Autor Tema: plavi dim  (Pročitano 436 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ubogidijavoloZapočeo temu

plavi dim
« poslato: 02. Mar, 2020. 22:45 »
pozdrav forumaši..                                                                                                                                                                imam problem.. moja fabia1,2 htp je odjednom počela da izbacuje plavi dim na auspuh i oseća se miris spaljenog ulja..    pri tom motor radi potpuno normalno,lepo vuče i sve lampice su pogašene.. znam da plavi dim znači da motor troši ulje i da su verovatno karike u pitanju  ali mi nije jasno da je moguće da to krene tek tako.. jer do tog momenta nije bilo nikakvih znakova  vozilo je redovno održavano i prešlo je 270 i kusur hiljda km...                                                               pitanje.. da li se više isplati da se uradi generalna ili zameni motor,,  dajte savete  taj auto mi je veoma drag i želim da ga još vozim  hvala u napred
  • Vozi: škoda fabia 1,2 htp 2005

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: plavi dim
« Odgovor #1 poslato: 02. Mar, 2020. 23:26 »
Moguce je da krene odjednom ako je pukla neka karika . Ta kilometraza i jeste kriticna za te stvari , isprati koliko trosi pa javi .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Super 20

Odg: plavi dim
« Odgovor #2 poslato: 03. Mar, 2020. 10:07 »
270k km i nije mala kilometraza. Ja bi na tvom mesto uradio remont(ili sto god treba) pre nego sto bi menjao motor. Ne verujem da za 1.2 motor nesto posebno skupo to.
  • Vozi: Superb

Na mreži DonKihot

Odg: plavi dim
« Odgovor #3 poslato: 03. Mar, 2020. 10:45 »
Ja sam pre za remont, polovan motor je mačka u džaku a da ne pričamo da moraš da pusuješ itd...
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: plavi dim
« Odgovor #4 poslato: 03. Mar, 2020. 16:36 »
Ja sam pre za remont, polovan motor je mačka u džaku a da ne pričamo da moraš da pusuješ itd...

Samo da razmisli ko ce i kako da mu uradi motor . 90% njih opet krece sa potrosnjom ulja u sledecih 10.000km
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže crtacrta

Odg: plavi dim
« Odgovor #5 poslato: 03. Mar, 2020. 18:38 »
staro je to , dosta kilometri , našibaj aditivima i prodaj to ...
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Na mreži AcoSk

Odg: plavi dim
« Odgovor #6 poslato: 03. Mar, 2020. 18:47 »
Ti tako uvali nekome auto, nemoj ovde drugog savetovati tako nesto.

Na mreži Vladapetr

Odg: plavi dim
« Odgovor #7 poslato: 03. Mar, 2020. 19:00 »
+1
Najgora džiberska fora.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže crtacrta

Odg: plavi dim
« Odgovor #8 poslato: 03. Mar, 2020. 19:38 »
haha ..u dvije godine dva auta sam dao u recikliranje , upravo radi razloga koje spominjete  ...  kako bi me napali da sam dao takav savjet  .

jedan i drugi ( da ne pominjem one ranije jer je to bilo davno ) bili su u boljem stanju od ovog ...čak sam bio i emotivno vezan ...a razum  nema veze s forumom
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže ubogidijavoloZapočeo temu

Odg: plavi dim
« Odgovor #9 poslato: 03. Mar, 2020. 23:12 »
hvala vam svima na savetima..   :) znate li nekog mehaničara koji dobro radi te motore da se raspitam za generalnu.. ne želim nikom ništa da uvalim.. samo da sredim svoju ljubimicu i nastavim da je vozim..
  • Vozi: škoda fabia 1,2 htp 2005

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: plavi dim
« Odgovor #10 poslato: 03. Mar, 2020. 23:46 »
staro je to , dosta kilometri , našibaj aditivima i prodaj to ...

A da rokne i zvake u motor , mozda zadihtuju bas kod karika ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !



Pretraga foruma [Google]