Autor Tema: Kranjska Gora, za skijase i ostale  (Pročitano 4540 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži bugarinZapočeo temu

Odg: Kranjska Gora, za skijase i ostale
« Odgovor #15 poslato: 25. Feb, 2020. 21:23 »
Cena kvadrata naravno varira i zavisi od mnogo cinilaca. ne znam koje su trenutno cene u NS, ali u SLO se moze naci OK stan vec za nekih 1500e po kvm (ne u turistickom centru i ne u vecem gradu).
velika prednost Slovenije (moje misljenje) je njena velicina, odnosno bas to sto je mala. gde god da krenes, stignes za sat i po do dva.
Moja ujna recimo zivi u "selu" pored domzala. prodala je svoj stan (domzale) i stan svog oca (vic-ljubljana) i kupili su novu kucu u tom "selu". do ljubljane joj treba manje nego meni iz sremcice do centra beograda. naravno ako se koristi autoput, koji zahteva vinjetu. opet, moze se i bez vinjete, ali onda put traje nesto duze (lokalni putevi kroz naseljena mesta). sestra ne koristi vinjetu da bi iz domzala dosla na radno mesto (nekadasnji aerodrom brnik, danas joze pucnik).

Novo mesto moze da bude interesantno, mada bi ja pre nisanio meribor i mariborsko pohorje, ili ptuj, ako se gledaju mesta u "istocnoj" sloveniji.

Primorje slovenacko nije mesto gde bih kupovao nekretninu, niti mogao da zivim.

Ljubljana i okolina ljubljane, pa i kranj, domzale, kamnik su extra pozicionirani. u ljubljani bez 2500 se ne krece u razgledanje, ako se ne trazi stan za renoviranje. kranj i kamnik nesto jeftiniji. domzale u rangu ljubljane.............
opet, za tu cifru po kvadratu moze da se uzme stan u nekom turistickom centru i da se relativno brzo otplati........
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže observer

Odg: Kranjska Gora, za skijase i ostale
« Odgovor #16 poslato: 26. Feb, 2020. 09:41 »
Da, tako nesto i ja mislim, kraj oko Ptuja i Maribora je povoljniji. Otisli smo od teme pa necu siriti dalje pricu.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Super 20

Odg: Kranjska Gora, za skijase i ostale
« Odgovor #17 poslato: 26. Feb, 2020. 13:36 »
na mavrovu sam skijao pocetkom 90tih, i vrlo rado bih ponovo otisao tamo. ali hotel radika u kojem sam ja odsedao, sada je ultra-giga luxuzni rezort, a i ne mogu nigde da nadjem nikakvu ponudu za mavrovo :( .   gornji deo staza, ona dugacka sa blagim padom................ da ne znam gde sam, pomislio bih dolomiti...........

cene jesu visoke, ali stan od 100.000 se isplati u roku od 15 godina maximum. samo renta, preko 200 nocenja godisnje moze da se ostvari. po meni je to bolja investicija nego stan u BG od 100.000 koji ne mozes da iznajmis za vise od 300-400 eura mesecno.

pa rekao sam da sam delom slovenac :)  cale tuta, a kevini roditelji sa severozapada jbg :)


@Super 20:

AT i CH jesu (neki delovi) mnogo bolji za zivot, ali samo u varijanti da tamo zivite i radite sa celom porodicom (da bar dva clana porodice rade). znam dosta njih koji rade u svici, a sopinge obavljaju u nemackoj recimo.
Meni najvise pri izboru lokacije znaci to koliko je objekat-lokacija udaljena od mora i planine. iz LJ sam za pola sata na krvavcu na skijanju. ili za sat u kranjskoj gori. za sat vremena stignem i do mora, a ako hocu na neko ostrvo onda mi treba dva sata. pored toga, u SLO nikad ne bih kupovao nekretninu u kojoj bih ziveo, vec za iznajmljivanje.

U princip se slazem 95% za sve sto si napisao. Ako ikada odlucis da dolazis na jug pisi mi u poruku pa pokusacu da ti pomognem oko smestaja iako se ne znamo. Sto se tice Mavrovo-Radika sada je hotel sa 5* i naravno da je skup. Uglavnom je klijentela iz CH  :)) :)) Mada moze se naci u blizini i apartmani za 20eu po dan. Iskreno malo je sadrzaj u Mavrovo sem sto je lepo i mirno i sto covek moze da lepo napuni baterije. Ja licno vise idem u Bansko u BG ali i tamo su cene postale ozbiljne i nije vise jeftina destinacija.
  • Vozi: Superb



Pretraga foruma [Google]