Autor Tema: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica  (Pročitano 3177 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolajZapočeo temu

Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« poslato: 25. Sep, 2014. 14:19 »
Imam nedoumicu oko gore navedenog naslova teme. Naime, na instrument tabli se pri davanju kontakta pali na kratko lampica koja pokazuje istrošenost kočionih pločica, a onda ugasi i ne pali više tokom vožnje, što je koliko čitam u uputstvu normalno. E sad, s'obzirom da su trenutno pločice na sva četiri točka, vizuelno otprilike debljine 3-4mm ( gledano samo sa spoljne strane kočionog diska, bez skidanja točkova ), da li će me o njihovoj istrošenosti na vreme obavestiti paljenje lampice, da ne bude struganje o diskove? Napominjem da mi je paket opreme osnovni, dakle samo BC bez Maxi Dota.
Sa pređenih 40 i nešto kkm i pored 90% gradske vožnje, mislim da su se ove OEM pločice dosta brzo potrošile, mada znam da to zavisi i od načina vožnje.Hvala unapred.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže Filip

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #1 poslato: 25. Sep, 2014. 14:27 »
obavestiće te i pre vremena :))

p.s. mnogo kočiš :P =))
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže nikolajZapočeo temu

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #2 poslato: 25. Sep, 2014. 14:37 »
p.s. mnogo kočiš
Takav mi je ritam. Dosta kratkih relacija, uvek u žurbi.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže Karlheinz

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #3 poslato: 25. Sep, 2014. 22:02 »
Ja sam na O2 Elegance 2008 mislio da imam signal (lampicu) - ali nemam, mora da se gleda i pazi.  wac1  ALi pošto Škoda iz god. u godinu povećava nivo opreme, možda ti imaš.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže djordje48

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #4 poslato: 25. Sep, 2014. 23:56 »
ova lampica je postojala u srednjem nivou opreme u fabiji mk2 pa su je posle fl izbacili :'(

Van mreže Filip

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #5 poslato: 26. Sep, 2014. 11:56 »
Ja sam na O2 Elegance 2008 mislio da imam signal (lampicu) - ali nemam, mora da se gleda i pazi.  wac1  ALi pošto Škoda iz god. u godinu povećava nivo opreme, možda ti imaš.

Ja na O2 iz iste godine i u istom paketu opreme imam tu lampicu, čudno. Mada mi je posle 25.000 km otišao senzor jer je ušla voda, pa sam ga počupao i ta lampica mi se nikad neće upaliti. :D
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže joca 58

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #6 poslato: 27. Feb, 2015. 18:38 »
Neki dan sam to pitao u servisu i moja 2011 plus expiriens kazu nema to.Pratim pa cu videti.Sad sam na 55500km i posto su pri kraju kazu DSG potrosi brze a ima logike.Pozdrav
  • Vozi: yeti 2011 1,2 DSG expiriens

Van mreže MAKS

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #7 poslato: 27. Feb, 2015. 23:22 »
Svaki auto sa automatskim menjacem trosi vise kocnice od auta sa manuelnim menjacem.
Naravno da zavisi dosta i od stila voznje ali zar mislis da 55.000 nije dovoljno da se istrose. Pogledaj u servisu i vidi sta ce ti kazati. Naravno da na tome netreba stedeti. Inace ja vozim fabiju sa tim motorom i ti menjacem.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže joca 58

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #8 poslato: 28. Feb, 2015. 09:50 »
dok sam vozio fabiu sa manuelnim menjacem a i ostale skode plocice su trajale nekad i 80-90h.km.ali na ovo se ne zalim vec uzivam u voznji hahaha
  • Vozi: yeti 2011 1,2 DSG expiriens

Van mreže MAKS

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #9 poslato: 28. Feb, 2015. 10:23 »
Ok uzivaj u neka te lepo sluzi.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže zix

Odg: Pokazivač istrošenosti kočionih pločica
« Odgovor #10 poslato: 06. Maj, 2021. 21:28 »
Јесте да је прошло 6 година од задњег поста, али да се придружим теми.
Ја сам мењао дискове и плочице на предњим точковима по савету мајстора на 96000 км. Уграђени су оригинални нови делови. Видећемо кплико ће они издржати.
На задњим точковима ће моћи још 15-20000 км.
Иначе нисам имао никакву сигнализацију на 3мм истрошенсти на основној Актив опреми.
  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI 2012.



Pretraga foruma [Google]