Autor Tema: Automatic/dynamic light assist na Superbu  (Pročitano 1681 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SiriusZapočeo temu

Automatic/dynamic light assist na Superbu
« poslato: 10. Feb, 2017. 19:29 »
Ajde ako neko moze da mi objasni misteriju,u decembru sam kupio Skodu Superb Style ,i do sada mogu reci sve najbolje.Vozio sam prije Opel Insignia ,i razlika je vise nego ocigledna u korist Skode.
Medutim ,ima nekih sitnica koje me nerviraju,a vezano za infot.sys. Naime Style model bi po default-u trebao imati dynamic light assist,ali to kod mene ne radi.Kada mi dolazi drugi automobil u susret ,automatski se obaraju oba svetla,umesto da samo dolazeci automobil sa leve strane bude u "seni" Sve je podeseno na auto mode ,ali to jednostavno ne radi

Ima li neko iskustva sa ovim.
  • Vozi: Superb 2.0 190 DSG 2016 Style

Van mreže -nebojsa-

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #1 poslato: 10. Feb, 2017. 19:57 »
Proveri da li imas Auto light assist i/ili Smart light assist?. Mislim da nisu iste opcije.Prva je za automatska duga/kratka svetla; druga je za to sto navodis-da delimicno obori svetla ili promeni oblik svetlosnog snopa bi trebalo da je uloga Smart light assist-a.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže SiriusZapočeo temu

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #2 poslato: 11. Feb, 2017. 06:23 »
Pa na koji nacin to da proverim?
  • Vozi: Superb 2.0 190 DSG 2016 Style

Van mreže klisko

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #3 poslato: 11. Feb, 2017. 08:52 »
Trebalo bi u servisnoj knjižici da imaš nalepnicu sa gomilom troslovnih oznaka opreme. Vidi da li imaš PNC, PWY PWZ ili PNG. Ovaj poslednji je smart i on nije standard u Style paketu (doplata 215 evra).
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže SiriusZapočeo temu

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #4 poslato: 12. Feb, 2017. 17:42 »
Troslovnih oznaka i brojeva koliko hoces ,ali nijedan ne pocinje sa P
  • Vozi: Superb 2.0 190 DSG 2016 Style

Van mreže bugarin

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #5 poslato: 12. Feb, 2017. 17:44 »
Ukucaj na ovom linku sve te kodove i znaces sta imas od opreme
http://igorweb.org/equidec.aspx
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže SiriusZapočeo temu

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #6 poslato: 12. Feb, 2017. 18:25 »
E0A = No special edition
1D0 = Without trailer hitch
7UF = Navigation system - Standard
I8E = Standard radio (Gen2)
1KU = Disc brakes, rear
6FF = Body-colored exterior mirror housings and various add-on parts
1AT = Electronic stabilization program (ESP)
7MM = Emission standard EU6 plus
1N3 = Speed-related variable steering assist (Servotronic)
G01 = Front shock absorption
H1U = Tires 235/45 R18 94W
4UP = Drivers and front passenger air bag with knee air bag and front passenger air bag deactivation
L08 = Suspension range 08 installation control only, no requirement forecast
BG1 = Special requirement for Serbia
3QT = 3-point seat belts with tensioner and height adjustment, front
4X3 = Side air bag front with curtain air bag
J2D = Battery 380 A (68 Ah)
QI6 = Service indicator 30,000 km or 2 year ( variable )
8GU = Alternator 140 A

Eto to su svi kodovimkojimsu na nalepnici
« Poslednja izmena: 12. Feb, 2017. 18:29 Sirius »
  • Vozi: Superb 2.0 190 DSG 2016 Style

Van mreže klisko

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #7 poslato: 29. Mar, 2017. 21:09 »
Tražio sam ponudu za superba na sajmu i kao dodatnu opremu uključio smart light. Rekli su mi da na tržištu Srbije nije dostupan lane assist, a samim tim ni smart light zato što uključuje lane assist. To mi je prilična truba jer mi je značajna prednost superba nad oktavijom upravo taj paket "PNG Smart light assist sa multifunkcionalnom kamerom, lane assist i blind spot detect". Rekli su da će proveriti, ali su u ponudu stavili "PNC Auto light assist - automatska kontrola dugog svetla sa multifunkcionalnom kamerom" što meni ne vredi ni pola od 270 evra.
Lomio sam se da li uključiti "PB0 El. podesivo sedište vozača sa memorijom i lumbalnom podrškom, osvetljen prostor za noge napred i pozadi" ali su mi rekli da je to vezano sa kožnim sedištima (na 500 evra za PB0 još i 1000+ za kožu što automatski znači da me uopšte ne interesuje jer kožu neću ni džabe). Pri tome sam na konfiguratoru uspeo da dodam PB0 bez kožnih sedišta (obično traži da se dodaju stvari koje su vezane).
Smorio sam se :( i iracionalna želja da zamenim oktaviju novim superbom 1.4TSI DSG je prilično splasnula.  wac1

Edit: Sirius, pogleda ovaj video, 10-15 sekundi od početka se vidi način kako sa razlikuje smart light assist
https://www.youtube.com/watch?v=maOZ8_2ZpX0
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže mirkuk38

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #8 poslato: 29. Mar, 2017. 22:11 »
@Klisko
Koliko se sećam, ja sam doplatio sve što može od svetala (Line asist i ako je bilo u ponudi, nisam hteo). Ako je Smart light vezan za to, moguće da zbog toga nemam .. ili jednostavno nema u opciji, kao što ti kažeš da sada nema.

Kada naiđe auto iz suprotnog smera, duga svetla se isključuju (oba fara) i kada se mimoiđemo, duga svetla se ponovo aktiviraju.

Vozačevo sedišta na struju i memoriju imam, iako nemam kožna sedišta (doplatio sam bez problema). Suvozačevo je standarno na kurblu.

Blind spot u retrovizorima sam doplatio, funkcioniše besprekorno.

E sada, ne znam kako se zove opcija UZ senzora u zadnjem braniku, kada dupetom izlaziš na ulicu, upozorava na saobraćaj koji ti prilazi sa boka ... i koči sam ako proceni da sledi kolizija. Da li to ide kada se uzmu prednji i zadnji senzori, nisam siguran. Fina je stvar za imati.

ps. Slažem se da je izuzetno imati svetla gde samo levi far bude oboren, kada se mimoilaziš sa nekim... :)

Van mreže klisko

Odg: Automatic/dynamic light assist na Superbu
« Odgovor #9 poslato: 29. Mar, 2017. 22:57 »
Najgore što ga imaju u cenovniku, ja se naložio, a onda cvrc  :(
Inače, obara far (jedan ili oba) samo kada ne može da maskira deo koji treba. Na primer, vidi ovde na 2:14:
https://www.youtube.com/watch?v=11PbenBRVjk
Iako je u pitanju golf, isti sistem (isto se i zove) radi i na superbu. Obe strane puta su osvetljene, a maskiran je deo tako da ne zaslepljuje ovoga što dolazi u susret. Na istom snimku oko 3:00 se vidi slična stvar kada pratiš nekoga. Nije savršen sistem, ali meni to jako dobro izgleda, a pri tome ga dobiješ za manju cenu nego što koštaju samo lane assist + blind spot detection. Naravno, tamo gde možeš da ga dobiješ.  >:(
Kad budeš u prilici, vidi u meniju šta imaš pod asistencijama? Verovatno imaš Auto light assist (koji automatski obara svetla i vraća ih) dok se Smart light assist vidi kao Dynamic light assist u meniju.
Za sedišta su me znači slagali da ne može (po konfiguratoru može).
Mislim da se blind spot senzor koristi da upozorava kada se isparkiravaš dupetom nazad. Slažem se da je korisno.
Edit: ovde su nabrojani svi assist sistemi (može da se promeni automobil u gornjem desnom uglu pa se vidi koji šta podržava)
http://assistants.skoda-auto.com/#superb
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019



Pretraga foruma [Google]