ŠKODA FORUMI > Ostalo u vezi Škoda vozila

Superb MK3 FL vs Octavia MK4 (za oba 1.5 tsi sa DSG) za cca 25k €

(1/6) > >>

varicak:
Uskoro dolazi vreme za zamenu sadasnjeg auta. U izboru su naravno Škode, ali se javlja dilema, šta je bolja kupovina. Za sada se o OCT zna samo teorija, ali za sada na osnovu toga sto znamo šta bi ste pre uzeli. Računam na Superb u paketu Ambition plus i OCT u paketu Style.

Bingodalton:
Gledajuci cene, Superb Style sa istim motorom je skoro 10k skuplji, tj oko 40%, sto nije malo.
Za to nudi klasu vise, vise prostora, kozu i elektrosedista i jos poneku sitnicu.
Sa druge strane Octavia je moderniji auto, noviji, iznutra moderniji, prtljaznik 25l manji, sto je nista. Kraci za 18cm otprilike, pa je zgodniji za grad.
Bolje je opremljena od Superb Ambition paketa ili su tu negde, a Superb Ambition je 30% skuplji. Nekako tu ne bih imao dileme sta kupiti.

Poredio sam 1.5 manual, posto DSG jos nisu dali cene.

Moj glas za Octaviu.

varicak:
Superb je u paketu Ambition Plus, a Octavia je Style. Poredio sam automobile sa od prilike istom cenom. Odrerdio sam neki limit pa trežim najbolju kupovinu za te novce. Oct je svakako moderniji auto, ali to ima i prednosti i mane. S druge strane Superb je preležao sve dečije bolesti, najjači je model u familiji to valjda ima i neke prednosti (kvalitetniji materijali, bolja izrada, zvučna izolacija, vešanje, udobnost, ...) Ovo poslednje su moje pretpostavke tj. pitanja.

fobia24:
Oktaviju bih ja sebi pre uzeo jer mi je superb nepotrebno veci. To je individualno pitanje. I naravno, oktavija je daleko noviji model.

Super 20:
Zavisi gde zivis i gde planiras da ga vise vozis. Ako je jedini auto a vozis ga pretezno grad idi na Okatvia. Ako imas jos jedan mali auto u porodicu , onda prednos odnosi Superb. Ipak nije razlika izmedju O i S u nekoliko "cm", vec sve ono sto si naveo.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju