Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Econ dugme nece da ugasi klimu  (Pročitano 135 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže miodrag84Topic starter

Econ dugme nece da ugasi klimu
« poslato: Jul 02, 2020, 16:12:39 posle podne »
Pozdrav forumasi! Imam problem od skoro sa klimom na oktaviji A5 2.0tdi, a na forumu nisam uspeo da pronadjem resenje.

Naime, na pocetku letnje sezone sam isao kod majstora da napunim klimu, medjutim klima nije htela da hladi i dalje. Ustanovljeno je da ventil na kompresoru nije dobar, zamenili smo ventil novim i sad hladi kako treba.

Medjutim sad se javio novi problem, a to je da kada pritisnem ECON dugme, da bi iskljucio hladjenje i osušio isparivac, kompresor i dalje hladi. Danas smo stavili manometar na vod niskog pritiska i pokazuje 2 bara kada klima radi sto je ok. Ali kad aktiviram ECON na klimatroniku kompresor i dalje hladi, nesto manje ali hladi. Na manometru pritisak se poveca na 3 bara, sto nije dovoljno, trebalo bi bar na 5 bara da ide ili vise.

Dakle, epilog je da nikako ne mogu da ugasim klimu, cak i kad skroz ugasim klimatronik na off, kompresor i dalje radi. Majstori su generalno u cudu, i ne znaju zasto se ovo desava.

Da li je neko imao ovakav problem i da možda zna kako da se resi?
« Poslednja izmena: Jul 02, 2020, 16:17:53 posle podne miodrag84 »
  • Vozi: Skoda Octavia A5 2.0tdi 2007 Elegance

Na mreži salepostman

Odg: Econ dugme nece da ugasi klimu
« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2020, 18:46:58 posle podne »
Znam da nije resenje ali ja sam imao kontra problem. Crklo kvacilo na kompreosoru, mozda je i tvoje ali ostalo zaglavljeno da radi kompresor non stop. Mozda da neko pogleda to da nije.
  • Vozi: Skoda oktavia a5,2.otdi 2008 god

« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2020, 19:03:13 posle podne »
Znam da nije resenje ali ja sam imao kontra problem. Crklo kvacilo na kompreosoru, mozda je i tvoje ali ostalo zaglavljeno da radi kompresor non stop. Mozda da neko pogleda to da nije.

Koliko sam ja istrazio oko ovih kompresora, oni nemaju kvacilo, klipovi u kompresoru rade uvek, a ventil regulise prolaz freona kroz kompresor. Ja nesto sumnjam na ventil, ali opet mi je nelogicno jer je nov. Pa sam mislio da nije neko vec imao ovakav slucaj, mozda treba da se nesto podesi, nasteluje....

Na mreži salepostman

« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2020, 19:32:08 posle podne »
Na mom autu koji je isti motor kao tvoj ima. Drugar mi je menjao i naplatio 15 evrra. Koliko sam shvatio nalazi se na samoj remenici.
  • Vozi: Skoda oktavia a5,2.otdi 2008 god

« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2020, 19:43:20 posle podne »
Na mom autu koji je isti motor kao tvoj ima. Drugar mi je menjao i naplatio 15 evrra. Koliko sam shvatio nalazi se na samoj remenici.

Bas cu da ovih dana pogledam zajedno sa majstorom. Mada dok sam imao stari ventil, dok je radio nisam imao ovakav problem.

Na mreži AcoSk

« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2020, 18:27:51 posle podne »
Nema kvacilo, non stop se okrece kompresor.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.