Autor Tema: Povremeno skripanje iz predjela motora, remen?  (Pročitano 1108 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VrbasZapočeo temu

Povremeno skripanje iz predjela motora, remen?
« poslato: 10. Nov, 2022. 00:47 »
Pozdrav!

Vozim 1.3 43 kW, zadnjih par dana mi se javlja zvuk ritmicnog skripanja iz predjela motora, tacnije negdje s njegove desne strane kad se gleda iz kabine (nisam uspio da pronadjem odakle tacno dolazi zvuk jer kad otvorim haubu nisam nikako uspjevao da docekam da krene skripati). Nesto poput ovog, samo visim tonom: https://youtube.com/shorts/9FI66o4VCUk?feature=share

Kao sto rekoh, rijetko se javlja i nema nekog pravila, osim da sam skontao da je cesci ukoliko je neki od potrosaca ukljucen (grijaci stakala, duvanje) i u tim prilikama se desava pri naglijem pritiskanju gasa na leru ili pri davanju medjugasa kad saltam u nize. Zvuk moze da potraje sve dok ne iskljucim potrosace. Probao sam da ga izazovem i sa ugasenim svjetlima, nije se javio.

Remen izgleda ok, u radu nista nije klizilo, remen ima svoju "putanju" kretanja... Doduse jedan zubac mu fali, ali tako je vec duze vrijeme.

Ako je ko imao iskustva s tim, ili zna sta je, bio bih zahvalan da posavjetuje, cisto da iskljucim neke opcije da mi majstor ne izmijenja pola motornog prostora :)
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 43kW

Na mreži Ljuba

Odg: Povremeno skripanje iz predjela motora, remen?
« Odgovor #1 poslato: 11. Nov, 2022. 12:14 »
Remen je 1/1, mozes da probas da ga dotegnes ali mislim da je bolje da ga zamenis posto kazes da fali jedan od "zuba".
Usput proveri uređaje koje okrece taj remen tipa alternator, vodena pumpa tj. da li se okrecu slobodno i bez zvukova da je neki lezaj poceo "ribati". Ako ne znas kako najbolje prepusti majstoru da to odradi.
  • Vozi: Fabia 2

Van mreže VrbasZapočeo temu

Odg: Povremeno skripanje iz predjela motora, remen?
« Odgovor #2 poslato: 12. Nov, 2022. 11:18 »
Da, definitvno je remen. Iako se, kao sto rekoh, na prvi pogled cinio urednim, kao i oba tockica od pumpe i alternatora, spade juce u toku voznje. Zamijenice se i to je to, hvala u svakom slucaju  bravo2
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 43kW



Pretraga foruma [Google]