Autor Tema: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF  (Pročitano 6152 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dzonZapočeo temu

Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« poslato: 03. Jul, 2019. 00:36 »
Nije me bilo neko vreme...  :)

Elem, imam super priliku da kupim Oktaviju 1.9 TDI (81kW/110ks, AHF motor), 2003. godište, elegance oprema (uz neke dodatke), a pošto mi je iskustvo sa dizelima takoreći nikakvo, zanima me na šta da obratim pažnju...

Pozadinska priča: auto je od menadžera iz firme, on je prvi vlasnik, od kupovine 2003. do danas je servisiran isključivo u ovlašćenim servisima, prešao je pravih 200.000km, u poslednje tri godine jedva da je prešao 10kkm, uredno servisiran na svakih godinu dana, dakle auto je baš baš mažen i pažen. Prošlih par godina je bio sekundarni auto tako da je malo vožen, čovek ga prodaje jer ga ne vozi i jer se seli u inostranstvo. ("poznat" nam je auto preko 10 godina)

Auto je kod mene na probi naredne tri nedelje da odlučim da li ću da ga uzmem, planirao sam da ga odvezem kod Saleta u AC Stojanov da ga pretrese, ali trebalo bi da je ok.

Par pitanja, ko zna da odgovori:

- vidim da je servisiran mahom u ćirincu, uz par servisa u autočačku i alprosu. Ako hoću da izvučem servisnu istoriju auta ne znam da li moram sve da ih obiđem ili postoji neka centralna baza (verovatno ne, al' ajd da probam)? Hoće li oni uopšte dati servisnu istoriju bez da traže neku finansijsku kompenzaciju? :) Servisna knjižica je redovno popunjavana, ali fale informacije o velikim servisima npr., što bih da saznam, ne znam da li je čišćen EGR nekada, dizne, katalizator, itd...

- koliko sam shvatio ova kombinacija motora i godine proizvodnje ima fiksni zamajac?

- može li se dijagnostikom očitati stanje dizni?

- vidim da pri davanju gasa pljune malo čađi na auspuhu, mada ne puno, ne znam jel ovo očekivano od ovih motora? Ulje između servisa nimalo ne potroši, čak je i često rađen servis na 7-8-9 hiljada km, nikada nije preskočeno.

Auto ide sjajno, pali, vuče, ne trese, stvarno ide kao besan.
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Na mreži hakkler

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #1 poslato: 03. Jul, 2019. 01:47 »
Ima dvomaseni zamašnjak i ne znam što još očekuješ od auta koji ima servisnu povijest..16g i 200kkm ? Garanciju neku ? Da se ne kvari još 200kkm ?

Novi nije..ako je prilika po cifri uzimaj. Odvedi ga kod nekog svog mehe od povjerenja na pregled da znaš šta te čeka.


Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #2 poslato: 03. Jul, 2019. 02:53 »
Spusti ti tu cenu koliko mozes i uzmi ako ti se svidja . Ne kvare se nesto , izdrzavaju mnogo jos ako je ta km ne brini prelaze 3 4 puta toliko bez problema . Kao sto ti kolega rece plivajuci je zamajac , svakako mozes da stavis i fiksni koji je isao na isti model od 90ks , vozim vec skoro 100kkm sa fiksnim isti auto nikakvih problema . Znaci samo mali veliki servis i gas :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže dzonZapočeo temu

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #3 poslato: 03. Jul, 2019. 07:54 »
@hakkler

Ne tražim garanciju, nego sam imao u bližoj okolini situaciju da je drugar sa A3 1.9TDI prošao kao bos po trnju, te bih da izbegnem da u auto uložim još jednu punu cenu automobila ako ne moram, pogotovo što imam auto koji, kakav je da je, ide svaki dan i ne pita puno (osim dolivanja ulja, jelte). Potpuno je meni jasno da uzimam polovan automobil, ima tu nekih estetskih stvari da se srede (propala je farba na haubi i gepeku, nebo se odlepilo), ali kao što rekoh nemam iskustva iz prve ruke sa TDI-jem i dizelom generalno.

@buca
Iskren da budem ne verujem da je zamajac u bilo kakvom problemu, od tih 200k preko 120k je pređeno po evropskim autoputevima. Više je bilo da se informišem, pošto sam naletao na kontradiktorne informacije.  :) Auto je odličan i ide fantastično, samo sam ja malo oprezniji nego pre dve godine sa fabijom.
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Na mreži bigor

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #4 poslato: 03. Jul, 2019. 18:00 »
Vidi druze, da trazis takav auto da skoro sve znas o njemu neces naci, pogotovo to godiste. Ja sam prije 5 godina trazio dizelku i sve lesevi iz uvoza, te sam odustao. Kupuj, pitanje hoces bolje naci tako staro

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže dzonZapočeo temu

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #5 poslato: 05. Jul, 2019. 15:08 »
Kupljeno  :)





  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Na mreži 2 Busy

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #6 poslato: 05. Jul, 2019. 15:41 »
Čestitam na kupovini. Da je bezbrižno voziš!

 Novo nebo je od 70 do 90 €. Farbanje ti je oko 120 € po delu (hauba, krov...).Plivajući je komplet od 500 pa na više.


Послато са SM-A605FN  


Na mreži bigor

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #7 poslato: 05. Jul, 2019. 16:06 »
U zdravlje da vozis

Послато са Redmi 4X  

  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže djordjebg

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #8 poslato: 05. Jul, 2019. 16:33 »
Lep auto, nek je sa srecom. Idealnija kupovina nije mogla biti.

Van mreže bushido

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #9 poslato: 05. Avg, 2019. 13:59 »
S obzirom da ima ugradjen 2DIN radio i pripadajucu masku, gdje palis grijanje zadnjeg stakla i gdje otvaras poklopac rezervoara?

Van mreže dzonZapočeo temu

Odg: Octavia mk1 1.9 TDI 81kW AHF
« Odgovor #10 poslato: 25. Avg, 2019. 13:32 »
@2Busy, bigor, djordjebg

fala  :)

@bushido

izmestili su tastere za grejač, poklopac i ASR u pregradu ispod volana, pored OBD konektora, trebalo mi je dva dana da ih nađem kad sam preuzeo auto  =)), slikaću kad budem u prilici...


Otvorih temu u garaži, pa može da se nastavi tamo, a postovi da se pomere ili kako već...
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V



Pretraga foruma [Google]