Autor Tema: Skoda fabia 1.9tdi remap(chip) problem  (Pročitano 275 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maestro97Započeo temu

Skoda fabia 1.9tdi remap(chip) problem
« poslato: 19. Mar, 2019. 00:57 »
Skoda fabia 1.9tdi upitanju
Uradio joj remap(chip) i 10-ak dana isla boze kao da sam nabacio 100ks ali nisam uradjen je optimal remap eh sad zadnjih dana izgubila mi vucu u manjim obrtajima osjeti se taj turbo lag il kako to ko zove ispitao sam egr ventil i ispravan 100%, protokomjer zraka mijenjo ubacio nov pierburg ista situacija ostalo mi jos MAP senzor ili turbina imal od vas kakav savjet kako i sta ispitat uglavnom dijagnostika nista ne kaze a i da naglasim da sam vakum crijeva sva ispito
  • Vozi: Skoda Fabia 1.9 TDI 2002 Elegance

Van mreže t.salai

Odg: Skoda fabia 1.9tdi remap(chip) problem
« Odgovor #1 poslato: 19. Mar, 2019. 08:53 »
MAP senzor preko VCDS-a u mjernim blokovima provjeris, ako nista trebao bi ocitavati atmosferski pritisak. Provjeri jos i da li je uredu aktuator varijable na turbini, to mi se cini kao da bi problem mogao biti vezan za geometriju ako u nizim obrtajima nemas vuce a u visokim puni normalno. Prepostavljam da ne cujes nikakvo sistanje ili huku koja bi mogla biti vezana za suplje tlacno crijevo ili intercooler ?
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže Maestro97Započeo temu

Odg: Skoda fabia 1.9tdi remap(chip) problem
« Odgovor #2 poslato: 19. Mar, 2019. 09:03 »
Nema sistanja nikavog, ali mi je turbina promijenila zvuk kad puni u vecim od 1800 obrtaja radi ali ni tad nijr nesto specijalno, od sve muke dijagnostika ne mozr da izbaci gresku pa da ja to rijesim ko cojk,
  • Vozi: Skoda Fabia 1.9 TDI 2002 Elegance



Pretraga foruma [Google]