Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Zatamnjenje retrovizora  (Pročitano 2283 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži MAKSTopic starter

Odg: Zatamnjenje retrovizora
« Odgovor #15 poslato: Decembar 05, 2021, 11:32:38 pre podne »
Prodje nesto vise od 360 dana pa da ponovim jer vidim da nisam dobio odgovor. =)) =)) =))

Pri mraku zatamnjuje mi se samo unutrasnji retrovizor a spoljni nijedan. Jel to normalno , ili je to kod mog primerka octavije 2012 tako ? >:(
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Dejan Šobota

« Odgovor #16 poslato: Decembar 05, 2021, 13:15:20 posle podne »
Prodje nesto vise od 360 dana pa da ponovim jer vidim da nisam dobio odgovor. =)) =)) =))

Pri mraku zatamnjuje mi se samo unutrasnji retrovizor a spoljni nijedan. Jel to normalno , ili je to kod mog primerka octavije 2012 tako ? >:(
Verovatno paket opreme. Kod mene se svi rade na A7 eleg.
Imao sam Insigniju na kojoj se nije zatamnjivao desni retrovizor,  ali ne znam da li je menjan ili je paket opreme.
Službeni Cady je imao samo zatamnjenje unutrašnjeg.
  • Vozi: Oktavia A7 2.0d, Fabia II 1.2b

Na mreži dixon

« Odgovor #17 poslato: Decembar 05, 2021, 13:33:28 posle podne »
Жаре, тако је код већине возила... Ајде новији имају у већем проценту то да затамњују и спољна али октавија А5 и суперб 3Т.. ретко налети да има и спољне затамњујуће.. може се уградити али изађе цифра типа 300+€ јер за стакла половна траже за пар око 200€ по отпадима..

Na mreži MAKSTopic starter

« Odgovor #18 poslato: Decembar 05, 2021, 15:04:57 posle podne »
Жаре, тако је код већине возила... Ајде новији имају у већем проценту то да затамњују и спољна али октавија А5 и суперб 3Т.. ретко налети да има и спољне затамњујуће.. може се уградити али изађе цифра типа 300+€ јер за стакла половна траже за пар око 200€ по отпадима..

Hvala na odgovoru.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Filip BG

« Odgovor #19 poslato: Decembar 06, 2021, 10:05:50 pre podne »
октавија А5 и суперб 3Т.. ретко налети да има и спољне затамњујуће.. може се уградити али изађе цифра типа 300+€ јер за стакла половна траже за пар око 200€ по отпадима..

Ne bih mogao da se složim sa Vama da je zatamnjivanje oba spoljna retrovizora retkost na Superbu 3T (druga generacija). U Srbiji je to deo standardne opreme već od drugog od četiri paketa opreme – Ambition. Procenat prodatih Superbova u Srbiji u najnižem (prvom) paketu opreme, Active, je mali, pa bi se pre moglo reći da je retkost da Superb mk2 nema zatamnjivanje spoljnih retrovizora.

Za cenu stakla retrovizora ste u pravu. Komad, polovan, je oko 100 evra, jer na Škodinu nesreću identičan deo ide na skuplje Audi modele, Q7 i Q5 ako se dobro sećam.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži dixon

« Odgovor #20 poslato: Decembar 06, 2021, 10:09:39 pre podne »
Ретеовизор је конкретно од аудија A6 4F јер је каталошки број стакла које има затамњивање 4F0 857 535 AJ (конкретно лево стакло ретеовизора), одговара на масу модела и зато му је та цена, да одговара само на суперба био би још скупљи јер би га било још теже наћи . Не знам у ком је пакету опреме ишао и колико их је у Србији продато са којом опремом, али виђам их сваки дан у јаким опремама (махагони, алкантара..) који немају спољашње ретровизоре са затамњивањем.. није то баш тако често као што изгледа..