Skorašnje poruke

Stranice: 1 2 ... 10
1
FABIA 2007-2014 / Odg: Fabia MK2 1.2 51KW i 1.4 63KW Iskustva +plin +TNG
« Poslednja poruka hirurg poslato 01. Maj, 2024. 16:19 »
To je stavio neko da je servisni interval na 1000km. Taj auto nije nista specijalno sto se tice elektronike.
2
FABIA 2007-2014 / Odg: Fabia MK2 1.2 51KW i 1.4 63KW Iskustva +plin +TNG
« Poslednja poruka Robby poslato 01. Maj, 2024. 16:14 »
Zdravo svima! Biće još nekoliko update-a od mene o vožnji na plinu. Ali, sada imam jedan mini-problem i potrebna mi je pomoć. Pretraživao sam forum, ali ne baš dovoljno pa sam odlučio da pišem ovde jer ipak je moj 1,4 BXW sa instaliranim plinom. Ne znam gde drugde ovo da postavim, ali nadam se da i ostali forumaši čitaju pa ako žele, molim i njih da uskoče sa idejama. Zahvaljujem se unapred!
Problem je sledeći:  Imam vrlo čudnu pojavu koja mi se dešava već par puta od prošle godine. Na svakih 800-900 km mi se na satu prikazuje INSP uz mali zvučni signal, iako sam uradio redovan servis. Redovno se ovo upozorenje vraća. Auto se kulturno vozi i pregleda, majstori su mi vrlo ok, prisutan sam dok rade auto, izuzetna ekipa. Ali ova pojava je čudna. Ne verujem da je do kvaliteta ulja, već par godina koristim ''Wolf Vitaltech'' 5w40 PiC3, isti tip svećica NGK koje sam do sada i naveo u postovima ranije. Najviše mi se čini da je ovde u pitanju neki BUG, a poreklo mu je elektronsko. Par puta su mi oni resetovali servisni interval preko čak 2 različite dijagnostike - ali se taj INSP uvek vraća po nekom algoritmu, tačno na oko 800-900km. Sve je bukvalno ok, auto ide kao munja, garažiran, pažen, benzin je na 80% pun uvek. Svi fluidi su u njemu ok. Sve vreme rešavam ja ovo ručno, stisnem onaj mali prekidač na satu, dam kontakt, izbrojim do 10 i okrenem prekidač u desno i taj INSP se resetuje. Nego, ovo mi nije normalno da treba da to ja ručno radim. Tako da ako imate neku ideju, šta bi moglo ovo da trigeruje, bio bih vam zahvalan za sve sugestije. Otišao sam, radi promene, i do 'Autohermesa' na Paliću u official Skodillac servis i tamo dolazi majstor, kaže, ovde je sve okej, nikakvih problema nema. Po njemu-možda-ako se opet pojavi jeste da je problem upravo do sata...i vozim ja opet i posle 15 dana opet taj INSP. U martu sam bio do 'Imgrund' servisa u Tavankutu, majstor Žare je OldSkul, zamenjeni filteri, servis redovan na 20k km, auto provozan sa Lapom u krilu, dakle provera u vožnji na pravi način, sve je na mestu, kaže i on, da je u redu sve. Posle toga sam imao uljni servis, dijagnostika, svi filteri, sve je bilo i tu ok. Mogu ja ovako da teram, ali me nervira to i ne znam odakle je ovo i zašto se pojavljuje. Posle praznika ću da odem i u AK TAsić VW Subotica, da vidim i kod njih, da li oni možda imaju neku svoju moderniju dijagnostiku. To bi bilo to, za sada, pa ćemo videti. Svakako, iskustvo i rešenje ovog ću ovde zabeležim da imaju svi.
3
Elektrika Mehanika Dijagnostika / Odg: AAAD - dodatne aplikacije u Android auto-u
« Poslednja poruka Sone poslato 30. Apr, 2024. 19:17 »
Nista niste zeznuli, Android 14 je blokirao koriscenje tih aplikacija.

Za sada jedini nacin da se zaobidje je link koji sam naveo iznad.

Sve AAAD aplikacije vise ne rade na Android 14
4
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Octavia 2019, 150HP DSG7, zvuk
« Poslednja poruka wkobre poslato 30. Apr, 2024. 15:34 »
Bukvalno je napisao felne iznad  :)
5
Elektrika Mehanika Dijagnostika / Odg: AAAD - dodatne aplikacije u Android auto-u
« Poslednja poruka Vladapetr poslato 30. Apr, 2024. 14:10 »
Jel u toj AAAD aplikaciji ima i nešto drugo, upotrebljivo, osim puštanja YT klipova?
6
OCTAVIA 2013-2020 / Odg: Octavia 2019, 150HP DSG7, zvuk
« Poslednja poruka Avicii poslato 30. Apr, 2024. 13:28 »
Isti problem imam kao sa snimka na 25 sec. Sta na kraju bi, felna ili nesto drugo?

Meni se desava samo u desnu krivinu kad ulazim, pri manjim brzinama, a od par dana i u rikverc (jos vise se cuje). Kontam da je nesto mozda sa plocicama ili tako nesto?! Nema mi logike da su felge u pitanju...
7
Elektrika Mehanika Dijagnostika / Odg: AAAD - dodatne aplikacije u Android auto-u
« Poslednja poruka AcoSk poslato 30. Apr, 2024. 11:44 »
Isto i meni tako, istu poruku izbacuje, radilo na starijim Androidima, ali na 13 i 14 nece.
Probao sam neke stvari sa neta, ali bezuspesno
8
Elektrika Mehanika Dijagnostika / Odg: AAAD - dodatne aplikacije u Android auto-u
« Poslednja poruka zoranius poslato 30. Apr, 2024. 07:53 »
Ne znam šta sam zezenuo, Carstream mi se pojavi na displeju Amundsena ali kada ga startujem ispiše Nema novih poruka i još nešto. Na telefonu mi radi normalno
9
OCTAVIA 2004-2013 / Odg: Zadnji zvucnici octavia 2007
« Poslednja poruka Buca Skoda Mladenovac poslato 30. Apr, 2024. 01:34 »
Mora ceo tapacir.
10
OCTAVIA 2004-2013 / Zadnji zvucnici octavia 2007
« Poslednja poruka AleksandarSale poslato 30. Apr, 2024. 01:23 »
Pozdrav svima,
"proprdio" mi zadnji zvucnik i zamenio bih ga.
Zanima me da li se moze skinuti ona rupicasta plastika ili se mora skidati tapacirung da bih dosao do zvucnika.
Hvala svima unapred.
Stranice: 1 2 ... 10

Aktivne teme