ŠKODA SUV > KAMIQ 2019

Skoda Kamiq 1.0 Gtec Metan CNG

(1/6) > >>

Br@n@:
Pozdrav svima!
Da li je neko pazario Kamiq-a 1.0 TSI na fabrički CNG ili može nešto reći bliže o istom? Vidim da ih ima po oglasima (mahom iz Italije) sa relativno malom kilometražom ( ispod 20.000km) i dobrom opremom. Skoro kada sam pitao u Škodinom salonu u Galeriji rekli su mi da više nemaju u ponudi Kamiq na CNG. Kao imali su ranije, imali su dosta reklamacija (čitaj kvarova) pa su ga povukli iz ponude. Prodavac mi tom prilikom nije delovao baš najubedljivije što se tiče mana modela na metan, više mi je delovao da hvali ono što trenutno ima u ponudi čiste benzince 1.0 TSI i 1.5 TSI...

fobia24:
Laze za medalju. Kad pojma nema sta da kaze jer radi svoj posao preko one stvari, onda nalupeta ono sto mu je najlakse. Povukla ga je skoda i ne samo njega vec sve modele na CNG jer im se nije isplatilo vise da ih prave u malim serijama.

Br@n@:
Pa da, takav nekakav utisak je i meni ostavio taj prodavac. Ono u fazonu kad nešto nema u ponudi ajde to da ocrnim, i naravno momentalno nahvalim isključivo ono što trenutno imam u ponudi. Pored toga što je izjavio da Kamiq sa DSG-om troši nekih 1,5 do 2l više u odnosu na manuelca bilo mi je odmah jasno da nema pojma u čemu priča... Elem do sada nisam ni od koga čuo niti negde pročitao negativne komentare za O3 sa fabričkim metanom u varijanti sa 1.4/1.5TSI motorom, pa sam pomislio da ni ovaj 1.0 TSI (G-tec) na metan ne bi trebalo da bude loš. Kakvi su generalno utisci o Kamiq-u na CNG i da li su zabeležene neke dečje bolesti do sada sa tim motorom? Meni se lično ne sviđa jedino što taj motor ima nekih 20-tak konja manje od benzinske 1.0 TSI varijante i isto toliko manje konja od 1.4 G-tec na O3, ali kapiram da tih 20ks Kamiq neutrališe svojom manjom veličinom/masom u odnosu na Octavia-ju i naravno činjenica da 1.0 TSI u odnosu na 1.4/1.5 TSI ima 3 cilindra (ako taj cilindar manje u današnje vreme uopšte i predstavlja neki minus)...

che_guevara:
ako ti je za taksi ili neki posao onda je ok da tražiš cng, ali ako ti je za običnu upotrebu ne znam koji će ti đavo to

AleksandarAca:
Mana im je jedino mali domet - oko 400km max kombinovano na benzin i metan.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju