Autor Tema: Greanicni prelazi u vreme praznika  (Pročitano 3392 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48Započeo temu

Greanicni prelazi u vreme praznika
« poslato: 22. Dec, 2019. 19:54 »
Evo malo korisnih informacija za one koji putuju ka hr i slo sad za praznike.

Veoma je korisno znati da slo vinjetu mozete kupiti na Ina pumpi Spacva kod Lipovca. Kosta oko 16.5 eura umesto 15 za 7 dana ali eto moze se kupiti i tu.

Onda mi ne smemo na sve prelaze izmedju slo i hr jer su Zlovenci ograniclli. Preporucujem prelaz Metlika-Jurovski Brod kao ok alternativu Bregani.

Prelazi ka HR, pa Sid -Tovarnik je ok, dobar put, ali murija uvek vreba po jarcima i vrzinama u mraku, pa ne treba divljati. Ilok i Backa Palanka ok prelazi pa na Osijek. Besmisleno je ici na Batrovce-Bajakovo sad.

Evo info i gde mozete kupiti Madjarsku vinjetu u HR ako nekome treba. Ali najbolje odmah uzeti u Jerkovicu na Mol pumpi. slovacka vinjeta moze online kao i rumunska i bugarska, a cesku vinjetu koja je papirna jos uvek mozete lako kupiti na pumpi OMV Jarovce u Slovcackoj. Ko ide ka svici (brate kako je u svici, ful je u svici) u AMSZ slovenije ima i svajcarska ali i ceska vinjeta ne zaboravimo. Jedan AMSZ klub imate kad prodjete Logatec ili Unec tu negde. Austriojska vinejta ima na Petrolovim pumpama. Online jos uvek nisam austrijsku uzimao.

Na Lipovcu mozete uzeti hr ENC, ali morate spremiti ili karticu ili kune, bolje tacan iznos i nazovite telefonom da rezervisu pre dolaska. ENC je novi nije debeo vise kao i  onaj nas stari debeo :)).

I veoma bitno! nikako ne praviti okretaje ka beogradu na INA pumpi kod Spacve. Iako saobracajni znaci to dozvoljavajuju opalice vas kao da idete do Zagreba! tj sistem detektuje da ste napravili prekrsaj i kao i kod nas kazna je prva ceona rampa a to zg istok.

Makednoski tag moze se kupiti odmah u kumanovu na rampi i moze se dopuniti online. mislim da je minimum 500 denara dopuna.

Ako jos neko ima korisne info neka podeli. Srecni praznici svima! bravo2

Van mreže djordje48Započeo temu

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #1 poslato: 22. Dec, 2019. 19:55 »
jos nesto korisno

https://www.amzs.si/na-poti/mednarodni-dokumenti-in-vinjete/vinjete-za-avtoceste

https://www.amzs.si/na-poti/cestnine-stroski-po-evropi

kalkulator AMZS daje prilicno tacne iznose putarina u evropi za neke najcescxe pravce putovanja. Inace via miselin je veoma korisna.

Za italiju preporucujem aplikaciju prezzi benzina sa google playa

Van mreže djordje48Započeo temu

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #2 poslato: 22. Dec, 2019. 20:01 »
istekla mi karma za editovanje. losa karma :)) da napomenem da veoma jeftin plin mozete kupiti na pumpi Jurki u mestu Stupava kod Bratislave, blizu VW fabrike u Stpavi. Odlican je sajt mylpg eu gde se nalaze poi tacke za IGO primo za sve pumpe na LPG i  metan po evropi. :bravo:

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #3 poslato: 22. Dec, 2019. 21:13 »
Mađarska vinjeta se može kupiti i preko Parking Manijak aplikacije.
My five cents.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže djordje48Započeo temu

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #4 poslato: 22. Dec, 2019. 21:38 »
Mađarska vinjeta se može kupiti i preko Parking Manijak aplikacije.
My five cents.

Svakaa cast za info!   :bravo: :bravo: :bravo:

Na mreži AcoSk

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #5 poslato: 23. Dec, 2019. 00:39 »
...Odlican je sajt mylpg eu gde se nalaze poi tacke za IGO primo za sve pumpe na LPG i  metan po evropi. :bravo:

Nema CNG pumpi... a i kako se poi prebacuju u iGO?

Van mreže bugarin

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #6 poslato: 23. Dec, 2019. 07:19 »
Svakaa cast za info!   :bravo: :bravo: :bravo:

Samo na android app-u. Ios app nema tu opciju. Srecom koristim obe vrste telefona.

Inace, vec godinama granicne prelaze ne koristim vikendom. Od ponedeljka do srede-cetvrtka nema sanse da se zaglavi duze od 15-20 minuta na prelazu.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže djordje48Započeo temu

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #7 poslato: 23. Dec, 2019. 08:25 »
selektujes tamo na sajtu kml format za stanice za sve zemlje u evropi, pa prebacis u IGO folder user data-POI. I posle ce ti izaci u aplikaciji. Da, nema vise za CNG vidim... :(

Na mreži observer

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #8 poslato: 23. Dec, 2019. 12:26 »
Hvala za korisne informacije!

Ja cu u HR ali na sam 31.12, kontam da nece biti guzve u to vreme :)
Ovaj deo sa okretanjem kod Spacve nisam najbolje razumeo, zasto bi neko to radio?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #9 poslato: 23. Dec, 2019. 12:37 »


Inace, vec godinama granicne prelaze ne koristim vikendom. Od ponedeljka do srede-cetvrtka nema sanse da se zaglavi duze od 15-20 minuta na prelazu.
Ma može se i vikendom lepo proći Batrovci, samo da nije ono sezona povratka gastarbajtera.
Horgoš je gori po tom pitanju, jer je opterećeniji. Drug je u subotu iz Beča preko Rumunije došao...
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže djordje48Započeo temu

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #10 poslato: 23. Dec, 2019. 13:10 »
nije losa opcija uci u rumuniju iz madjarske pa posle u srbiju. Kakva je kontrola izmedju rumunije i madjarske s obzirom da rumunija nije jos u uvek u sengenu? Ima bre dosta tih rumuna ;)

Van mreže Super 20

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #11 poslato: 26. Dec, 2019. 12:07 »
Na 2 januar putujem za Minhen. Ona aplikacija mi nije od pomoci posto mislim da je ona samo za SRB tablice tj auta. Kada udjem u HU gde da kupim vinjetu? Na prvu benzisku, granici ili online neka opcija? Isto pitanje za Austrija?
  • Vozi: Superb

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #12 poslato: 26. Dec, 2019. 12:10 »
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=11867.msg107446.msg#107446

Mađarska vinjeta se može kupiti i preko Parking Manijak aplikacije.
My five cents.

edit: bez tt linkova, hvala!
« Poslednja izmena: 31. Dec, 2023. 11:04 Karlheinz »
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Van mreže bugarin

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #13 poslato: 26. Dec, 2019. 12:18 »
covek je iz MK, znaci da ima MK table i mob, kako preko aplikacije da plati leba ti?????

imas HU vinjetu na MOL pumpama. na pumpi pre grane je obicno guzva, pa je mozda bolje uzeti na nekoj ranijoj, bilo kojoj MOL.

za austriju takodje kupi vinjetu na pumpama pre nego sto iz HU udjes u AU. ima ih na svim pumpama na autoputu ka becu.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Na mreži m@c|-|oR

Odg: Greanicni prelazi u vreme praznika
« Odgovor #14 poslato: 26. Dec, 2019. 12:19 »
Nisam preko TT video odakle je.
Ali, da se operem, evo ja ću da mu kupim vinjetu, neka mi se javi u prolazu.
:)
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4



Pretraga foruma [Google]