ŠKODA Opšte i Razne Teme > KUPUJEM, TRAŽIM: Škodu, Delove, Opremu.

Kupiti ili ne - Superb 2

(1/33) > >>

srđan1976:
Dragi drugari,

Ne zamerite što odmah po prijavi na forum otvaram temu. U veliku dilemu me je bacila jedna Škoda Superb 2, 1,9 TDI, 77kw/105ks, oprema Ambition, kupljena nova u Srbiji krajem 2008. godine, prvi vlasnik, korišćena za službena putovanja u zemlji i inostranstvu (pretežno vožena na otvorenom putu), redovno servisirana u ovlašćenom servisu, sa izuzetno očuvanim enterijerom, prešla 370 hiljada km. Cena je oko 4500 evra.

Imam troje dece (4 meseca, 1,5 god i 3,5 god) pa mi treba prostran auto da na zadnju klupu primi troje dece sa dva dečja sedišta i jednim busterom. Imam velik vozački staž, ali samo s jednim automobilom - već 22 godine vozim Golfa benzinca (86. godište) i do sada sam pretežno vozio po gradu i prelazio desetak hiljada km. Sad želim kvalitetan i komforan auto, da deci priuštim putovanja po Srbiji i letovanja u Grčkoj, uz želju da me služi bar desetak godina.

Sem kvaliteta, komfora i luksuza koji krasi Superba, prednost koja me goni na kupovinu je to čuveno "prvi vlasnik, kupljen nov u Srbiji", činjenica da je redovno servisiran.

Koči me visoka kilometraža, strah od skupih kvarova svojstvenih dizelašima, i bojazan da sa svojom platom od 500 evra nisam finansijski dorastao ovom automobilu. Takođe, mogao bih da kupovinu auta odložim još za godinu i po (nećemo toliko putovati dok deca još malo ne poodrastu), ali ako smatrate da je ovo prilika koja se ne propušta - ugrabio bih je.

Svestan sam da je odluka moja, ali vas molim za sugestije i savete. Svaki ugao gledanja, i svaka pa i najbanalnija opaska je dobrodošla.

Unapred hvala!

observer:
Ja ne bih. Ail to je licni stav, uvek bih pre uzeo najjeftiniji novi auto najnize moguce klase, nego neku limuzinu ali lesinu koja moze da me finansijski pokopa preko noci.

Auto kosta 4500 eur. Presao km toliku da bi u normalnoj zemlji vec odavno bio prijavljen za presu.
Odrzavanje takvog automobila trazi ozbiljne pare.

Novi Sandero je oko 9500 eur, novi Polo oko 12-13.000, auti sa 0 km. Preci ce bar 100.000 km bez kvarova. Upravo tih ocekivanih 10 godina.
Kako stojis sa kreditnom sposobnoscu? U principu sam protiv banaka i veza sa njima, ali ako je frka, vredi ove pare dati kao ucesce za kredit za novi auto (cak mozda i za Polo) i ostatak lagano otplacivati, bez puno stresa.

O velicini auta ne bih polemisao, nekada su porodice isle Peglicom na more. Jugo je vec bio konfor.

Maksimus:
Covek pita za veliku porodicnu limuzinu za 4500e,predlozis mu gradski auto za 12k eura. Nije na mestu iskreno,iako razumem na sta ciljas.

Vezano za superb-taj motor jeste pozudan,auto jeste veliki i udoban,ali i tih 370k jeste veliko.
 Ja licno nemam iskustva sa vozilima na toj kilometrazi,mada nisam siguran da su bas toliko retka,vec da retko kojem stoji vise od 300k na satu.
Za 4500e mislim da je odlicna ponuda(i mk1 superb je osetno skuplji u tom godistu),nisam znao da superb 2 moze da se kupi za taj novac,bez obzira na kilometrazu.
Medjutim i ja bih licno pre trazio noviji auto C segmenta(golf klasa,polo je premali za porodicu) pre nego D segment,mislim da se moze dobiti noviji automobil sa manjom kilometrazom.

Ali ako je taj superb dobro odrzavam,nije lupan,u dobrom je stanju i nema mehanickih problema iskreno sumnjam da ce ista losije sluziti od nekog drugog iz uvoza sa "180 000km".

Buca Skoda Mladenovac:
Meni je cena sumnjiva , taj auto bez se krece oko 7000+ .

observer:
Maksimuse, obrazložio sam svoj stav. Sa primanjima od 500 € se ne kupuje islužen auto D segmenta (pri tome ne mislim ništa loše, 500 eur je nažalost normalna plata ogromne većine poštenog sveta u našoj zemlji).
Ako ne postoji prepreka u kreditnom smislu, sa lovom od 4500 se opušteno uzima kredit za Polo, koji uopšte nije mali u poslednjoj generaciji. Sasvim je merljiv sa Golfom 4 a možda i sa "peticom".

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju