Autor Tema: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari  (Pročitano 39325 puta)

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #105 poslato: 17. Jan, 2022. 17:47 »
Ukratko da odgovorim,snage ima u svim rezimima voznje kako na auto putu tako i na usponima i gradskim ulicama.Moram da napomenem da ga za ovih 4000 km nisam opterecivao naglim dodavanje gasa niti opterecenjima u vidu 5 osoba sa stvarima,ali na blagi dodir gasa se lepo odaziva tako da nisam ni imao potrebe da ga nesto *navlacim*.A o dugovecnosti motora,prilikom ugradnje taksimetra u kamiq-a taksista iz unutrasnjosti mi je rekao da oni imaju golfa 1.0 tri cilindra sa kojim gaze 350.000 bez otvaranja motora,pretpostavljam da je bar slican ako nije isti motor kao u skodi.Sad,videcemo kako ce se pokazati...Mozda ce nekog zanimati da sam za ovih 4000 km dosuo oko 250 gr motornog ulja,sto je i za ocekivanje jer ga prakticno jos razradjujem.Na temu motora 1.0, ima snimak na you tubu iz Engleske gde par njih probaju auto za kojim im je receno da su koliko se secam 1.6 ili 2.0,svi su bili zadovoljni kako vuce a kada im je receno kolike snage je stvarno motor,ostali su u cudu.Kao sto sam u prethodnom postu napisao,predrasude su cudo.Pozzz
  • Vozi: skoda kamiq

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #106 poslato: 17. Jan, 2022. 18:18 »
Evo link o testu skode octavia 1.0,a receno im je da je 1.8: https://www.youtube.com/watch?v=JXrjpWZFpiQ
  • Vozi: skoda kamiq

Van mreže Dadokg

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #107 poslato: 18. Jan, 2022. 06:36 »
Što se tiče dugovečnosti motora 1.0 u teškoj eksplataciji, i mene je više ljudi upozorilo na to.
Od komentara da je to motor za peglicu do toga da mogu da ga bacim u đubre nakon pređenih 200.000km.

Onda sam se setio da sam upoznao gospodina koji radi u MUP-u na održavanju vozila, i da MUP pretežno koristi Škodu, pa sam njega upitao za iskustva i ocenu navedenog motora 1.0.
Dobio sam odgovor da imaju automobile sa pređenih 200.000km i više i to bez ikakvih problema, da ako se kupuje nov auto sa tim motorom nemam razloga za brigu.



  • Vozi: Škoda Kamiq

Van mreže djole_ns

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #108 poslato: 18. Jan, 2022. 09:02 »
Ukratko da odgovorim,snage ima u svim rezimima voznje kako na auto putu tako i na usponima i gradskim ulicama....

Za sada su utisci dosta dobri,ali i ja bih složio da rupe malo teze podnosi kao da je malo grub ,ali generalno jako dobar automobil,1.0 115 ks vuče super.

Hvala vam obojici na odgovorima, sve su to vrlo korisne informacije.

Što se tiče dugovečnosti motora 1.0 u teškoj eksplataciji, i mene je više ljudi upozorilo na to....

Pa da, deluje da oni koji upozoravaju pricaju o nekim starim tehnologijama, i meni se cini da je VW pouzdan i dostigao odredjen nivo kvaliteta s ovim.
  • Vozi: Kamiq Ambition Plus 1.0 TSI 81kW

Van mreže SuperB

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #109 poslato: 18. Jan, 2022. 15:56 »
Dobio sam odgovor da imaju automobile sa pređenih 200.000km i više i to bez ikakvih problema, da ako se kupuje nov auto sa tim motorom nemam razloga za brigu.

I to nekada bez gasenja motora tokom dana.....

Na mreži Mareska

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #110 poslato: 18. Jan, 2022. 16:32 »
I jos manje troši od 1.6tdi a jeftinije održavanje.. Naravno da smo i sami svesni da vw nikada nije napravio dobar benzinski motor..
  • Vozi: Passat

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #111 poslato: 18. Jan, 2022. 16:56 »
Malo ga pretera da vag nema dobar benzinski motor  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Mareska

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #112 poslato: 18. Jan, 2022. 17:15 »
Dobro ajde 1.6 stari na lanac može da prodje :)
  • Vozi: Passat

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #113 poslato: 18. Jan, 2022. 17:26 »
Ja znam bar 10 odlicnih. Ima vag brutalne benzince neke bolje dosta od konkurencije. Ali ne gledamo iz istog ugla, ti gledas ove manje kubikaze za grad i svaki dan, ja gledam malo sa tunerske strane jacih motora. A opet evo primer 1.4 16v iz fabije 1, motor kida, iz prve ruke imao sam 4 auta sa tim motorom. Da ne pricam o 1.8t i obe generacije 2.0 ea113 i ea888 i legendarnim 2.5 ea885 :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #114 poslato: 18. Jan, 2022. 17:36 »
*ea855 greska u kucanju
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Dadokg

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #115 poslato: 19. Jan, 2022. 10:00 »
Ne znam koliko ljudi mi je reklo a zašto ne uzmeš dizel motor i nema brige. Ne mogu da im objasnim da većina proizvođača automobila više nema dizel motore u ponudi, pa ni Škoda.

Fenomenalna stvar je da ovde na forumu imamo članove koji su taksisti, tako da ćemo vrlo brzo imati informaciju iz prve ruke kako se 1.0 motor ponaša nakon više desetina pa i stotina hiljada pređenih kilometara.
  • Vozi: Škoda Kamiq

Na mreži Mareska

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #116 poslato: 19. Jan, 2022. 12:33 »
Kako nema skoda dizela? Evo bas je moj prijatelj poručio oktaviju 2.0tdi.
  • Vozi: Passat

Van mreže ivanm8787

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #117 poslato: 19. Jan, 2022. 12:59 »
Kako nema skoda dizela? Evo bas je moj prijatelj poručio oktaviju 2.0tdi.
Mislim da je verovatno mislio na Kamiq, a za njega nema dizela vise u ponudi:


Cini mi se da sam video da je bio neki 1.5 dizel ili tako nesto, ali nema sada u ponudi vise.

Na mreži sheytan

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #118 poslato: 19. Jan, 2022. 13:22 »
I jos manje troši od 1.6tdi a jeftinije održavanje.. Naravno da smo i sami svesni da vw nikada nije napravio dobar benzinski motor..

Koji motor manje troši od 1.6 dizela?
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Van mreže Dadokg

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #119 poslato: 19. Jan, 2022. 14:05 »
Kako nema skoda dizela? Evo bas je moj prijatelj poručio oktaviju 2.0tdi.

Mislio sam na Kamiq kao model.
  • Vozi: Škoda Kamiq



Pretraga foruma [Google]