ŠKODA Opšte i Razne Teme > Gume & Felne

Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2020

<< < (2/18) > >>

milosn8:
Hvala na sugestijama, ja sam letnje imao Bridgestone Turanza, one su došle tako na novom autu kad je kupljen, malo tvrđa guma ali sve u svemu dobra.
Verovatno će izbor pasti na Primacy 4 ali videćemo još

Mihailo:
Da se prikljucim temi, i sam sa u potrazi za letnjim gumama, ista dimenzija... Zimske sam uzeo conti 860 i prvobitna namera mi je bila premium contact 6... Gledajuci testove po netu, cini se da se pc6 bolje ponasa u vecim dimenzijama, a da je se do ove dimenzije, mozda i najbolje pokazao hankook ventus prime 3. U igri mi je bio i michelin primacy 4 i bridgestone t005 (cini mi se). Hankook je nakon nekog vremena otpao jer naleteh na komentare na netu da zna biti bucan i da ponasanje i kocenje i po suvom i po mokrom ume da varira(verovatno donekle ima veze sa ovim sto rece lonely_wolf)...  U medjuvremenu sam nasao negde da se pilot sport 4 proizvodi i u 205 55 16, pa je fokus presao na ovu gumu, ali je izgleda niko kod nas ne nabavlja a i skuplja je podosta u odnosu na ostale... Od primacy 4 sam za sada odustao zbog malo losijih performansi sudeci po testovima i na nekoliko mesta naleteh da se muci sa poduznim neravninama... Tako da se pc6 ponovo nametnuo kao prvi izbor zbog odnosa ulozeno/dobijeno, plus sto se najbolje pokazao po mokrom (a to mi je izuzetno bitno, pogotovu na brzinama preko 90-100), ali sam nekako rad probati michelin jer mi se iz prethodnih nekoliko iskustava, conti ne cini kao bas tiha i mekana guma... Ono sto mi se kod hankook vp3 i michelina svidja je rim protector... Cini mi se da sama guma lepse izgleda (manje balonasto)... :D

I za kraj cene, hankook 215, bridgestone 265, dunlop 275, conti pc6 285, michelin primacy 4 300, pilot sport 4 385...

milosn8:
Ja imam ponudu 250e za Primacy 4, Dunlop i Bridgestone za 240. DOT 20

Mihailo:
A conti? :D
Po toj ceni se promacy cini znatno konkurentniji...

milosn8:
Nema Conti, samo ove 4 što sam napisao gore  :))

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju