Autor Tema: Kupio bih novu Superbicu  (Pročitano 16320 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nebojsar

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #15 poslato: 18. Okt, 2014. 19:30 »
kao i grejane dizne za vetrobran

I grejani vetrobran. Nije skupa opcija, u sledecem autu ce to biti obavezno.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže djordje48

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #16 poslato: 18. Okt, 2014. 23:23 »
bravo, kosta 170 eura bez pdv-a, a maksimalno korisna stvar. nikakav odmrzivac u formi tecnosti ili spreja, makar bio i sonax-ov ne moze protiv ledene kise :(

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #17 poslato: 21. Okt, 2014. 15:49 »
Izgleda da se Superb isporučuje sa daljinskim zaključavanjem i imobilajzerom, a za škodin alarm mora da se doplati (270€).  Svakako bih išao na elektronsku blokadu/alarm + mehanička zaštita.

Šta je preporuka, doplatiti ovaj alarm (ili neki drugi aftermarket) ili samo dokupiti Iglu/Zeder (nisam upućen previše u problematiku.

Pozdrav

Van mreže djordje48

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #18 poslato: 21. Okt, 2014. 18:04 »
ako je u pitanju skodin fabricki meta alarm (italijanski) zaobidji ga jer ima problema pri mesanju frekvencija, neces moci da otkljucas auto ako ga zakljucas preko alarma, upoznat sa problemom majstor Mica iz Cirinca. ja sam dao 15 000 za fabiju za taj alarm i pojeo g.... wac1

Na mreži Filip

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #19 poslato: 21. Okt, 2014. 18:32 »
Izgleda da se Superb isporučuje sa daljinskim zaključavanjem i imobilajzerom, a za škodin alarm mora da se doplati (270€).  Svakako bih išao na elektronsku blokadu/alarm + mehanička zaštita.

Šta je preporuka, doplatiti ovaj alarm (ili neki drugi aftermarket) ili samo dokupiti Iglu/Zeder (nisam upućen previše u problematiku.

Pozdrav


najbolja je kombinacija mehaničke zaštite i alarma, dakle zeder i fabrički alarm, nemoj da dozvoliš da ti kupusaju i rasturaju novi auto da bi ti ugradili neki naknadno
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže nebojsar

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #20 poslato: 21. Okt, 2014. 19:04 »
najbolja je kombinacija mehaničke zaštite i alarma, dakle zeder i fabrički alarm, nemoj da dozvoliš da ti kupusaju i rasturaju novi auto da bi ti ugradili neki naknadno   
                     

Kupusace ga kad budu ugradjivali zeder, kad budes video da mu skidaju volan itd prevrnuce ti se zeludac :) Elem ja sam za full kasko + mehanicka zastita. To sto ce da ima alarm, sto ce lepo  da svira, da te pozdravi kad ulazis, otpozdravi kad odlazis ti nista ne znaci. Uz zeder imas i blokadu paljenja. Ako se neko nameraci da ga odveze, ima a ga odveze ili odnese. U tom slucaju odes u osiguranje, prodjes procedure i kupis drugi auto.
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #21 poslato: 25. Okt, 2014. 02:08 »
Idem sutra sa gospođom u salon, da šmeknemo ove tri bele boje (Candy White, Laser White, Moon White metallic) i pogledamo malo materijale i kombinacije boja za unutrašnjost. Rado bih dvobojni enterijer, ali ne znam kako bi bež išla uz beo auto? Možda crno siva... ?
Ima li razlike u kvalitetu materijala između Ambition i Elegance paketa?

Supruga ne želi karavan i mršti se čim spomenem DSG menjač, tako da mi je izbor donekle olakšan...
Još ne znam da li ćemo uzeti Ambition ili Elegance... a svakako bih dodao dodatne airbagove i još par sitnica.

Pozdrav.

Van mreže olajkris

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #22 poslato: 25. Okt, 2014. 12:48 »
jeste da nije skoda. ali moji imaju ovde u becu seata sa moon white metalic i bas dobro izgleda. srecno sa odabirom i kupovinom...  bravo2

Van mreže nebojsar

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #23 poslato: 25. Okt, 2014. 14:16 »
Ima li razlike u kvalitetu materijala između Ambition i Elegance paketa?
U elegance paketu ti je koza, i to eko koza, bez ili crna. Imas opciju da bude koza/alcantara, alcantara je u tom slucaju na sedalnim delovima a rubovi sedista su odradjeni od eko koze, video sam tako nesto uzivo nezgodan je taj alcantara deo za ciscenje. Ja imam dvobojnu kombinaciju, bez enterijer, crni tepih i crne plastike sa alu intarzijama. Imas opciju da budu intarzije imitacija drveta. Bez stof enterijer mi se nikako ne svidja a i nisam video superb ambition sa takvim enterijerom.

Supruga ne želi karavan i mršti se čim spomenem DSG menjač

Da joj pokazes automatsko otvaranje petih vrata na karavanu i automatsko zatvaranje, promenila bi misljenje :)

O DSG-u da ne pricamo...
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #24 poslato: 25. Okt, 2014. 18:52 »
Obišli smo nekoliko salona, a u poslednjem gde smo bili su imali Superbicu u Ambition Business i Elegance Business varijanti (na Zrenjaninskom putu). Odlučili smo se ipak za Elegance.
Na parkingu su imali jednu u Alcantra/Koža kombinaciji koju smo išli da pogledamo upravo zbog sedišta, svidelo nam se kako izgleda, tako da ćemo verovatno to naručiti. Mada u katalogu postoji i Ivory/fabric kao opcija.... moram još da prostudiram.

Pokušao sam još jednom za DSG da je nagovorim.. bezuspešno. Kada bude imala svoj auto, moći ću da biram šta hoću.. a do tada, kompromis  :B=).

U Samardžiću smo videli Capuccino Beige boju koja nam se do tada najviše svidela, ali ipak je Metal Grey isplivala kao first pick, nakon što smo videli Octaviu na Zrenjanincu u toj boji. Mada ja bih voleo da vidim i Magnetic Brown pre nego što prelomimo... Imaju jednu u Čačku, na žalost potopljenu. Btw, sva ta kola su im propala.. pojeo vuk magare :(.

Videću sa njima da li može da se naruči enterijer kao što imaš ti, nebojsar. Mislim da bi se fantastično uklopilo uz Magnetic Brown.

Od dodatne opreme će ići: Airbag za kolena vozača, Airbag zadnji bočni, Grejana šoferšajbna, Grejane dizne za pranje šoferšajbne, Sport paket, Mreže u gepeku, PP aparat.

Ako se nađemo sa cenom, valjda ću poručiti do kraja novembra... a u januaru onda predstavljanje :).

Pozdrav!

Van mreže nebojsar

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #25 poslato: 25. Okt, 2014. 22:38 »

Od dodatne opreme će ići: Airbag za kolena vozača, Airbag zadnji bočni, Grejana šoferšajbna, Grejane dizne za pranje šoferšajbne, Sport paket, Mreže u gepeku, PP aparat.


Dobar izbor dodataka, prijateljski savet, sport paket izbegni jer to znaci da ce ti  auto biti jos 15mm nizi, tj. da je i ogibljenje malo tvrdje. Ako uzmes elegance business, dobices i 18 incne felne, dakle racunaj na izuzetno neudobnu voznju u gradu. Pricam iz licnog iskustva. PP aparat, ne znam koja je cifra ali to mozes i u lokalu verovatno jevtinije da uzmes a verovatno ce i drugacije gledati na njega ovi sto rade atestiranje (ako je nestandardno punjenje na primer). Korisna stvar je recimo plasticna "kadica" za prtljaznik. Nije preterano skupa a ekstra je korisna stvar, ja sam je narucio uz gumene patosnice posto iste nisam dobio uz auto (samo tekstilne).
  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Van mreže djordje48

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #26 poslato: 26. Okt, 2014. 16:09 »
Od dodatne opreme će ići: Airbag za kolena vozača, Airbag zadnji bočni, Grejana šoferšajbna, Grejane dizne za pranje šoferšajbne, Sport paket, Mreže u gepeku, PP aparat.

drago mi je sa si se odlucio za bezbednost jer su ljudi najbitiniji, automobil je samo jedna gomila lima i plastike. ima pravo kolega, PP aparat mozes uzeti i kod nas i to koji hoces, ali je fabricki elegantno skockan mislim ispod vozacevog sedista. u svakom slucaju dajes za auto oko 25 000 i za te pare ima autocacak da ti nadje serisjki broj tog PP aparata i da ti kaze kako se puni. cestitram za odabir i jos nekoliko puta predji spisak dodatne opreme.....kad stigne auto, zaboravi na budzenje :-\

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #27 poslato: 27. Okt, 2014. 14:52 »
Doplata za
9VJ - Sound system (10 zvučnika, digitalni ekvilajzeri)... 400€ sa PDV

U opisu kaže ovo:
Sound sistem sa desetokanalnim pojačalom sa digitalnim ekvilajzerom i deset zvučnika, omogućiće Vam neverovatno uživanje u muzici u vozilu Superb. Sound sistem moguće je kombinovati sa radio uređejem Bolero ili sa navigacionim uređajima Amundsen i Columbus.

E sada.. da li se ovo isplati doplatiti i kakav je zvuk u standardnoj izvedbi?

Pozdrav.

Van mreže djordje48

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #28 poslato: 27. Okt, 2014. 15:15 »
skoda generalno kao i sva vozila iz VW gruacije ima solidno ozvucenje. eventualno da pokusas da nadjes po briskodi ili nemackim forumima nekog ko to ima, pa da cujes misljenje. ako si pri novcu, doplati, nece biti lose, moze samo da bude bolje od standardnog, e sad, da li stvarno vredi toliko, ne znam...jesi razmisljao o nezavisnom grejanju, webasto, cena jeste 800 eura, ali mislim da je to ekstra :RR)...razmisli o multimediji, DAB standard jos uvek nije kod nas stupio na snagu, ali kada stupi, skodinu multimediju koja nema DAB ces morati da bacis, kao i svi televizori koji nemaju DVB t 2 tjuner.ne zaboravi MDI paket, da prikljucis USB na multimediju :bravo:  dodatno grejanje za dizelase, sta li je to?

http://www.briskoda.net/forums/topic/218672-upgraded-soundsystem/

da li neko zivi zna sta je to fleet paket??? :'(

Van mreže mirkuk38Započeo temu

Odg: Kupio bih novu Superbicu
« Odgovor #29 poslato: 27. Okt, 2014. 15:59 »
Prostudiraću za dodatno ozvučenje....

Fleet paket se odnosi na pojačani Alternator i pojačani Akumulator. Isplati se za 20ak € :)

 bravo2



Pretraga foruma [Google]