Autor Tema: Zamena ksenon sijalica  (Pročitano 8909 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #30 poslato: 01. Okt, 2023. 12:20 »
Moguće da je degradiralo od marta kada sam radio tehnički. Da li je taj Osram nešto kao fabrika ili mu dođe kao upgrade?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #31 poslato: 01. Okt, 2023. 14:01 »
Nova auta nemaju tockice. Automatska nivelacija kod svih. Kako opterecujes zadnje tockove tako on sam pomocu senzora podesava snop.
У оквиру Шкоде вероватно још само Ф4, бар ова моја, има ту механичку нивелацију илити "точкић".

Прошли викенд возио сам мало и кроз маглу и био је то мој први сусрет са маглом и ЛЕД светлима на Ф4, и мало сам био збуњен јер баш чудно баца сноп, поготово леви фар. Да ли тако треба или не, али баца сноп баш високо и према средини, укратко, малтене ничему не служе фарови, чак и заслепљују, и морао сам баш баш успорити (око 20 кмх). Наравно, магленке су биле упаљене. Док је возач испред мене са Мечком МЛ возио и по 70-80 кмх.  :(
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #32 poslato: 01. Okt, 2023. 14:51 »
Moguće da je degradiralo od marta kada sam radio tehnički. Da li je taj Osram nešto kao fabrika ili mu dođe kao upgrade?
Osram je zamjenska, imas i Philips. Takodje milion kineza koji takodje rade posao za manje para.

Zeljko tvoja fabia vjerovatno nema xenon. Zaboravih naglasiti da halogene vecinom mehanicki se steluju 3 stepena. Mada je sve do opreme vozila
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #33 poslato: 01. Okt, 2023. 15:20 »
На мојој Ф4 нису ксенонке, ЛЕД фарови су, кратка сигурно, за дуга нисам сигуран, нисам још проверавао.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #34 poslato: 01. Okt, 2023. 16:19 »
Jesi siguran da je taj tockic za podizanje farova? Led bi trebao da ima auto nivelaciju
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #35 poslato: 01. Okt, 2023. 17:38 »
Јесте, на Ф4 тај точкић јесте за нивелацију. Сад пробао.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #36 poslato: 01. Okt, 2023. 21:51 »
Malopre sam opalio par fotki da dočaram kako to otprilike izgleda. Nije neki kvalitet ali mislim da se vidi sasvim dovoljno. Ne znam kojim redosledom će biti upload, pa evo da napišem zapažanja jer sam sad baš gledao sve živo.
Slika iz garaže deluje kao da je sve odlično, međutim čim se izađe na ulicu, stanje je potpuno drugačije. Ulična rasveta ona prigušena žuta nadjačava moje farove. Na putu sam gledao automobile koji me pretiču, normalno, sve se lepo vidi ispred njih. Dok kod mene niti je snop visoko, niti nisko. Dakle vidi se senka ispod automobila koji su ispred mene, dok u visini ne dođe ni do vrha branika. Kada se odaljim nekih 30ak metara ne mogu više ni da dobacim do auta ispred. Obratiti pažnju i na senke po putu, kao da su mi ugašena svetla...
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže maradona

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #37 poslato: 01. Okt, 2023. 23:14 »
Okačiću fotografije noćne vožnje mojim autom, čim dodje sa servisa, pa da možemo uporediti. I meni smeta što ne mogu ručno podesiti visinu snopa, ali šta je tu je. Na otvorenom putu stalno vozim pod dugim svetlima i 80% ljudima ne smeta, tako da ipak ima i neke koristi od automatskog štelovanja.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #38 poslato: 02. Okt, 2023. 07:31 »
Око те висине снопа вероватно може помоћи ВЦДС или ОБДелевен.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #39 poslato: 02. Okt, 2023. 08:11 »
Probaću prvo da stavim nove xenone, verujem da su ovi gotovi. Pa onda da vidim kako stoje stvari. Pošto sam sada u istraživačkom delu, da podelim do sada info tj cene koje sam našao. Osram Original (tako se baš zove model) koji mi je @hirurg preporučio je 53e komad. Osim toga D3S verzija postoji još jedna za mene i zove se Osram Night Breaker Laser, a cena za 2 komada (takvo je pakovanje) je 238e. Philips Vision komad košta 135e, dok iz nekog razloga njihov najjači model Philips X Tremevision košta potpuno isto.
Rešavam to nadam se ove ili sledeće nedelje, pa ću kačiti da se vidi ima li razike.
@zzeelljjkkoo Ne bih se ja igrao sam sa tim  :)
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #40 poslato: 02. Okt, 2023. 08:16 »
@zzeelljjkkoo Ne bih se ja igrao sam sa tim  :)
Нормално, прво проучити, ако успеш да нађеш где то има објашњено. Претпостављам да има нека референтна вредност која је као најнижа и само је мало повећати, односно подићи сноп.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #41 poslato: 02. Okt, 2023. 08:23 »
U mom slučaju bi trebalo proširiti istovremeno oba smera (gore i dole), jer utisak je da baca bukvalno pravo. Ako je to moguće uopšte tako podesiti. Ili jednostavno jačina xenona trenutno nema snage da dovoljno rasipa svetlo kako bi trebalo. Bukvalno prvi put se susrećem sa ovakvim problemom...pre se znalo - ili radi ili je crkla sijalica, nema treće  =))
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže hirurg

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #42 poslato: 02. Okt, 2023. 08:52 »
Ja sam juce obatalio sto bi se reklo svjetla :) sad imam kao ti na superb :) samo napred nista sa strane. Takodje nemam napred ni zmigavce :) ni dnevna :) tako da dijagnostika je zeznuta igracka ako nemas bas bas dobro znanje.
To kad svjetla ne bacaju kako treba a imaju auto nivelaciju i usmjerivanje snopa se rjesi kalibracijom. I bude top.

Ja moram traziti od kolege Odis da mogu ponovo da uparim farove i balaste s autom. A htio sam iskodirati da mi ne pali kratka svjetla na opciju come and leaving home. I uspio sam. Pali dnevna i maglenke. Ali negdje sam propustio nesto. Jbg i eto belaja
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži wkobre

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #43 poslato: 02. Okt, 2023. 09:23 »
Uhhh.... srećno  hypno1
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Zamena ksenon sijalica
« Odgovor #44 poslato: 02. Okt, 2023. 09:35 »
Ja sam juce obatalio sto bi se reklo svjetla :) sad imam kao ti na superb :) samo napred nista sa strane. Takodje nemam napred ni zmigavce :) ni dnevna :) tako da dijagnostika je zeznuta igracka ako nemas bas bas dobro znanje.
To kad svjetla ne bacaju kako treba a imaju auto nivelaciju i usmjerivanje snopa se rjesi kalibracijom. I bude top.

Ja moram traziti od kolege Odis da mogu ponovo da uparim farove i balaste s autom. A htio sam iskodirati da mi ne pali kratka svjetla na opciju come and leaving home. I uspio sam. Pali dnevna i maglenke. Ali negdje sam propustio nesto. Jbg i eto belaja
Е ј... га.
Знам да је лако после битке бити генерал, али зар софтвер нема опцију бекапа, односно да снимиш стање пре чачкања? И онда у случају оваквог проблема вратиш претходно стање.
Јуче, кад сам први пут качио ОБДелевен, после првог скенирања одмах сам урадио фул бекап система, и послао си на маил, па после чачкао.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023



Pretraga foruma [Google]