Autor Tema: Ne radi osvetljenje instrument table  (Pročitano 23272 puta)

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #15 poslato: 04. Maj, 2016. 18:12 »
Uh iskreno receno ne znam ali uzmi jednu sijalicu i punjac ako imas pa isprobaj wac1. Probaj i da izvadis tu sijalicu od pozicije sto ti tinja kada ti radi instrument tabla pa vidi sta se desava ali 99% te masa zeza
Ja bih kada pronadjes masu na sijalicama uzeo komad zice i spojio na postojecu zicu od mase i opet je spojio negde na karoseriju ili  ako mislis da je komplikovano ocisti sve spojeve od mase koje vidis da ti budu cisti
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #16 poslato: 04. Maj, 2016. 20:37 »
Skontao sam danas šta je masa videću sutra ako mogu nekako da je pojačam. Danas sam nešto proveravao napone u zavisnosti od osigurača unutra da l je okej ili nije, ali sad kad videh ovo jasno mi je šta je šta na glavnoj sijalici. Proveriću sutra sve i pojačati masu na neki šraf ako bude potrebe. Jel na svim kontatima treba da imam oko 12V?

A za tu sijalicu što tinja nisam ja lepo objasnio to. Instrument tabla radi kada je ispravan osigurač koji reguliše kolo na koje je tabla prikačena što je i logično. E sad kad su svi osigurači okej i kada hoću da upalim svetla (felicija ima jedan prekidač za poziciju i jedan za kratka svetla) prekidači ne rade kako treba. Jer kada pritisnem prekidač koji pali poziciju on nekako upali i kratka svetla ali ona tinjaju nekako slabo kao i pozicije. Onda se i pored sijalice koja na tabli signalizira da su uključene pozicije upali i lampica za kratka svetla ali isto tako tinja. Kada pritisnem prekidač za kratka svetla kratko svetlo u desnom faru sija kako treba, lampica na tabli sija punom jačinom ali sijlaca u levom faru i dalje ostaje da tinja. Kada uključim i duga svetla desni far sija lepo levi ne.

E sad kad iskoči osigurač br 22. posle pritiska prekidača za poziciju onda se pali samo pozicija u desnom faru, jer je u levom pregorela sijalica. Kada uključim i kratka svetla ista stvar sija lepo desni far levi ne. Isto je i sa dugim svetlima.
Moguće je da je loša masa da levom faru i da se to dešava iz tog razloga. Ali mi nije jasno kad je osigurač okej što onda sa pritiskom na taster za poziciju pali slabo i kratka svetla, da li je prekidač okej ili relej? Mogu li njih nekako da proverim, mada da je do njih ne bi ni desni far radio kako valja?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #17 poslato: 04. Maj, 2016. 22:33 »
uh uh ovako kad upalis poziciju dodje ti plus na sijalicu pozicije prolazi kroz nju i dolazi do mase medjutim kako nemas masu plus ide kroz oboreno svetlo i prolazi do druge sijalice i ide na masu i na kontrolnu sijalicu koja ima svoju masu
Skini utikac sa leve sijalice pa upali poziciju onda ne bi trebalo da ti sija drugi far i kontrolna sijalica.
Pogledaj masu od pozicije i masu od H4 sijalice dali su zajedni i dodbro dobro ih ocisti da imaju dobar spoj sa masom jer masa uvek pravi probleme
Na utikacu od sijalice trebao bi imati 0 V kada su ti ugasena oborenai i  duga svetla izmedju zice za masu i druge dve zice .
Kad upalis kratko svetlo dobijas napon od oko 12-13v izmedju gornjek kontakta a na dugom morabiti 0v a kad upalis dugo onda na  kontaktu sa strane  imas 12-13v a na gornjem za kratko 0V(ne znam dali ti i kratka svetla svetle kada je upaljeno dugo
Nadam se da si razumeo ako sta nisi razumeo probacu opet nekako da objasnim
« Poslednja izmena: 04. Maj, 2016. 22:42 Apatinac »
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže ugi85

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #18 poslato: 04. Maj, 2016. 22:34 »
Gde si nasao onaj dokument sa rasporedom osiguraca i ima li tu sema vozila?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #19 poslato: 04. Maj, 2016. 23:02 »
@Apatinac, prvo hvala ti na ovako detaljnom objašnjenju i na tome što se cimaš da mi pomogneš. Sve sam te skapirao, samo mi reci da li je kontrolna sijalica lampica na tabli jer se ne razumem u terminologiju? Probam ovo sutra pa ako ne napravim ništa ide kod autoelektričara. I do sada bih oterao nego auto nije registrovan, a ja sam hteo da probam da sredim do tehničkog da me ne cimaju.

@ugi85 Izguglao sam ga, bila je samo ta strana.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #20 poslato: 04. Maj, 2016. 23:13 »
ma opusteno covece tu smo mi svi da pomognemo ko koliko moze i zna.
Kod men na fabiji kad upalim poziciju svetli mi instrument tabla a kada upalim oborena svetla pali mi se jos jedan simbol izgleda kao far ili vec kako a za duga standardno imas plavu lampcu e na ove lampice sam mislio.
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #21 poslato: 04. Maj, 2016. 23:16 »
Da da to je to, samo na feliciji ima 3 lampice, pozicija, kratka, duga svetla. Malo su preterali. :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #22 poslato: 05. Maj, 2016. 15:52 »
@Apatinac bio si u pravu, kada skinem sve kontakte sa levog fara, onda desni pali kako treba, kontrolnu lampicu isto. Što se tiče napona tu na levom faru su mi svi naponi u minusu (-). Znači negde oko -11do12V, Jel to znači da pravi problem neki masa, da je nema ili su nekako izvrnuti polovi?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #23 poslato: 05. Maj, 2016. 22:10 »
To sto je minus napon to si zamenio polove od instrumenta to nije strasno.
Pitanje je kako meris napon.Kada meris napon jel minus(vecinom crna zica na instrumentu ) stavis na masu u utikacu ili na masu od auta .Ako mozes probaj da pratis gde ti se spaja zica od mase na karoseriju pa tu malo ocisti a ako se ne vidi onda ogoli malo postojecu zicu i dodatnu zicu od mase obmotaj oko nje i prisloni na neki metalni deo gde imas dobru masu
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #24 poslato: 05. Maj, 2016. 22:18 »
Ne ne baš sam stavio polove na instrumentu kako treba (crna na masu, crvena na +), kada isto tako postavim na desni far dobijam lepo voltažu u plusu znači oko 12V. Na levom dobijam u minusu kao da mi je na mestu mase plus i vice versa.
A merio sam na buksni na kojoj se kači sijalica nisam mogao da ugledam gde je masa pričvršćena, a nisam hteo da ništa sečem i dodajem jer mi je bilo sumnjivo to što mi ja napon u minusu.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #25 poslato: 05. Maj, 2016. 22:21 »
ovako brzo se seti ada ti nisu mozda pomesane zice na utikacu.Jeli ti iste boje plastika utikaca boje zice. Nesto mi cudno ali kao da izgleda da su pomesane zice na utikacu
Probaj da stavis crni zicu instrumenta direkt negde na motor pa onda uporedjuj levu i desnu stranu dali na istim mestima na utikacu dobijes plus kada palis oborana i duga svetla
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #26 poslato: 05. Maj, 2016. 22:30 »
Meni ja palo na pamet da nije nešto u samom faru jer dolaze žice iz kabine na utičnicu na faru, posle izbijaju nastavci iz fara koji se kače na sijalice. Hteo sam da premerim napone da tom utikaču što ide na same farove ali ne znam šta je šta. U glavnom sam i na levom i na desnom dobijao vrednost oko -12V, tu je moguće da sam obrnuo polovne na unimeru jer ne znam šta je - šta +.

Hteo sam da otvorim far ali nisam mogao da se snađem šta da mu radim kad ga skinem i odstranim staklo sa njega ne znam kako posle da rastavim zaštitnu plastiku što ide pozadi od ostatka fara da bih video da l je sve okej sa žicama u njemu. Probao sam da ispitam da li ima ili nema spoja sa zujalicom ali ni posle toga nisam bio siguran da li je sve okej.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #27 poslato: 05. Maj, 2016. 22:46 »
Dali mozes doci do utikaca koji se nabada na samu sijalicu,ako mozes onda super.
Ovako povezi instrummnt. Na donju rupicu =)) ubodes crnu zicu  a na srednju crvenu (gornja se koristi kada se meri struja a to se jako retko koristi i to ide do 10A jednosmerne struje na ovom instrumentu ) ONda meri napon na utikacu ali crnu zicu spoji na masu negde od karoserije  a posle drugi pun stavi masu na utikac i onda moras da imas iste napone na svim merenjima (mozda 0,1 do 0,2V razlike nije problem)
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Van mreže theempZapočeo temu

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #28 poslato: 05. Maj, 2016. 23:05 »
Mogu mogu, na utikaču za sijalicu sam i merio sve danas. Dobro je instrument podešen sa njim umem da baratam. :)
Pokušavao sam i tu varijantu samo jel treba negde specijalno da spojim na masu od karoserije ili bilo gde mogu da prislonim. Probao sam to ali sam masu pipao gde mi je bilo najbliže na krilu čini mi se i nisam dobio skoro nikakav napon. Samo tada nisam znao šta mi je šta na utkaču za sijalicu možda sam merio napon na dve mase, ili na kontakt za dugo koje možda nije bilo upaljeno  wac1
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Combi

Van mreže Apatinac

Odg: Ne radi osvetljenje instrument table
« Odgovor #29 poslato: 05. Maj, 2016. 23:13 »
Pa najbolje je na akumulator ako mozes stavi crni pipak u luster klemnu i onda zicu spojis na minus pa proveris na plus sa crvenom  jeli imas kontakt i dali unimer radi(ovako ti je lakse jer ces imati obe slobodne ruke ).Posle bockaj utikac na obe strane i moras imati na istim mestima na utikacu napon kada upalis kratka svetla ( na gornjem pipku) i duga sa leve strane kada gledas u utikac za sijalicu
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi



Pretraga foruma [Google]