Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Periodično treskanje?  (Pročitano 318 puta)

1 Član i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže YugoSkodaTopic starter

Periodično treskanje?
« poslato: Maj 20, 2020, 12:40:30 pre podne »
Pozdrav,

Primjetio sam, prilikom gradskih gužvi i kretanja u kolonama, da prilikom vožnje u prvoj brzini bez gasa dolazi do periodičnog treskanja (po mojoj procjeni negdje u blizini vozačevog sjedišta), koje se ponavlja svake 1-2 sekunde. Dakle navedeno se ne osjeti u leru, niti kod dodavanja gasa i vožnje većom brzinom, niti u momentu kretanja nego baš u toku laganog kretanja vozila u prvoj brzini bez dodavanja gasa.

Ima li iko ideju šta bi moglo biti prije posjete majstorima?
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI 2001

Na mreži pajapop

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #1 poslato: Maj 20, 2020, 09:00:51 pre podne »
... u toku laganog kretanja vozila u prvoj brzini bez dodavanja gasa.

Da li je "treskanje" pravi izraz za opis problema? Da nije mozda..."drmanje"..."ljuljanje"??? Ako je drmanje ili ljuljanje, pod ovim uslovima, to lici na pocetak problema sa gumom koja je pocela da se deformise zbog propadanja njene armature. Kreni prvo od toga. Ako ne mozes sam to da ustanovis idi do vulkanizera. Kad je zavrti na balans masini pri rotaciji problem ce biti uocljiv...ako je do toga...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp sedan 47kw (6y3) 2003.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #2 poslato: Maj 20, 2020, 11:12:33 pre podne »
Objasni molim te kako to voznja u prvoj brzini bez gasa ? Ako je to sto mislim auto ti se gusi i bori da se ne ugasi zato se oseca kao da trese . Prva brzina je samo da se pokrene auto , nije za voznju , pogotovo ne tako da vozis u prvoj i pustas gas .
  • Vozi: Roomster TDI, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži pajapop

« Odgovor #3 poslato: Maj 20, 2020, 02:50:46 posle podne »
... Ako je to sto mislim auto ti se gusi i bori da se ne ugasi zato se oseca kao da trese .

Vidis..nije mi pao na pamet taj "stil" voznje...svasta ljudi rade...Moguce je. po ravnom, bez opterecenja...na kratko. Samo tad se trese auspuh i sigurno to vibrira i udara., (u blizini sedista). I to onda moze stvarno da "treska"...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp sedan 47kw (6y3) 2003.

« Odgovor #4 poslato: Maj 20, 2020, 07:45:22 posle podne »
Klasican primer kako ne treba voziti , ne verujem da je auspuh , ima gume na celom izduvu protiv toga . Nego se ceo motor stresa opterecije i zamajac pa se stresa i menjac zato ima osecaj da je na vozacevoj strani .

Ali lepo si rekao , svasta ljudi rade .

« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2020, 09:43:59 posle podne »
Klasican primer kako ne treba voziti , ne verujem da je auspuh , ima gume na celom izduvu protiv toga . Nego se ceo motor stresa opterecije i zamajac pa se stresa i menjac zato ima osecaj da je na vozacevoj strani .

Ali lepo si rekao , svasta ljudi rade .

Ne trči sa zaključcima. U prvoj bez gasa puštam auto da ide na diocini cca 200 metara gdje je i blagi pad, dakle nikakvo opterećenje za auto. Inače sam mašinki inžinjer, i poznato mi je kako auto funkcioniše i šta mu ne odgovara.

Kako neko reče iznad, guma bi mogla biti problrm, 4-5 godina su stare, provjerit cu to prvo.

Na mreži pajapop

« Odgovor #6 poslato: Maj 20, 2020, 10:13:31 posle podne »
U prvoj bez gasa puštam auto da ide na diocini cca 200 metara gdje je i blagi pad, dakle nikakvo opterećenje za auto. Inače sam mašinki inžinjer, i poznato mi je kako auto funkcioniše i šta mu ne odgovara.

Kako neko reče iznad, guma bi mogla biti problrm, 4-5 godina su stare, provjerit cu to prvo.

Ja se licno slazem sa svim i svacim...Svako radi kako najbolje zna i sta je za njega najbolje...Mada..ovako kako ti radis, pa... to u sutstini tako niko ne radi. Na ovaj nacin se vozi samo "automatik". Ali, posto si zatrazio pomoc, ajde za prvu pomoc, probaj da krenes ka klasican nacin..preko kvacila sa laganim gasom...pa ako se sa time izgubi taj problem, onda je stvar u tome. Menjaj naviku i stil voznje. A ako problem i dalje postoji onda proveravaj gume, auspuh i dalje svasta nesto....

« Odgovor #7 poslato: Maj 20, 2020, 10:23:24 posle podne »
Ja se licno slazem sa svim i svacim...Svako radi kako najbolje zna i sta je za njega najbolje...Mada..ovako kako ti radis, pa... to u sutstini tako niko ne radi. Na ovaj nacin se vozi samo "automatik". Ali, posto si zatrazio pomoc, ajde za prvu pomoc, probaj da krenes ka klasican nacin..preko kvacila sa laganim gasom...pa ako se sa time izgubi taj problem, onda je stvar u tome.
Menjaj naviku i stil voznje. A ako problem i dalje postoji onda proveravaj gume, auspuh i dalje svasta nesto....

Prije svega, hvala na savjetima, budem provjerio pa javim sta je, al me interesuje, kako ostali vozači voze, ukoliko ideš u koloni, da ne bi kvacilo dirao svake 2 sekunde, puštaš auto ispred sebe recimo 10,20 metara, i krećeš lagano sa kvacilom i puštaš auto u prvoj da ga sustigneš, pod uslovom da ideš ravnicom?

Na mreži petarp031

« Odgovor #8 poslato: Maj 20, 2020, 10:34:52 posle podne »
Mene interesuje kako krecete u koloni na autoputu kroz Novi Beograd u spicu gde  deonica od 5 km traje 55 minuta? Ne verujem da mnogo ljudi krece sa dodavanjem gasa jer bi morali vozilo ispred sebe pustiti barem 10 metara sto znaci da potencijalno ostavljate priliku nekome iz suprotne trake da vam zauzme mesto. Ja na toj deonici krecem veoma slicno kao sto je covek opisao, laganim otpustanjem kvacila, vrlo cesto bez gasa, ako je auto ispravam bez problema ce izvrsiti kretanje. Rekao bih da je moguce da neki nosac motora ili nosac auspuha, a poznata boljka je upravo nosac srednjeg lonca koji se nalazi ispod rucne kocnice, odvari se i moze da pravi slicnu buku. Ne kazem da je on problem, ali treba proveriti cim se cuje lupkanje od patos.
  • Vozi: Octavia RS mk1

« Odgovor #9 poslato: Maj 20, 2020, 10:39:49 posle podne »
200 metara niz brdo u prvoj  :o izvini molim te ali stvarno sam u soku .

Petar zar nije normalnije krenuti lagano u prvoj da blagim gasom i pustiti auto po inerciji da se krece tih 10 20m u leru umesto muciti auto u prvoj i unistavati kvacilo , a tek ovih 200m ?

« Odgovor #10 poslato: Maj 20, 2020, 10:42:24 posle podne »

Petar zar nije normalnije krenuti lagano u prvoj da blagim gasom i pustiti auto po inerciji da se krece tih 10 20m u leru umesto muciti auto u prvoj i unistavati kvacilo , a tek ovih 200m ?

Zašto smatraš da štetiš kvačilu ako se auto kreće bez opterećenja u prvoj brzini?

« Odgovor #11 poslato: Maj 20, 2020, 10:51:34 posle podne »
Mislim da se unistava kvacilo kad se krece bez gasa , cemu to ? A ici u prvoj 200m ne vidim poentu , to isto moze u drugoj da se radi , zna se da je prva samo za kretanje . Ovako nesto iskreno nikada nisam cuo , bez ljutnje naravno .

Na mreži petarp031

« Odgovor #12 poslato: Maj 20, 2020, 10:52:43 posle podne »

Pa, zavisi od auta, onde gde je prva dugacka nema sanse da krenes prvom sa gasom a da ne moras kociti odmah po toj radnji. Kod dizela je obicno prva veoma kratka i kreces sa gasom a vozilo pustas po inerciji ili cak saltas u drugu
  • Vozi: Octavia RS mk1

« Odgovor #13 poslato: Maj 20, 2020, 10:55:55 posle podne »
Mislim da se unistava kvacilo kad se krece bez gasa , cemu to ? A ici u prvoj 200m ne vidim poentu , to isto moze u drugoj da se radi , zna se da je prva samo za kretanje . Ovako nesto iskreno nikada nisam cuo , bez ljutnje naravno .
Bez ljutnje naravno, diskutujemo. Smatram ako je auto ispravno, da ne bi trebao biti ni najmanji problem da se auto kreće u prvoj bez gasa po ravnici, bez opterećenja. Mislio sam 200-300 metara ukupno mi traje ta dionica gdje su guzve preko mosta do kruznog toka, tako da idem u prvoj 10-20 metara dok sustignem auto ispred sebe pa opet cekam da se pomjeri kolona...

« Odgovor #14 poslato: Maj 20, 2020, 10:56:26 posle podne »
Pa i mislim na dizel posto covek vozi sdi .

Tvoj u prvoj ide nesto do 70 , koliko me secanje sluzi sa tim autom ?