Autor Tema: Ne radi svetlo kabine  (Pročitano 1004 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže trofa65Započeo temu

Ne radi svetlo kabine
« poslato: 30. Maj, 2020. 00:32 »
Pozdrav  Ne radi mi  svetlo u kabaini skode fabie, zakljuca se sama kad je kljuc van kontakt brave ne svetli mi signalizacija  na displeju da su vrata otvorena.Desi se da nece ni gepek da se otvori neki put rucno samo na daljinac.. POMAGAJTE!!
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4 16 v


Na mreži pajapop

Odg: Ne radi svetlo kabine
« Odgovor #2 poslato: 30. Maj, 2020. 08:05 »

 Tebi su se "problemcici" nagomilali i cini ti se da su medjusobno povezani a nisu. Problem sa svetlom i zakljucavanjem imaju medjusobnu vezu, a problem je u snopu zica u harmonici gumi izmedju vrata i stuba. Te zice su vrlo tankog preseka, lome se prilikom zatvaranja vrata a ima i dzek za spoj u stubu. Los spoj u tom dzeku i prekid nekih od tih zica dace te probleme...Otvranje gepeka ti radi na daljinac, znaci ima struje u elektromotoru brave. Problem je u masi u drugom strujnom krugu preko prekidaca na vratima....I tu se "lome" zice na vratima gepeka, zatim te zice su medjusobno spojene isto dzekovima gde se gubi kontakt, kao i miroprekidac koji zna da pravi problem, kao i sam taster prekidac koji moze da korodira pa da pravi problem. To sve ipak treba da prekontrolise elektricar...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže -nebojsa-

Odg: Ne radi svetlo kabine
« Odgovor #3 poslato: 30. Maj, 2020. 15:08 »
Koga mrzi da trazi, pominjano je vec  u vise tema, brava tj.mikroprekidac brave vozackih vrata je uzrok za kombinaciju ovih simptoma, tj. kad nema ukljucivanja svetla+zakljucavanje+neotvaranje gepeka kad su otvorena vozacka vrata.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže t.salai

Odg: Ne radi svetlo kabine
« Odgovor #4 poslato: 07. Jun, 2020. 15:24 »
Da, kao sto je kolega napisao. Sto se tice koju bravu da uzmes, ne cimaj se bezveze, uzeo original ili kinesku, opet ce te opet za*ebavat za godinu ipo-dvije  bravo2

Ja uzimam kineske brave, dodju oko 35€ komad
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+



Pretraga foruma [Google]