ŠKODA Opšte i Razne Teme > Elektrika & Dijagnostika & Mehanika

Pametni punjač akumulatora

(1/6) > >>

shuxx:
Čeprkajući po našem forumu, sam kliknuo na temu oko akumulatora, i neki link, koji me je odveo na interesantne teme o akumulatorima, dopunjavanju istih... ali PAMETNIM punjačima.

http://akumulatori-desulfatizatori.blogspot.com/

http://www.bosnaonline.org/forum.php/viewtopic.php?f=184&t=2082&sid=21f814a5e2e6c38b0694da7f6e928ae6

Princip, prikačiš i zaboraviš... barem na neko vreme

ovo me je baš zainteresovalo,

sviđa mi se ideja da imam pametni punjač, da se npr 2 puta godišnje poveže na akumulator, pre zime i posle zime, poboljša stanje hemije akumulatora, dopuni akumulator a koliko vidim i da mu se produži vek trajanja

na mom trenutnom stanju sa dva auta i traktor, imao bi taman posla jedan pametan punjač, da na svakom produžim vek za 1 god, pa bi se opravdala investicija

da otvorim temu, me je motivisalo i to što sam primetio naše članove koji se interesuju za ovu temu na forumima koji su je više obrađivali

ukratko, moja lista koja nije konačna, ali za sada se dvoumim između dole navedenih punjača, poređano po ceni

Cars pro EBC4000 inteligentni punjač - cena oko 30 eur
CTEK MXS 3.8 - 65eur
Punjač akumulatora CC-BC 10 M Einhell -  - cena oko 70 eur
CTEK MXS 5.0 - 78eur
Forex punjač akumulatora 12V 7A IUU - 90 eur

da ne ostavljam njihove karakteristike, guglaćete....

vaša iskustva, mišljenja...komentari...

fobia24:
Koliko sam razumeo, svi punjači koji opstaju su za obične akumulatore? Nisu za start-stop akumulatore?

shuxx:
Mislim da nisu

Sent from my SM-A320FL  

observer:
Mogu se naci i za start-stop, nije izbor u tom smislu problem.
Mene vise brine sto niko ne garantuje da akumulator moze da ostane prikljucen na kleme vozila dok se puni. Ne bih da spalim nesto od elektronike dok punim akumulator.
Ili ja nisam dobro informisan.

shuxx:
Kazu da moze. Ja sam se raspitivao kod nekih prijatelja. Dok god punjac puni sa max 1/10 od amperaze....to ne smeta da bude direktno prikljucen. Npr akumulator 65Ah a punis sa 5A.... moze direktno na kolima.

Sent from my SM-A320FL  

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju