Autor Tema: Magli soferka Fabia mk1 SDI  (Pročitano 615 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Magli soferka Fabia mk1 SDI
« poslato: 22. Jun, 2019. 20:38 »
Pozdrav ekipi imam problem sa skodicom u zadnjih mesec dana mi se desava 3 puta da vozim auto i sve ok parkiram i kad podjem opet posle 3-4h cim dam kontakt odma mi zamagli prednja soferka i treba joj dva minuta najmanje da se osusi ,klima mi radi i koristim je gasiim je par minuta pre nego sto iskljucim auto. I kada koristim klimu posle voznje nema bara ispod auta ,neki mi kazu da mora da napravi baru zbog kondezacije....
Sta bi moglo da bude to sto mi magli staklo??
Automatski cim dam kontakt odma se zamagli ,jos nije upaljen motor staklo je vec magla...
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9 SDI 2005 Combi

Van mreže bugarin

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #1 poslato: 22. Jun, 2019. 20:57 »
proveri da ti odvod kondenza nije zacepljen. kad klima radi, ispod vozila MORA biti barem malo vode.
ako se dobro secam, kod fabije se odvod nalazi sa desne strane. skines bocnu oplatu srednje konzole sa desne strane i dalje ce ti sve biti jasno.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #2 poslato: 22. Jun, 2019. 21:13 »
Mislis da skinem kasetu onu kod suvozaca?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9 SDI 2005 Combi

Van mreže bugarin

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #3 poslato: 22. Jun, 2019. 21:34 »
izvini molim te. prekonto sam. kod fabie se ventilu kondenzata prilazi iz motornog prostora, nalazi se gde i cevi koje vode freon u i iz unutrasnjeg hladnjaka.

nego sad mi pade na pamet: radi li tebi klapna recirkulacije kako treba??? desava se da ta klapna ne radi kako treba, ostane u polozaju da ne uvlaci vazduh spolja i stakla odmah zamagle.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #4 poslato: 22. Jun, 2019. 21:35 »
Ugasi ventilator pre nego sto ugasis auto , pogotovo recirkulaciju . Evo na moje 3 octavije ista situacija ako ugasim klimu , a ventilator ostane upaljen iako ima bara ispod auta .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #5 poslato: 22. Jun, 2019. 23:05 »
Moracu da proverim to sutra...
Danas celo popodne je sedela ispred kuce na sunce i malopre sam poso i odmah je zamaglila soferka sa strane....
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9 SDI 2005 Combi

Van mreže Karlheinz

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #7 poslato: 24. Jun, 2019. 11:39 »
Svi filteri su novi,cista su mi stakla redovno perem auto ,nema vodu da pusta nigde sve je suvo ceo patos sve sam pregledao ,jedino da probam da gasim ventilator pre nego sto ugasim auto ..
Neki mi kazu da hoce kazance za grejanje da zeza tako cim dam kontakt da zamagli ali mi se ne desava cesto to,preko zime nista nisam imao takav problem ..
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9 SDI 2005 Combi

Van mreže crtacrta

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #8 poslato: 24. Jun, 2019. 13:59 »
1., pušta hladnjak grijača - simptomi; šoferka masna ako je antifriz u motoru , karakterističan miris antifriza u kabini , polako nestje tekučina iz ekspanzione posude

2.voda ulazi u kabinu

3.uključena cirkulacija zraka unutar kabine  ili je neki problem s klapnom 
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #9 poslato: 24. Jun, 2019. 14:52 »
Uvek imam miris u autu ,tako da ne osecam drugi miris :D jel postoji drugi nacin da proverim osim da pratim vodu u boci?
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9 SDI 2005 Combi

Van mreže crtacrta

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #10 poslato: 24. Jun, 2019. 15:48 »
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Odg: Magli soferka Fabia mk1 SDI
« Odgovor #11 poslato: 24. Jun, 2019. 22:25 »
okej,hvala :)
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9 SDI 2005 Combi



Pretraga foruma [Google]