ŠKODA Octavia > OCTAVIA 2004-2013

Čudan zvuk ?!

(1/1)

Mirchee:
Pozdrav raja,
vozim Škodu Octaviju 1.9 TDI 77 kw BKC 2005 4x4
Primjetio sam čudan zvuk dok auto radi u leru ali i na kontaktu se čuje sličan zvuk, samo sto se vise cuje dok je auto upaljen. Ovo se desava na najcesce na nizim temperaturama, zimi narocito (toplijim danima rijetko, samo na kontaktu al mnogo tiše). Isao sam do majstora i rekao je da je neka mala klapnica vezana za grijanje ili tako nesto. Nije mi najbolje objasnio ali rekao je da nije nista zabrinjavajuce i da bi se morala citava tabla izvaditi da bi se doslo do ovog dijela. Volio bih da vi date svoje misljenje, mozda je neko imao slican slucaj :)

Snimio sam ovaj zvuk (na slusalicama se mnogo bolje čuje):    https://www.youtube.com/watch?v=2ltnIzCKr9E

pajapop:

--- Citat: Mirchee  Jul 12, 2020, 15:47:23 posle podne ---. Isao sam do majstora i rekao je da je neka mala klapnica vezana za grijanje ili tako nesto.

--- Kraj citata ---

Pa to ti je najverovatnije klapna usmerivaca toplog vazduha za grejanje kabine ili usmerivaca vazduha za kabinu. Ona se pomera elektricno, a ono je zvuk mehanizma plasticnih zupcanika koji pomeraju poluge za otvaranje i zatvaranje klapne. Tebi se najverovatnije klapna zaglavila  i sad ti zupcanici "preskacu" a motoric radi non-stop, jer klapna ne postize zadatu poziciju...jer je zaglavljena. To treba da ti pogledaju majstori za klimu...moze i elektricar...ali ovi za klimu su najmerodavniji...

milant:
Mozes isto i sam zamijeniti, ali prethodno bi valjalo preko VCDS ustanoviti koji je motor klapne u pitanju. Ako je po snimku sa vozaceve strane, tu ih ima vise, cini mi se 3, neki su manje a neki vise dostupni. Uglavnom moras skinuti plastiku ispod/oko volana kao i stranicu sa desne strane (stranica pored desnog koljena dio oko centralne konzole) . Sve to kada skines, ukljuci klimu i lako ces po zvuku ustanoviti koji je motoric. Odes na otpad kupis i instaliras. Ako ti bude potrebna pomoc pisi na +382 69 030 103. Pozz

Mirchee:
Hvala puno na odgovorima  :) :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju