu varijantu sigurno mada ne vidi se na slici koliko je duboko zagrebano tu gde su ulubljenja (do lima). U ovom slucaju nije prolaznik  :) ja sam obilazio neku zaglavljenu rampu a ispostavilo se da nisam imao dovoljno mesta da je lepo obidjem nije dzaba rampa  ;)
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže Dare4x4

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #22 poslato: 14. Okt, 2015. 11:45 »
Po mom mišljenu, farbanje celih vrata je poslednja opcija. Vrata su već oštećena, tako da slobodno možeš da isprobaš ovo što ti rekoh. Ako i ne upali, svakako ćeš farbati vrata. Samo ja bih gledao da to izbegnem po svaku cenu jer bolje je (po meni) da se ogrebotina čak i malo poznaje, nego da se poznaje da su cela vrata farbana. A pošto kažete da ne koriste original boju, razlika će se pojaviti kad tad jer neće istim tempom da bledi original boja i ova druga.
Srećno  bravo2

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #23 poslato: 14. Okt, 2015. 16:30 »
Batke 10.000 din u ovlascenom mi traze za cela vrata sto i nije puno i tvrde kako se nece poznavati da su farbana, hvala dare na savetu bas sam pre neki dan citao o tome probacu i tu varijantu sigurno mada ne vidi se na slici koliko je duboko zagrebano tu gde su ulubljenja (do lima). U ovom slucaju nije prolaznik  :) ja sam obilazio neku zaglavljenu rampu a ispostavilo se da nisam imao dovoljno mesta da je lepo obidjem nije dzaba rampa  ;)
Samo ti nisu rekli da je cifra bez PDV-a. Onda kad izađe račun zabezekneš se odakle i ovih 20%. Možda se i varam, ali obično kažu koliko oni treba da zarade ne računajući državu.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Van mreže Bogdan86Započeo temu

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #24 poslato: 15. Okt, 2015. 09:18 »
Ja sam trgovac :) tako da sam odmah pitao za pdv i to je cena sa pdv-om. Hvala Dare skroz se slazem sa tobom i sigurno cu probati varijantu samo da to zamazem i ispoliram pa ako bas ispadne katastrofa onda ide farbanje ali tek na prolece...
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #25 poslato: 15. Okt, 2015. 13:23 »
iskusno  bravo2
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #26 poslato: 31. Mar, 2017. 14:11 »
Imam jednu ogrebotinu na zadnjem blatobranu koju bih hteo da sredim (neko me na parkingu zakačio pre par meseci). Prilično duboka i ružna tako da bih hteo to da rešim.
Pošto auto ima kasko, bio sam danas da prijavim štetu pa mi treba preporuka za ovlašćeni servis gde bih ovo sredio. U osiguranju su mi  preporučili Samardžića (verovatno imaju neki deal sa njima). Ja sam do sad auto održavao u Auto Čačku na Novom Beogradu ali ovi su me savetovali da izbegavam njih jer sa njima imaju komplikovaniju proceduru a i oni valjda automobile voze u Preljinu na farbanje, pa ću sigurno više čekati neko kod drugih.

Za AC Stojanović sam iz drugih izvora čuo da ih izbegavam što se tiče farbanja.

Elem, ima li neko iskustva sa u Samardžićem što se tiče limarije/farbanja?
  • Vozi: Skoda Superb MK3

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #27 poslato: 31. Mar, 2017. 18:23 »
Malo su te zezali u osiguranju, kakvo teranje u Preljinu???
Ja sam radio auto u Krnjači, u Autočačku, oni imaju firmu Bugi trade koja radi u okviru AČ, odlično rade i veoma su ekspeditivni, čak sam uspeo da dobijem i zamenski auto, jeste pikap ali je poslužio...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže batke

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #28 poslato: 31. Mar, 2017. 22:24 »
Može Samardžić, Alpros ili Ćirinac. Ja imam sjajno iskustvo sa Ćirincem što se tiče kvaliteta. Dva puta sam kod njih radio, jednom A5 i jednom A7 Octaviu. Oba puta savršeno bez šanse da se prepozna rad. Osiguravajuće kuće rade sa njima...
Dobro je da ti osiguranje priznaje ovlašćeni servis. Neki neće da priznaju jer je ovlašćeni skup pa imaju dilove sa koje kakvim nadri majstorima i šalju te kod njih...
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Odg: Limarija kod ovlascenih servisa
« Odgovor #29 poslato: 31. Mar, 2017. 23:45 »
Malo su te zezali u osiguranju, kakvo teranje u Preljinu???
Ja sam radio auto u Krnjači, u Autočačku, oni imaju firmu Bugi trade koja radi u okviru AČ, odlično rade i veoma su ekspeditivni, čak sam uspeo da dobijem i zamenski auto, jeste pikap ali je poslužio...

E, pa jeste mi rekao da ako već hoću u Auto Čačak, da bolje idem u Krnjaču i mislim da je pomenuo je taj Bugi, ali nisam ga baš ispratio :) Ali iz još jednog izvora sam čuo to da Auto Čačak nema svoju komoru. E sad da li ovi na NBGD stvarno farbaju u Preljini - ne znam.

Dobro je da ti osiguranje priznaje ovlašćeni servis. Neki neće da priznaju jer je ovlašćeni skup pa imaju dilove sa koje kakvim nadri majstorima i šalju te kod njih...

Ne bi trebalo da mogu da te uslovljavaju, pogotovo kad je auto u garanciji. Ja ne bih pristao da popravljam auto van ovlašćenog servisa.

  • Vozi: Skoda Superb MK3



Pretraga foruma [Google]