Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Voda u feliciji/mokar tepih  (Pročitano 273 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži mar_cogTopic starter

Voda u feliciji/mokar tepih
« poslato: Januar 29, 2020, 19:55:36 posle podne »
Pozdrav svim clanovima. Kao sto naslov kaze, primetio sam vlazan tepih u prednjem delu auta. I kod vozaca i kod suvozaca. I posle guglanja, iscitavanja foruma, vode iz vrata, ventilacije, malog hladnjaka, i ko zna cega jos, odem veceras do drugara, da vidimo sta se desava. Naime, sundjer na pp zidu, sa motorne strane mokar jako. Unutra se ne vidi odakle kaplje. Nakon rascupavanja, polivanja i lezanja u autu, primetim da je sundjer koji se nalazi sa donje strane instrument table jako mokar i da sa njega kaplje na tepih i sliva se niz stubove do poda. Nisam izvadio sundjere jer nisam stigao. U subotu cu skinuti tablu i izvaditi ih, realno mislim da nemaju neku bitnu svrhu. Moje pitanje je da li je neko imao slicnih iskustava i da li imate ideju kuda voda prolazi do instrument table??
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 lx TNG 43kw

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Voda u feliciji/mokar tepih
« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2020, 19:58:04 posle podne »
Imao sam.istu situaciju na jednoj feliciji . Na kraju smo skinuli soferku posle mnogo pokusaja saniranja . Lim ispod kedera je bio truo i odatle se voda slivala . Na kraju je limar sve to sredio i posle nije bilo problema . Proveri i to
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2020, 20:02:48 posle podne »
Hvala puno na savetu, Buco. Razmisljao sam i o tome, ali ovako, na oko mi izgleda prilicno zdrava. Bas cu obratiti paznju kad izvadim tablu.

« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2020, 20:19:56 posle podne »
Hvala puno na savetu, Buco. Razmisljao sam i o tome, ali ovako, na oko mi izgleda prilicno zdrava. Bas cu obratiti paznju kad izvadim tablu.

Ni moja nije imala nigde rdje , zato nisam ni gledao to . Video sam briskodi msm o tome je neko pisao pa sam proverio i eto

« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2020, 11:08:17 pre podne »
Danas je felka sredjena, bar se nadam. Nakon sto su me dva servisa za auto stakla odbila, treci se prihvatio posla (ne bih nikog da reklamiram, ako nekom bude trebala info, moze dobiti u pp). Problem je bio u kederu koji drzi soferku, bio je ispucao na donjim uglovima, ali sa unutrasnje strane, pa se nije videlo. Zamenjen keder, rdja ispod je po recima majstora ociscena i sanirana nekim sredstvom, sve lepo vraceno, kako je bilo. Sad se jos treba resiti vlage koja se uvukla u auto..

« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2020, 13:07:39 posle podne »
Drago mi je da sam ti skratio potragu oko toga gde pusta . Ja sam isto to radio u pola zime sto bi rekli , ostavio auto par sati da radi sa grejanjem na maksimum , sledecih par dana luftirao samo i sve ok .

« Odgovor #6 poslato: Maj 07, 2020, 23:16:11 posle podne »
Evo jedan mali apdejt na temu. Mozda nekom zatreba. Dakle, posle zamene kedera, neko krace vreme je bilo sve ok, da bi posle dve nedelje opet pocela da se pojavljuje voda, prvo u maloj kolicini sa vozaceve strane, iz instrument dable, da bi na kraju i suvozacev tepih bio mokar. Obzirom da je limarija ispod soferke u dobrom stanju, keder nov i po recima majstora originilan, u servisu se nekom diht masom ili lepkom popunili prostor izmedju kedera i sasije i kedera i stakla. Ne izgleda lose, a nakon prve kise cemo videti rezultate.

Van mreže SaleNBg

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 15, 2020, 16:09:49 posle podne »
...nesto kasnije -evo i ja juce primetih posle ove malo jace kise, a nisam vozio par dana taj auto da mi je onaj sundjer iznad nogu/ispod instrument table bas natopljen.
 znaci da pronjuskam oko kedra/stakla?...
 *izvesticu kad resim u svakom slucaju. (ako resim).
  • Vozi: Škoda felicia 1.3lx 2000

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 15, 2020, 16:16:22 posle podne »
Kao sto napisah, tek nakon sloja lepka preko kedera problem je nestao. Ali. Uvek postoji ali  :))
Pre dva dana, nakon kise primetim opet mokar subozacev tepih. Na sredini praga mala barica.. skinem oplatu sto prekriva prag i vidim da je sve puno vode. Posto nema keder za vrata za feliciu da se kupi u nobom sadu, a da kupujem polovan ne vredi jer je isto star i los, skinem keder, dobro ga izgnjecim (onaj metalni deo sto se kaci na sasiju), da bolje uhvati i vratim. Medjutim, nije bilo nekog znacajnijeg pomaka.. izgleda da krovna lajsna propusta vodu jer je izdeformisana zbog krovnog nosaca. Evo zazor izmedju krova i lajsne sam popunio sika fc masom, pa cemo videti rezultat..o

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 31, 2020, 12:58:22 posle podne »
Evo mali apdejt na temu. Dakle, voda na pragu je curela iz vrata, ali ne iz rupica predvidjenih za to nego izmedju tapacira i vrata. Resenje: Skinut tapacirung, gumenom trakom zatvorene rupe u vratima, sve osim one gde prolazi zica od brave, iskrojen novi najlon, i sve sastavljeno. Evo posle kise, nema ni kapi vode na kederu.