Autor Tema: Periodično treskanje?  (Pročitano 1342 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #15 poslato: 20. Maj, 2020. 22:57 »
Bez ljutnje naravno, diskutujemo. Smatram ako je auto ispravno, da ne bi trebao biti ni najmanji problem da se auto kreće u prvoj bez gasa po ravnici, bez opterećenja. Mislio sam 200-300 metara ukupno mi traje ta dionica gdje su guzve preko mosta do kruznog toka, tako da idem u prvoj 10-20 metara dok sustignem auto ispred sebe pa opet cekam da se pomjeri kolona...

E to je drugo , razumeo sam 200 m niz brdo u prvoj , moja greska  :) .

U svakom slucaju probaj drugacije pa vidi da li treska . Jos jedna stvar kada na primer vozis 4 5 brzina i naglo otpustid gas da li lupi nesto ili slicno ? Ako da moguce je da je neki od nosaca motora los uglavnom donji na menjacu , pa ti se jos vise manifestije to treskanje .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #16 poslato: 20. Maj, 2020. 22:59 »
Buco, danas bas probao drugom brzinom na 6500rpm gde alfa 159 mjet ide cetvrtom, al kad je dovatila trecu bilo je kao NOS jer zabi preko 170. Nije cipovan auto al izgleda cajger jeste.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #17 poslato: 20. Maj, 2020. 23:00 »
Pusti turbo benzinci , moracu podhitno da dodjem u posed tsi ja  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži petarp031

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #18 poslato: 20. Maj, 2020. 23:04 »
Samo 2.0tsi, nista ispod toga

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #19 poslato: 20. Maj, 2020. 23:07 »
Znas da tsi racunam samo 2.0  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži pajapop

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #20 poslato: 20. Maj, 2020. 23:38 »
Zašto smatraš da štetiš kvačilu ako se auto kreće bez opterećenja u prvoj brzini?

Sad sam tek primetio da vozis dizelasa. Ja nisam nikad vozio dizelasa, ali iz "prica" znam da im je prva brzina kratka i zbog obrtnog momenta moguce je voziti, tako, bez gasa...On to moze, ali pitanje je da li to tako bas i treba? I zasto? U stvari ti ni ne navodis koliko dugo vozis taj automobil, koliko ga dobro poznajes, dal je to nesto od skoro ili je oduvek tako od kako ga vozis na svoj nacin? Ako je to nesto od skora, pa moguce je da je popustio i neki nosac motora ili menjaca.

Ali, evo sta ja misllim o tome: Ovde se radi o osnovnim zakonima fizike..O akciji i reakciji...Da bi imao odgovarajucu reakciju moras imati i odgovarajucu energiju da bi izvrsio tu akciju. Na "leru" motor dobija onoliko goriva i vazduha koja je dovoljna samo za njegov rad u stanju mirovanja, tj. za broj obrtaja od 800-900 u minuti. Ako mu u okviru tih zadatih vrednosti ti sada naknadno dodas zadatak koji treba da uradi, on sa tom smesom goriva nema dovoljno energije koja ce zadovoljiti tvoje potrebe i pocinje da se gusi jer pre svega dolazi do nesklada zadatka koji treba da se izvrsi i koncentracije smese goriva. Posto se ja inace profesionalno bavim u oblasti medicine, ovo bi se moglo uporediti sa anginom pektoris...Dovodis motor u jedno predinfarktno stanje...A ja inace, celog zivota i vozim pod tim uslovima...kreni stani pa u koloni...Gde ces vece guzve nego u Beogradu. Svaki semafor predjem iz petog puta...pa na "Gazeli" kilometrima u koloni...E, ali ja krenem polako...kvacilo na "vagi" dobijem malo u brzini ...pa izibacim iz brzine i dokotrljam se do vozila ispred...i tako....muka jeste....zato je najbolji automatik za takvu voznju...ali.... :-[
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže YugoSkodaZapočeo temu

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #21 poslato: 21. Maj, 2020. 00:13 »
Sad sam tek primetio da vozis dizelasa. Ja nisam nikad vozio dizelasa, ali iz "prica" znam da im je prva brzina kratka i zbog obrtnog momenta moguce je voziti, tako, bez gasa...On to moze, ali pitanje je da li to tako bas i treba? I zasto? U stvari ti ni ne navodis koliko dugo vozis taj automobil, koliko ga dobro poznajes, dal je to nesto od skoro ili je oduvek tako od kako ga vozis na svoj nacin? Ako je to nesto od skora, pa moguce je da je popustio i neki nosac motora ili menjaca.

Ali, evo sta ja misllim o tome: Ovde se radi o osnovnim zakonima fizike..O akciji i reakciji...Da bi imao odgovarajucu reakciju moras imati i odgovarajucu energiju da bi izvrsio tu akciju. Na "leru" motor dobija onoliko goriva i vazduha koja je dovoljna samo za njegov rad u stanju mirovanja, tj. za broj obrtaja od 800-900 u minuti. Ako mu u okviru tih zadatih vrednosti ti sada naknadno dodas zadatak koji treba da uradi, on sa tom smesom goriva nema dovoljno energije koja ce zadovoljiti tvoje potrebe i pocinje da se gusi jer pre svega dolazi do nesklada zadatka koji treba da se izvrsi i koncentracije smese goriva. Posto se ja inace profesionalno bavim u oblasti medicine, ovo bi se moglo uporediti sa anginom pektoris...Dovodis motor u jedno predinfarktno stanje...A ja inace, celog zivota i vozim pod tim uslovima...kreni stani pa u koloni...Gde ces vece guzve nego u Beogradu. Svaki semafor predjem iz petog puta...pa na "Gazeli" kilometrima u koloni...E, ali ja krenem polako...kvacilo na "vagi" dobijem malo u brzini ...pa izibacim iz brzine i dokotrljam se do vozila ispred...i tako....muka jeste....zato je najbolji automatik za takvu voznju...ali.... :-[

Zaboravio sam totalno to napomenuti, da je dizel, i zbog većeg obrtnog momenta od benzinca ne bi to trebao biti nikakav problem, prva brzina ima dobar "mechanical advantage" da vuče auto po ravnici, čak i uz solidnu uzbrdicu mogu krenuti sa puštanjem kvačila bez gasa, bez da se trese auto  ( što kod prvog auta Punta 1.2 benzin nije moglo ni u snu, na ravnici bi se kretanjem bez gasa ugasio). Inače vozim ovu 1.9 sdi Fabiu 2 godine, prešao oko 32k do sad, nisam primjetio to do unazad sedmicu dvije, nije strasno ali se osjeti. čim krenem malo sa gasom jače ne primjetim ništa. Može biti sto i Buca kaze, da je nosač motora problematican.
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI 2001

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #22 poslato: 21. Maj, 2020. 11:59 »
Probaj svakako da otpustis gas tako 4 5 brzina pa vidi sta se desava . Mozes i do nekog mehanicara da pogleda nosace to je 2 min posla . Moguce da je guma nosaca propala pa se to desava , ili da je nesto do seta kvacila , da je korpa stradala pa trese pri kretanju ali to bi osetio svakako kao tvrdju papucicu .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže YugoSkodaZapočeo temu

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #23 poslato: 08. Jun, 2020. 20:56 »
Pozdrav, samo da javim da je uzrok bila deformisana zadnja lijeva guma. Rijesio sam tako sto sam kupio citav set aluminijskih felgi sa ljetnim gumama (180 Eur, dobar deal mislim ). Čelične odložene do zime. 




  • Vozi: Fabia 1.9 SDI 2001

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #24 poslato: 08. Jun, 2020. 23:31 »
Kako li ti je treslo na 150 kad je zbog gume tresao na 20 na sat ? Koliko su stare gume ?

Najbitnije da si problem resio . Upravo ta vrsta problema je mnogo teska da se objasni recima , a jos gore da se napise . Tek sad vidim da je pajapop posumnjao odmah na gumu , svaka cast  bravo2
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži DonKihot

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #25 poslato: 09. Jun, 2020. 18:04 »
Ne mora to da znači, na većoj brzini udje u balans usled velikog broja obrtaja.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #26 poslato: 09. Jun, 2020. 19:02 »
Moguce da je bila na pocetku , jednom sam se nasao pametan da kupim polovne gume sa kp od nekog koga ne znam iz subotice , 2 deformisane bile , na 60 treslo , 160 se raspadao auto , vratio naravno , sto kaze covek pa nisi me pitao jesi li krive , platio je cak i minute razgovora na kraju   :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže lonely_wolf

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #27 poslato: 09. Jun, 2020. 19:58 »
Imao sličan problem prije jedno 20-22godine na Golf I, samo ja ovo onda ne bih nazvao treskanjem, više je bilo "valjanje", nešto slično kad se prelazi preko kolotraga na cesti. Uzrok je bio što je guma dobila "udubljenje" na jednom mjestu na gaznoj površini i najviše se osjetilo kada se kreće ili kada se lagano zaustavlja dok na brzinama iznad 40km/h apsolutno se ništa nije osjećalo. Par mjeseci sam proveo tražeći kvar i otkrio sasvim slučajno prilikom zamjene ležaja zadnjeg točka  :))
Stara guma i malo veći ET felge nego što je bilo preporućeno za tu gumu je bila dobitna kombinacija da se guma jednostavno "provali" na jednom mjestu.
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže dzon

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #28 poslato: 09. Jun, 2020. 20:07 »
Meni se fabija ljuljala između 20 i 50kmh, ispostavilo se da je guma bila kriva...
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Van mreže YugoSkodaZapočeo temu

Odg: Periodično treskanje?
« Odgovor #29 poslato: 13. Jun, 2020. 22:10 »
Imao sličan problem prije jedno 20-22godine na Golf I, samo ja ovo onda ne bih nazvao treskanjem, više je bilo "valjanje", nešto slično kad se prelazi preko kolotraga na cesti. Uzrok je bio što je guma dobila "udubljenje" na jednom mjestu na gaznoj površini i najviše se osjetilo kada se kreće ili kada se lagano zaustavlja dok na brzinama iznad 40km/h apsolutno se ništa nije osjećalo. Par mjeseci sam proveo tražeći kvar i otkrio sasvim slučajno prilikom zamjene ležaja zadnjeg točka  :))
Stara guma i malo veći ET felge nego što je bilo preporućeno za tu gumu je bila dobitna kombinacija da se guma jednostavno "provali" na jednom mjestu.

Upravo ovo, identično. Malo sam loše opisao problem, ali se na kraju ispostavilo baš ovo, guma se udubila na jednom (ili više mjesta, nisam je detaljno pregledao). Nisam ni znao da se dešava tako nesto. Inače nisam auto ni vozio majstoru. Kolega se potrefio da se vozio pozadi, i odmah dijagnosticirao uzrok ''valjanja''. Danas testirao nove gume/felge na 120 km/h kao po staklu ide, sve ok :)
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI 2001



Pretraga foruma [Google]