Autor Tema: Paljenje  (Pročitano 769 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Edo TDIZapočeo temu

Paljenje
« poslato: 18. Nov, 2019. 15:58 »
Vec neko vreme imam problem pri paljenju (vergla) 2-3 sekunde.U zadnje vreme pocele su da se pale i neke lampice na tabli,pa se ugase,svetla mi oslabe prilikom stiskanja kocnice i slicno...Mehanicar mi je rekao da je mozda akumulator,ali sumnjam.Akumulator je zadnji put zamenjen 04.04.2017.Zna li neko da mi kaze o cemu se radi????
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 tdi laurin and klement

Van mreže nemilose

Odg: Paljenje
« Odgovor #1 poslato: 18. Nov, 2019. 18:23 »
Jeste li proveravali alternator i punjenje akumulatora?
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže Edo TDIZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #2 poslato: 24. Nov, 2019. 22:59 »

Alternator nisam proverio ali punjenje su izmerili i krece se od 11 do 13 (e sad cega to ne znam,da li je amera,voliti,wati).
« Poslednja izmena: 30. Nov, 2019. 19:50 Karlheinz »
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 tdi laurin and klement

Na mreži AcoSk

Odg: Paljenje
« Odgovor #3 poslato: 24. Nov, 2019. 23:16 »
Ne moze punjenje da se krece u tom rasponu tj. moze, ali onda bas nesto nije u redu sa punjenjem odnosno alternatorom.
Punjenje treba da bude od 13.8V do 14.2V (idealno 14V, ne ispod toga).

Van mreže ivanj75

Odg: Paljenje
« Odgovor #4 poslato: 01. Dec, 2019. 09:22 »
To sto se pale lampice od ASR-a i jos jedna zute boje je zbog slabog akumulatora. Isto je i to sto vergla malo duze nego sto teba je jer nema brzinu na alnaseru takodje zbog slabog akumulatora.Dopuni ga i probaj ujutru...videces razliku. To je bilo i meni. Kratke relacije po gradu i ne dopuni se akumulator dovoljno tako da vremenom oslabi.

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Skoda oktavia 1.9 tdi 110 ks - 2002 god. - karavan

Van mreže Edo TDIZapočeo temu

Odg: Paljenje verglanje
« Odgovor #5 poslato: 07. Dec, 2019. 19:13 »
Kupio sam nov Vartin akumulator od 74 A
Nakon povezivanja upalio ga i kresnuo motor odma  :bravo: Ali!!! Nazalost nekoliko dana kasnije auto je ponovo poceo da vergla,isto kao i pre.
Bio kod jednog od mnogih mehanicara i on mi je rekao(nakon mog objasnjenja) da je u pitanju BOSH PUMPA i da se to moze popraviti.
E sad ja vas pitam da li se to kupuje novo, i koliko kosta nova  a koliko polovna i da li je rizicno kupovati polovnu.Da li se vrsi servisiranje bosh pumpi i koliko bi to kostalo ili sta vec ostalo.Hvala svima koji bi mi pomogli i odgovorili na ovaj moj problem.pozdrav
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 tdi laurin and klement

Van mreže ivanj75

Odg: Paljenje
« Odgovor #6 poslato: 07. Dec, 2019. 19:48 »
Opet ti proveri struju punjenja. Nekako mi nelogicno da dok je aku bio pun palio super, a sad opet vergla. Da je do boš pumpe stalno bi tako verglo. Koliko sam citao po forumima mora alnaser određenom brzinom da okrece da bi odmah upalio, ako toga nema onda vergla malo duze.

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Skoda oktavia 1.9 tdi 110 ks - 2002 god. - karavan

Van mreže Edo TDIZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #7 poslato: 07. Dec, 2019. 19:56 »
Proveravao sam par puta punjenje i ektricari su mi rekli da je uredu.Ici cu ponovo.Ali ovo paljenje kako bi objasnio najbolje.....Ispod volana s'leve strane imam dugme (valjda neka vrsta sauha) i kad treba da upalim ujutru,drzim ga 10-15 sekundi i onda motor upali bez verglanja ali maaalo kao zakrzljano paljenje.Ali kad motor zagreje nakon npr predjenih 30 km i ponovo da startujem e onda prvo vergla 3-4 sekunde pa upali.Nekad bez verglanja kresne ali retko.Kako bi reko od 10 paljenja 8 puta vergla 2 put kresne odmah.
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 tdi laurin and klement

Van mreže ivanj75

Odg: Paljenje
« Odgovor #8 poslato: 07. Dec, 2019. 20:00 »
To je vec druga stvar. Ja sam mislio da te samo prvo jutarnje palnenje zeza sto je bio moj slucaj. Kod mene sva ostala u toku dana su na cvrgu, sto bi rekli.

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Skoda oktavia 1.9 tdi 110 ks - 2002 god. - karavan

Van mreže milosgranice

Odg: Paljenje
« Odgovor #9 poslato: 07. Dec, 2019. 20:53 »
.....Ispod volana s'leve strane imam dugme (valjda neka vrsta sauha) i kad treba da upalim ujutru,drzim ga 10-15 sekundi i onda motor upali bez verglanja ali maaalo kao zakrzljano
Ovo prvi put cujem(citam).
Da nije to pobuda za grejace?
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže ivanj75

Odg: Paljenje
« Odgovor #10 poslato: 07. Dec, 2019. 21:07 »
Fabricki nije sigurno.

Послато са SM-J510FN  

  • Vozi: Skoda oktavia 1.9 tdi 110 ks - 2002 god. - karavan

Van mreže Edo TDIZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #11 poslato: 08. Dec, 2019. 11:58 »
Ova moja skoda ispade neki prototip.Sve je nesto cudno kod nje.... ali mogu reci kako vuce ljudi ko tenk je.Nataovaris je i pici bre nece da cuje.Ajte mi reci to u vezi bosch pumpe,sta da radim,koja je najbolja solucija?Pozdrav
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9 tdi laurin and klement

Van mreže crtacrta

Odg: Paljenje
« Odgovor #12 poslato: 08. Dec, 2019. 13:35 »
grijači zapravo ne rade do neke temperature ..nekada se merđo grijao 30 i kusur sekundi , onda su izmišljeni brzi grijači ali raji ni to nije bilo dovoljno brzo ..pa su programirali griječe kkao bi iznad neke temperature palio bez grijača ..no to može samo 100% ispravni motor .

Kod tebe je netko ugradio taj taster da na silu grije bez obzira na vanjsku temperaturu ..zato jer je motor loš ..loša je glava , pumpa , dize , karike , sve ...ako popraviš samo jedan element ne očekuj čuda ..koristi to kako je i sretno se vozi ..provjeri ako znaš da li svi griječi griju i samo gas .

..i naravno koristi taster i kad je motor topli
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG



Pretraga foruma [Google]