ŠKODA FORUMI > Elektrika Mehanika Dijagnostika

Kako iskljuciti Start Stop

(1/6) > >>

tosonije:
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu pa se i ne snalazim najbolje... Potreban mi je neko iskusniji sa VCDS-om ko moze da iskljuci Start/Stop system na octaviji 3 2.0 tdi 2014 god. Na prethodnoj strani nadjoh komentar za Pericu Aleksića iz Smedereva ali ne znam kako da stupim u kontakt sa covekom.., Unapred hvala svima..

AcoSk:
Bas smo o tome diskutovali negde na forumu.
Ne moze da se iskljuci start-stop preko dijagnostike.

Ako neko zna nacin, i ja bih mu bio zahvalan da napise ovde.

p.s. Ja samo znam (video na yt) za neku malu elektro spravicu koja se montira ispod prekidaca start-stop pa sama posle nekoliko sekundi "klikne" i iskljuci. Po zelji na ponovni manuelni klik na dugme moze da se aktivira SS.

tosonije:
Znaci da oni silni klipovi sa you tube-a sa voltazom od 7.6V i prebacivanjem na 12.1V ne piju vodu? I drugi metod sa temperaturama, takodje ne pije vodu?

AcoSk:
To je budzenje kojekakvo.. SS ne radi ispod odredjene voltaze iz predostrosnosti (da bi auto upalio) pa mu oni zadaju tj. lazu ga da je voltaza ispod dozvoljene.
Ja iskreno ne bih na taj nacin gasio.

Mozda je moja greska, ja sam mislio klasicnim kodiranjem da ne moze.

tosonije:
Nije ovde mesto za pisanje o SS sistemu, mozemo se prebaciti u njegovu temu, a pitanje je moze li se uopste "klasicno" kodirati racunar da bi se iskljucio SS system... ja sam kontaktirao jednog tunera da ne imenujem kog, mozda je i na forumu, kaze da mora ceo racunar da se reprogramira i da je cena toga svega 100e, sto i nije bas isplativo...

Po stranim forumima, citam da svi iskljucuju SS sa voltazom... slazu racunar i to je to, to jest ni ne lazu ga, nego mu kazu da SS sistem moze da se aktivira kad taj neki napon dostigne 12.1V a on ga nikad ne dostize...
Ima li neko kod nas iskustva sa naponskim iskljucivanjem SS?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju