ŠKODA Octavia > OCTAVIA 2004-2013

Problem sa paljenjem kada je motor zagrejan

(1/4) > >>

popac:
Pozdrav svima. Vozim octaviu 1.9 tdi 105 ks 2005.god. Problem je sledeci, kada je hladan pali na pola kljuca, cim se zagreje vergla ali nece da upali. Ne pali se lampica cek engine niti lampice grejaca, majstor mi je rekao da zamenim relej koji ima gore oznaku 458, kupio  zamenio posle 2-3 dana ista stvar. Da li je problem do struje ili kompjutera ili je softverska greska, citao sam sve postove na ovu temu nisam nasao nikog sa slicnim problemom
Unapred hvala

petarp031:
Nece uopste da upali kada se zagreje ili upali tek posle dugog verglanja.
Ako pali tek posle dugog verglanja, cesto na tom tipu motora problem pravi anlaser, koji se bas tako manifestuje.

popac:
Nece da upali vergla normalno ali mu ne svetli lampica cek engin ni lampica grejaca kada par puta izvadim i vratim kljuc upali se lampica za cek engine i lampica grejaca onda upali. a kada nece ni tako izvadim relej i vratim pa upali. Bio i kod mehanicara i elektricara......

petarp031:
Deluje kao neki relej ili racunar da pravi problem. Da nemas kakvu blokadu, alarm?

Buca Skoda Mladenovac:
To je onaj klasican hot start problem . Resava se softwareski , znam bar 10 ljudi koji su resili taj problem , izmedju ostalog i moj 1.9tdi i vec 100.000 je sve ok .

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju