Autor Tema: Homokineticki  (Pročitano 1021 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže m1987Započeo temu

Homokineticki
« poslato: 21. Nov, 2018. 19:08 »
Pozdrav kolege,

Pri skretanju mi se cuje lupkanje, iritira bas bas,
Skoro sam menjao krajeve letve i stabilizatore, pa mi je majstor rekao da mi je manzetna otisla, nisam je zamenio i evo sad je izgleda otisao i taj homolineticki...

Nisam sad u finansijskim mogućnostima to da rešim, pa me interesuje, da li je neko imao iskustva sa tim i da li mogu da teram ovako do plate ili da pazarim bus plus :)

Još oko jedne stvari bi se posavetovao, negde sam procitao da na fabiu treba staviti sa a2 ili vw polo kao mnogo su kvalitetniji... Istina??? Ili samo lupam gluposti

P. S. Ako moze kontakt ili preporuka za poštenog majstora za moga škodilaka... Beograd je u pitanju... Može i pp

Hvala

  • Vozi: skoda fabia 1.2htp

Van mreže mihajloalasp

Odg: Homokineticki
« Odgovor #1 poslato: 21. Nov, 2018. 19:14 »
Nema pravila, zglob moze tako da tera jos mnogo, a moze i na prvo kretanje u krivinu da se zdrobi :) Zglob nije skup, reda 20 evra, ali budi spreman na nepredvidjene troskove, jer ti zglobovi kod fabie, pola, ibize, a2, umeju tako lepo da zapeknu u glavcini, da ni presa ne moze da ih istera, u puno slucajeva se savije ili cak pukne rukavac (u oba slucaja ti ne gine drugi ako se to desi).
« Poslednja izmena: 21. Nov, 2018. 19:20 mihajloalasp »

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Homokineticki
« Odgovor #2 poslato: 21. Nov, 2018. 21:31 »
Da se covek ne uplasi bzvz , i ako zapekne malo se zagreje i nikakav problem . Nikada mi ni jedan nije pukao za 12 god rada
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže m1987Započeo temu

Odg: Homokineticki
« Odgovor #3 poslato: 22. Nov, 2018. 21:29 »
Hvala na brzim odgovorima, lupa bas bas i pri blagim krivinama, bas lupa, ali samo dok je pod gasom, ako ga zaletim u krivinu i stisnem kvacilo, ne lupa uopšte... a i danas kad sam pogledao tockove nisu na istim pozicijama leva i desna viljuska, ona sto nosi plocicu... A diskovi vreli opeko sam se... Mozda je nesto drugo???
  • Vozi: skoda fabia 1.2htp

Na mreži 2 Busy

Odg: Homokineticki
« Odgovor #4 poslato: 25. Nov, 2018. 10:54 »
Menjaj što pre. Nije se s tim zezati. Ako ode na ulici ne gine ti šlep služba koja je taman kao ceo homokinetički zglob.
Ja sam menjao oba u oktobru, sve komplet je bilo oko 8000 RSD.

Послато са SM-A605FN  


Van mreže m1987Započeo temu

Odg: Homokineticki
« Odgovor #5 poslato: 28. Nov, 2018. 20:44 »
Hvala na savetu...ali lupanje je samo od sebe prestalo... Sad mi tek nista nije jasno... Menjao sam te ulaze letve i spone... A i dalje oseca neravnine na putu... I to bas
  • Vozi: skoda fabia 1.2htp

Na mreži MAKS

Odg: Homokineticki
« Odgovor #6 poslato: 29. Nov, 2018. 08:29 »
Proveri i solje amotrizera.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže m1987Započeo temu

Odg: Homokineticki
« Odgovor #7 poslato: 03. Feb, 2019. 20:11 »
Eto mene opet =))sad mi vec postaje smesno

Danas na putu do posla, opet je krenulo lupanje u desnom tocku pri skretanju a samo pri dodavanju gasa, nesto je puklo i sad na pravcu volan radi levo desno, kratki trzaji su u pitanju, cim pustim gas a auto nastavi da ide, trzanja volana nema, u skretanju se bas cuje to neko lupanje... Nemam predstavu sta bi to moglo biti... Auto će ostati na nbgd-u do sutra... Pa ako ima neko da preporuci nekog majstora u jurija gagaraina ili okolini, bio bih vise nego zahvalan... Pozdrav
  • Vozi: skoda fabia 1.2htp

Na mreži klisko

Odg: Homokineticki
« Odgovor #8 poslato: 03. Feb, 2019. 20:32 »
Nije u J.Gagarina ali nije daleko:
Auto Centar STOJANOV
Vojvođanska 134 Novi Beograd RS, Beograd 11070
060 6477315
https://goo.gl/maps/cboQQwboLf92
http://acstojanov.rs
Iskustva sa ovog foruma: http://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=1379.0

  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže Milance981

Odg: Homokineticki
« Odgovor #9 poslato: 17. Feb, 2019. 21:15 »
Slicna stvar se desila meni.krcka levi homokoneticki,il je iscurila mast,otisla manzetna...ni tri nedelje nema kako sam uzeo 1.2htp.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2003

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Homokineticki
« Odgovor #10 poslato: 18. Feb, 2019. 00:44 »
Slicna stvar se desila meni.krcka levi homokoneticki,il je iscurila mast,otisla manzetna...ni tri nedelje nema kako sam uzeo 1.2htp.

Moglo je da se desi to koji god da je motor . Da te ne plasi da je to samo na htp
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Milance981

Odg: Homokineticki
« Odgovor #11 poslato: 18. Feb, 2019. 09:56 »
Ma ne buni mene to. Nego sto su mi u radnji rekli da za taj model imaju dva tipa homokinetickog i sad bukvalno cekam na majstora da mi skine,pa da nosim deo do radnje. A nov sam s fabiom ne razumem se nesto mnogo tu.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2003

Van mreže Milance981

Odg: Homokineticki
« Odgovor #12 poslato: 23. Feb, 2019. 20:59 »
Eto mene opet =))sad mi vec postaje smesno

Danas na putu do posla, opet je krenulo lupanje u desnom tocku pri skretanju a samo pri dodavanju gasa, nesto je puklo i sad na pravcu volan radi levo desno, kratki trzaji su u pitanju, cim pustim gas a auto nastavi da ide, trzanja volana nema, u skretanju se bas cuje to neko lupanje... Nemam predstavu sta bi to moglo biti... Auto će ostati na nbgd-u do sutra... Pa ako ima neko da preporuci nekog majstora u jurija gagaraina ili okolini, bio bih vise nego zahvalan... Pozdrav
m1987 sta si napravio sa homokinetickim? Ja zakazao kod mehanicara za sredu,dok ga sredi taman ce da mi legne plata. Mnogo iritira taj homokineticki.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2003



Pretraga foruma [Google]