Autor Tema: Novo: Octavia 4 SCOUT  (Pročitano 1836 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže vojkan85

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #1 poslato: 10. Jun, 2020. 10:33 »
Imitacija drveta, mahagonija...zanimljiv potez ali i hrabar. Bolje da su onda stavili led display celom dužinom da možeš da biraš recimo neke predele ili da auto kamerom snima predeo u kojem si i to preslikava u unutrašnjost vozila.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Filip BG

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #2 poslato: 10. Jun, 2020. 11:08 »
Octavia Scout bez 4x4  nono
Ako hoćete 4x4 ne može manuelni menjač. Ovakve odluke donose ljudi bez 100 km off-road vožnje.
Znam da je razlog "ekologija", tj. koliko grama CO2/km auto emituje na papiru.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #3 poslato: 10. Jun, 2020. 11:23 »
Slazem se sve sa Filipom . Scout je 4x4 , manuelni i tacka .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže vojkan85

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #4 poslato: 10. Jun, 2020. 11:28 »
Nije to toliki problem, i onako vecina kada bude uzimala sledeci auto ima da juri automatik. Nema niceg loseg u automatiku, sve ranije pripremi za vozaca. Ja bih pre rekao da RS ne ide uz manualca zbog potezanja.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #5 poslato: 10. Jun, 2020. 11:35 »
Nema nista lose ko ne zeli da ga vozi offroad , trebali su samo da daju izbor kupcima , vecina nece izaci van puta nikad , ali ima i ljudi kao moj ortak koji iz sa livada i iz suma ne izlazi sa scoutom  :)) , za njih je manuelni definitivno .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži DonKihot

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #6 poslato: 10. Jun, 2020. 14:01 »
Slazem se sve sa Filipom . Scout je 4x4 , manuelni i tacka .
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Maksimus

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #7 poslato: 10. Jun, 2020. 14:16 »
Nema nista lose ko ne zeli da ga vozi offroad , trebali su samo da daju izbor kupcima , vecina nece izaci van puta nikad , ali ima i ljudi kao moj ortak koji iz sa livada i iz suma ne izlazi sa scoutom  :)) , za njih je manuelni definitivno .
Sa dsg-om u teren nikad jisam isao,ali klasican automatik sa torque cinverterom je u nekim situacijama i u prednosti.

Van mreže -nebojsa-

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #8 poslato: 10. Jun, 2020. 19:55 »
Postade Octavija Scout teska sminka. Od sposobnog karavana do fensi ofroudercica. :( Cak 1.5 cm visa od obicne  :o Ma daj.
Jos ako je tacno da je AWD sada samo opcija...
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #9 poslato: 03. Jul, 2020. 15:23 »
Presentation OCTAVIA SCOUT
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #10 poslato: 03. Jul, 2020. 22:45 »
U odnosu na kupca RS ŠKODE Octavia,

Prosečni kupac nove Škode Octavie Scout malo je stariji, trebalo bi da ima 46 godina. I ovde je oženjeni čovek sa decom. Kao administrativni radnik zarađuje tačno pet hiljada evra neto. Takođe ima univerzitetsku diplomu i voli sport. Voli biciklizam, fudbal, snouboard i planinarenje. Za razliku od kupca iz RS-a, koji je vjerovatno prešao iz druge marke, on je vjeran vozač Škode koji je za svoj novi automobil spreman potrošiti oko 37.000 eura!

https://www.autosalon.tv/novinky/nova-auta/skoda-zverejnila-platy-typickych-zakazniku-pro-novou-octavii-rs-a-scout-kdo-z-vas-na-to-ma
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Stiv037

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #11 poslato: 23. Avg, 2020. 11:53 »
Potpuno se slažem sa prethodnim komentarima. Off-road verzija bez 4x4 je samo šminka.
Još par detalja mi se ne sviđa. Prednji off-road spojler je identičan standardnoj verziji, samo ima alu-look. Uzmete li auto srebrno sive boje, nećete možda ni primetiti razliku u spojlerima. Scout oznake napred i pozadi nema, prebačena je sa strane. Volan je sa dva paoka. U prethodnoj generaciji je na trećem paoku stajala oznaka Scout koje više nema. Klirens je 15mm veći, kod prethodne generacije je bio 31mm.
Auto industrija nas ubeđuje kako je svaka nova generacija kvalitetnija od prethodne. Razvoj ide pre svega u pravcu novih sistema asistencije i elektrifikacije. Ali na detaljima vidite, koliko se štedi na svakom mogućem detalju.
Bez obzira na ove neke sitnice, koncept mi se jako sviđa, ali isključivo sa 4x4 pogonom. Doduše, ne i u kombinaciji sa automatikom..   :(
Mnogi se neće složiti sa mnom, što i trendovi pokazuju, ali uvek bih pre uzeo off-road kombi verziju sa 4x4, nego neki SUV, koji pritom u većini slučajeva i nije 4x4.
  • Vozi: 2016 Octavia Scout 2.0 TDI 150 KS / 2020 Superb 1.5 TSI DSG

Van mreže djordje48

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #12 poslato: 23. Avg, 2020. 12:55 »
Nazalost kupci to tako traze a autoindstrija slusa. Ja nikada ne bi bio Tupson sa prednjim pogonom sem sto sam morao silom prilika da uzmem polovan auto sa predljim pogonom.  :(Kome god kazes 4x4 ma kakvi ma sta ce ti, ma to se ne kvari, ma to je skupo, ko jos to uzima).  :(  4x4 haldex sistem je najjaca stvar ikada :bravo:  nije to za nekakv off road, to je da se ne prokliza na snegu po ravnom, da se iskobeljas kad je kisa pun gas, da lako ides po manjem snegu uz uzbrdicu i sl. Steta sto na nasom oglasima nema 4x4 primeraka bilo kao skaut bilo kao obican karavan ili limuzina... :-X

Van mreže Maksimus

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #13 poslato: 23. Avg, 2020. 15:19 »
Meni je tuzno sta su uradili sa scoutom...
Doduse superb scout se i dalje drzi starog recepta.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: Novo: Octavia 4 SCOUT
« Odgovor #14 poslato: 30. Nov, 2020. 10:38 »
OCTAVIA SCOUT promo video




Više
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]