Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Anketa

Kako ti se čini Škoda KAMIQ?

Ne liči na Škodu!
8 (8.3%)
Meni je odličan!
43 (44.8%)
Lepši od Karoka i Kodijaka!
16 (16.7%)
Ko neki mutant!
5 (5.2%)
Uboli su džekpot!
10 (10.4%)
Lepši od Scale!
12 (12.5%)
Spolja mi se svidja enterijer je meh!
2 (2.1%)

Ukupno glasova: 96

Autor Tema: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari  (Pročitano 18252 puta)

14 članova i 24 gostiju pregledaju ovu temu.

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #120 poslato: Januar 12, 2022, 15:14:15 posle podne »
Pozdrav svima.

Da se uključim u diskusiju i prenesem svoje iskustvo.

Nakon kraćeg većanja oko odabira marke i modela automobila, 15. decembra prošle godine u Škodinom salonu u Nišu smo poručili ŠKODA KAMIQ AMBITION 1.0 TSI 110 KS sa šestostepenim menjačem uz Ambition opremu sa par dodataka što se opreme tiče.

Prodavac i direktor salona su nam rekli da garantuju ponuđenu cenu iako će se ona verovatno menjati u 2022. godini,  ali za nas važi ona koju smo dogovorili. Od nas nisu tražili kaparu jer ako odustamo od kupovine vrlo brzo će prodati poručeni auto. Takođe, ništa potpisali nismo, sem maila sa konkretnom ponudom automobila i cenom za isti i našom potvrdom da ponudu prihvatamo koja je upućena kao odgovor na mail. Rok isporuke je ostavljen na 6 meseci ali su nam rekli da bi on trebao biti kraći, negde oko 4 meseca. Takođe, prodavac nam je rekla da će nas obaveštavati o tome kako napreduje proizvodnja i isporuka poručenog vozila. Naravno, predočila nam je i da nema problema ako i sami budemo zvali i ako se budemo interesovali.

To bi bilo to. Sada ostaje da čekamo, i kako vidim da se ne iznenadimo pozivom i obaveštenjem o promeni cene ili prolongiranju vremena isporuke.

Hvala na informacijama. :) Posle razgovora sa kolegom sa foruma, dosli smo do zakljucka da je poskupljenje bilo pocetkom decembra (kao sto i jeste) i zato je uticalo na izmenu u ceni u konkretnom slucaju kod mene (koju jesam ocekivao). :)

Posto su sve ove porduzbine bile posle poskupljenja i obuhvataju vozila koja ce biti proizvedena u 2022., nadam se da vise nece menjati cene. :) Napomenuo mi je diler tada da nove cene vaze za nova vozila, tj. od 2022. Verujem da ako je nekome proizvedeno vozilo krajem decembra da je dobio vozilo po "starim" cenama.

I svakako je lepo cuti od direktora salona da vam garantuju tu cenu koju ste dogovorili. To je zaista obecavajuce i iskreno dobro zvuci u trenutku sklapanja dogovora.

Van mreže fobia24

« Odgovor #121 poslato: Januar 12, 2022, 15:42:53 posle podne »
Samo sto ce cene ici drasticno gore ove godine. 2021 i 2022 ce doneti velika poskupljenja. Npr, moja octavia rs narucena u februaru 2021 za 37200e sa popustom koji sam dobio je u trenutku preuzimanja sa istom opremom (novembar) kostala 44200 i ako odbijem isti popust od 10% vidi se koliko je poskupela. Zato ja insistiram na kapari jer je to i meni bila sigurnost za ugovorenu cenu. U novembru su svi brendovi bili skuplji i tesko bi dobio bilo sta u toj opremi i klasi da su me ispalili ili da sam odustao i povukao kaparu. Ove godine ce imati vise poskupljenja najavljenih i od sledece godine ce se cene malo umiriti. Razlog za poskupljenja su visestruki. Inflacija eura, skok ceske valute u odnosu na euro, drasticno poskupljenje proizvodnje i komponenti, sve vise serijske opreme, nemogucnost da proizvedu narucene automobile... Ja sam isto razmatrao kiu ali me raduje da sam na kraju uzeo oktaviju. Skoda i dalje ima nisku marzu i krece se ispod 10% po vozilu dok je kod kie marza daleko veca i onda imaju prostora da daju vrtoglave popuste pri rasprodaji lagera. Plus sto oni lageruju ogromnu kolicinu automobila i uvek ih ima na stanju kolko god im skakala prodaja.

Na mreži Dadokg

« Odgovor #122 poslato: Januar 13, 2022, 08:30:55 pre podne »
Činjenica je da će cene i ove godine da rastu, možda čak i oko 20%, to sam čuo u Škodi i u Suzukiju.

Što se tiče Kia vozila jedina prednost je što ih ima na lageru i nema čekanja. Sa druge strane, mana je što je ponekim kupcima teško izabrati vozilio sa lagera jer isto često nema sve od dodatne opreme što kupac zahteva ili ima nešto od opreme što mu uopšte ne treba. Dakle princip uzmi ili ostavi.

Meni jedino nije jasno, a nisam pitao u salonu Škode jer mi zaista nije važno, vezano za instrument tablu. Koliko vidim sada Kamiq dolazi sa kompletno digitalnom instrument tablom, i baš sam zbog toga pitao u salonu da li će poručeni Kamiq imati analognu ili digitalnu tablu i dobio sam odgovor da će biti analogna, tj.  sa klasičinim brzinomerom i obrtomerom i ekranom za board računar između njih.

Što se tiče el. podizača stakala na zadnjim vratima, tu se podaci iz brošura i sajtova dilera Škode ne podudaraju sa stvarnim stanjem. Svuda je pisalo da Ambition oprema donosi el. podizače stakala na svim vratima, međutim u više salona mi je naglašeno da se to ipak odnosi samo na prednja vrata i da je to greška. U ponudi za moje vozilo takođe jasno stoji da će auto posedovati el. podizače samo na vozačevim i suvozačevim vratima.
  • Vozi: Škoda Kamiq

« Odgovor #123 poslato: Januar 14, 2022, 12:02:35 posle podne »
Meni jedino nije jasno, a nisam pitao u salonu Škode jer mi zaista nije važno, vezano za instrument tablu. Koliko vidim sada Kamiq dolazi sa kompletno digitalnom instrument tablom, i baš sam zbog toga pitao u salonu da li će poručeni Kamiq imati analognu ili digitalnu tablu i dobio sam odgovor da će biti analogna, tj.  sa klasičinim brzinomerom i obrtomerom i ekranom za board računar između njih.

Ne dolazi Kamiq sa digitalnom instrument tablom u osnovnoj verziji. Instrument tabla, tj. sada digitalna ili kako je zovu virtuelni kokpit je doplata ili dodatak koji ide i uz Ambition Plus paket, evo od dva različita auto centra informacija:
https://www.skoda-auto.rs/promotions/promotion-detail/kamiq_20210115
https://autocentarstojanovic.rs/specijalne-promocije/kamiq-akcijski-paketi/

1680e je doplata za Ambition Plus paket. Taj paket uključuje sledeće:
Citat
ŠKODA KAMIQ Ambition PLUS
Sadržaj paketa
KA1 – Kamera za pomoć pri parkiranju unazad
PHB – CLIMATRONIC
PKR – Prednji naslon za ruku Jumbo Box + 2 USBs pozadi
PLC – Multifunkcionalni kožni upravljač sa komandama za radio i telefon
RAF - Radio Bolero
RA4 - Smart Link
4KF – Sunset
4ZP – Hromirani okviri prozora
7X1 – Zadnji parking senzori
9S0 – Virtuelni kokpit
PJK/P06 Al.Felne 16'' Alaris

Što se tiče el. podizača stakala na zadnjim vratima, tu se podaci iz brošura i sajtova dilera Škode ne podudaraju sa stvarnim stanjem. Svuda je pisalo da Ambition oprema donosi el. podizače stakala na svim vratima, međutim u više salona mi je naglašeno da se to ipak odnosi samo na prednja vrata i da je to greška. U ponudi za moje vozilo takođe jasno stoji da će auto posedovati el. podizače samo na vozačevim i suvozačevim vratima.

Ovo što se tiče el. podizača je stvarno neobično. Ako se tako "gađaju" u smislu možda se dobije ono što je naznačeno, a možda ne što se tiče isporuke, šta se na kraju dobija? :)

Recimo evo piše ovako:

I sad iz kolone "Ambition" možda dobijamo ono što piše, a možda i ne dobijemo. :) Realno, meni je i u ponudi pisalo da uz poručeni paket idu i elektro podizači prednjih i zadnjih stakala.

Zatim sam naknadno dobio poziv gde sam pitan da li to želim da prihvatim kao doplatu/dodatnu opremu jer su iz fabrike napravili tu izmenu i zadnji podizači spadaju u dodatnu opremu na Ambition Plus paketu.

Evo ovde recimo imate cenovnik dodatne opreme kompletan:
https://skoda-alpros.rs/media/2021/09/Kamiq-cenovnik-dodatne-opreme.pdf

Na mreži djole_ns

« Odgovor #124 poslato: Januar 14, 2022, 12:35:32 posle podne »
Koliko vidim nema mnogo razlika od moje ponude (sredinom decembra) Meni je recimo u standardnoj ponudi Jumbo naslon (kod tebe je vidim deo Ambition plus) i samo prednji podizaci, zadnji podizaci su doplata, a u Ambition paket usle drugi tip alu felni (ali to je samo stilska razlika).

« Odgovor #125 poslato: Januar 14, 2022, 13:11:26 posle podne »
Mislim da je osim DSG, sve ostalo 100% isto u nasim ponudama, a felne ce staviti verovanto one koje budu imali u tom trenutku raspolozive. :)

Svakako je to sto kazes estetika i to je promenljivo. :)

« Odgovor #126 poslato: Januar 16, 2022, 19:10:02 posle podne »
Ljudi, evo posle 6 meseci voznje ja i dalje ne mogu da se pomirim sa cinjenicom oko udobnosti i tvrdoce KAMIQ-a. Podeljena su misljenja, nekima je skroz OK, dok neki isto kazu da im smeta. Mislim da zaista ima veze od terena tj zone grada gde se vozi jer na primer, nista ovo skoro ne primecujem kada sam na NBG-u, dok po Zvezdari i uzbrdicama dela Zvezdare, gde su na svakih 30 santimetara ili rupa ili šaht ili ležeći, jednostavno nivo kvaliteta u vožnji u mom slučaju je katastrofalan.
Danas sam vozio suprugu sedela je pozadi, iako je stalno govorila da preterujem sa tom žalbom, danas je rekla pa ovo je stvarno katastrofa. Deca mi sede pozadi i prosto mi je poražavajuće da ih vozim kao cigle pozadi.
Prosto, moraću ponovo da zakažem probnu vožnju, kada sam i testirao pre kupovina na žalost vozio sam po NBGu i ovo nisam primetio. U salonu kažu tako je, viši je clearence i jednostavno je tvrd u vožnji. Po meni, kriminalan propust i zato molim sve koji su zainteresovani za ovaj auto da dobro obrate pažnju na ovaj segment. Fabijom iz 2014 nemam problem ni sa rupama ni šahtovima ni sa bilo čim. Kao što sam negde ranije napisao, ovo ima samo jednu prednost a to je da kamen u bubregu sigurno ne može da se formira, samo  fin pustinjski pesak  :)
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Na mreži joker316

« Odgovor #127 poslato: Januar 16, 2022, 22:55:23 posle podne »
Evo i ja da se oglasim posle 50-tak dana i predjeno oko 4000 km voznje kamiqa.Generalno,utisci su pozitivni i u sveri ocekivanog.Potrosnja za tu kilometrazu 90-10 gradska-auto put voznje je oko 8 litara,a napominjem da taksiram sa istim sto u potrosnji znaci bar 20% vece potrosnje jer je na taksiju ekstra urban voznja,voznja uglavnom po suvom centru grada.To napominjem jer neko racuna gradsku voznju,a relacije su mu npr Mirijevo-Zeleznik sto nije bas totalno graska voznja a uticaja ima i vreme voznje jer u vrsnim spicevima vise se stoji neko sto se vozi-poznato svim Beogradjanima a i stanovnicima vecih gradova.Da se osvrenem i na prethodni post.ja nemam utisak da je Kamiq nesto trvdji i neudobniji nego sve ostale Skode ili wv,to je cena dugotrajnosti  trapova u odnosu na Renoe,Pezoe itd koji su priznajem mnogo udobniji ali i mnogo skloniji popravkama.Snaga motora,osnovni 70kw me je pozitivno iznenadila,nemam osecaj da vozim auto sa 3 cilindra,nesmeta usima a i novcaniku i ima sasvim dovoljno snage.Znate,moja filozofija citavog zivota je da zavisno od realnosti i ocekivanja mnogi od nas sasvim suprotno imaju utiske o mnogim stvarima,pa tako i o vozilu koje koriste.Kamiq  za mene ima lepu spoljasnost i unutrasnjost,obilje prostora u kabini a pogotovo na zadnjoj klupi,oprema mu je po meri a ponavljam velika nedoumica za mene pre kupovine i sumnje u motor od 999 kubika za sad su proslost-kako ce biti nadalje podelicu utiske sa ostalim forumasima.Pozzz

• Vozi: skoda kamiq

« Odgovor #128 poslato: juče u 00:23:35 »
Hvala jokeru na komentarima, slazem se isto je i kod mene 999cm3 motor i ide kao lud, unutra jeste prelep i prostora ima bas dosta pogotovo sto rece na zadnjoj klupi.
Ovo je odlicno sto si napisao da taxiras, daj mi molim te ostavi kontakt na pm pa da porucim neku voznju po zvezdari 🙂 da vidim da li se ja tripujem ili sam dobio feleričan model 🙂
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Na mreži Mareska

« Odgovor #129 poslato: juče u 02:50:15 »
Evo i ja da se oglasim posle 50-tak dana i predjeno oko 4000 km voznje kamiqa.Generalno,utisci su pozitivni i u sveri ocekivanog.Potrosnja za tu kilometrazu 90-10 gradska-auto put voznje je oko 8 litara,a napominjem da taksiram sa istim sto u potrosnji znaci bar 20% vece potrosnje jer je na taksiju ekstra urban voznja,voznja uglavnom po suvom centru grada.To napominjem jer neko racuna gradsku voznju,a relacije su mu npr Mirijevo-Zeleznik sto nije bas totalno graska voznja a uticaja ima i vreme voznje jer u vrsnim spicevima vise se stoji neko sto se vozi-poznato svim Beogradjanima a i stanovnicima vecih gradova.Da se osvrenem i na prethodni post.ja nemam utisak da je Kamiq nesto trvdji i neudobniji nego sve ostale Skode ili wv,to je cena dugotrajnosti  trapova u odnosu na Renoe,Pezoe itd koji su priznajem mnogo udobniji ali i mnogo skloniji popravkama.Snaga motora,osnovni 70kw me je pozitivno iznenadila,nemam osecaj da vozim auto sa 3 cilindra,nesmeta usima a i novcaniku i ima sasvim dovoljno snage.Znate,moja filozofija citavog zivota je da zavisno od realnosti i ocekivanja mnogi od nas sasvim suprotno imaju utiske o mnogim stvarima,pa tako i o vozilu koje koriste.Kamiq  za mene ima lepu spoljasnost i unutrasnjost,obilje prostora u kabini a pogotovo na zadnjoj klupi,oprema mu je po meri a ponavljam velika nedoumica za mene pre kupovine i sumnje u motor od 999 kubika za sad su proslost-kako ce biti nadalje podelicu utiske sa ostalim forumasima.Pozzz
Kolega mene brine dugovečnost tog motora u teškoj eksploataciji, lako je dok je novo.. Ali kad pomislim da tri klipa na benzin trebaju da budu upaljeni 8 sati bez gašenja..
  • Vozi: Passat

Na mreži djole_ns

« Odgovor #130 poslato: juče u 08:50:24 »
Hvala svima na komentarima pre svega. :)

Ljudi, evo posle 6 meseci voznje ja i dalje ne mogu da se pomirim sa cinjenicom oko udobnosti i tvrdoce KAMIQ-a. ...

Zanimljivo, ovo je prvi put da cujem da se neko zali na udobnost u voznji. Moguce je da si samo dobio takav model, a moguce je i da ovo niko do sad nije pomenuo, uglavnom svi opisuju udobnost za vozaca a mozda na zadnjoj klupi nije tako udobno. Svakako hvala na tom momentu, treba otvarati sve teme.

Evo i ja da se oglasim posle 50-tak dana i predjeno oko 4000 km voznje kamiqa. ...

Cuo sam da je prilicno dobar na uzbrdicama, ali ovde u Vojvodini a to nisu bas pravi predstavnici. :D Jesi imao prilike da ga pod malo vecim tezinskim opterecenjem proveris u brdskim uslovima?

Kolega mene brine dugovečnost tog motora u teškoj eksploataciji, lako je dok je novo.. Ali kad pomislim da tri klipa na benzin trebaju da budu upaljeni 8 sati bez gašenja..

Ovo i jeste najveci problem - svi govore da ce prvih 100 hiljada km biti dobro, sto je za mene i moju kolicinu voznje sasvim prihvatljivo ali ima dosta ljudi koji ovo predju vrlo brzo, videcemo sta ce biti s tim motorima. Ne znam da li se neko zalio na to sa ovom novom generacijom motora, nisam to negde nasao ali ima jos vremena.

Na mreži boki99

« Odgovor #131 poslato: juče u 09:42:44 »
Mi smo u decembru 2020 naručili skodu kamiq stigao je u maju tako da je i tada bilo čekanja, a bilo je dogoverno na 3 meseca.

Na mreži djole_ns

« Odgovor #132 poslato: juče u 10:04:14 »
Mi smo u decembru 2020 naručili skodu kamiq stigao je u maju tako da je i tada bilo čekanja, a bilo je dogoverno na 3 meseca.

Da li je bar bio vredan cekanja? :)

Na mreži joker316

« Odgovor #133 poslato: juče u 17:47:54 »
Ukratko da odgovorim,snage ima u svim rezimima voznje kako na auto putu tako i na usponima i gradskim ulicama.Moram da napomenem da ga za ovih 4000 km nisam opterecivao naglim dodavanje gasa niti opterecenjima u vidu 5 osoba sa stvarima,ali na blagi dodir gasa se lepo odaziva tako da nisam ni imao potrebe da ga nesto *navlacim*.A o dugovecnosti motora,prilikom ugradnje taksimetra u kamiq-a taksista iz unutrasnjosti mi je rekao da oni imaju golfa 1.0 tri cilindra sa kojim gaze 350.000 bez otvaranja motora,pretpostavljam da je bar slican ako nije isti motor kao u skodi.Sad,videcemo kako ce se pokazati...Mozda ce nekog zanimati da sam za ovih 4000 km dosuo oko 250 gr motornog ulja,sto je i za ocekivanje jer ga prakticno jos razradjujem.Na temu motora 1.0, ima snimak na you tubu iz Engleske gde par njih probaju auto za kojim im je receno da su koliko se secam 1.6 ili 2.0,svi su bili zadovoljni kako vuce a kada im je receno kolike snage je stvarno motor,ostali su u cudu.Kao sto sam u prethodnom postu napisao,predrasude su cudo.Pozzz

Na mreži joker316

« Odgovor #134 poslato: juče u 18:18:53 »
Evo link o testu skode octavia 1.0,a receno im je da je 1.8: https://www.youtube.com/watch?v=JXrjpWZFpiQ