Autor Tema: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS  (Pročitano 1976 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filip BG

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #15 poslato: 15. Jul, 2020. 10:56 »
A da je izgubila manje od 1500e na 3 godine je ipak premalo,sve i da je stajala u garazi sa celofanom na sedistu a ne presla 25k.
Ne sme da stoji u garaži. Mora da lebdi, u elektromagnetnom polju ili da se poništi gravitacija, jer se tako čuvaju gume i amortizeri. I posle 40 godina joj vrednost poraste.

Nova oktavija sa 1.5tsi (i bolja oprema) samo u san moze da se uzme za 17k.
Slažem se. Trenutno ne može jer je novi model. Ali kada se pojavi 1.0 tsi Ambition mislim da će moći da se kupi za 16k evra.

Ja se izvinjavam sto upadam, jeste li se raspitali koliko kosta A7FL koji imaju na lageru sa motorom 1.0tsi, naslednik 1.2tsi? Kako me secanje sluzi, takav auto u ambition opremi moze da se dobije ispod 15.000 eur, a verujem da tu moze da se istrguje, obzirom da kazu da ih ima dosta na lageru, propale su im kombinacije za isturanje lagera, a polako stize i nova octa 4 pa pretpostavljam da ih hvata panika.
Verujem da bi mogao da se dobije dodatni popust na A7 sa lagera. Verovatno bi ga dali za 14.500e sa metalik bojom. A 1.0 tsi je po performansama iznad 1.2 tsi od 63kw.

Ja sam na trenutak pomislio da nisam na Skoda forumu
:)
Jedna od vrlina većina vozača Škode je da im simpatije prema marki nisu pomutile razum. Zna se da postoje druge marke čiji su modeli ponekad bolji ili jeftiniji od Škode, ali Škoda generalno daje dobar odnos uloženo/dobijeno.

@ristesky Pošto imate barem 2 kvartala za kupovinu osmatrajte tržište. Bićete prijatno iznenađeni popustima u poslednjem kvartalu. Dileri će se truditi da nekako poprave svoje bilanse ove katastrofalne godine tako da će cene vozila na lagerima ići još dole.
Možete da odete i kod većih Škoda dilera i kažete za koju vrstu polovnog automobila ste zainteresovani. Ako se njima javi kupac novog vozila koji bi auto kakav Vama odgovara dao kroz „staro za novo“ neka vas spoje i direktno se dogovorite oko cene.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Super 20

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #16 poslato: 15. Jul, 2020. 11:47 »
Auto je nov kosta sigurno 14500eu, na kraj karajeva moze zatraziti racun koji je platio. Nebitno neka je i 14k+ 500eu za zimski set+ full kasko sigurno 350eu (ako ne i neko evro vise+ registracija 250eu=15100. Ne mozes da kazes da ti je isto da imas full kasko ili da nemas, da kupujes neregistriran auto ili registriran, da kupujes auto bez zimski set pa da lupnes jos 500eu(ili vise) ili da ga vec imas. Razlika izmedju 15100 eu koliko je vlasnik ulozio i 11200 koliko bi ispalo kada bi mu spustio 1500eu je 4k eu. Pa koliko pobogu hoces da ti spusti auto? Bezmalo trecina vrednosti a autom je prosao samo 23k km, auto je jos vise od godinu dana pod garanciju i sl. Ja bih pre uzeo ovaj 1.2 tsi nego 1.0tsi jer prvi je sa 4 klipa a drugi za 3. Zatim bi cipovao auto kao sto su mnogu uradili (niko nije imao problem cak i sa agresivnija voznja eto Zlatic moze da prenese iskustva)i eto ti auto na 130hp, koji malo trosi i apsolutno bar kod vas u SRB se ne isplati plin zbog najmanje 10 stvari koji vam kace oko vrata. Vise verujem motorom sa 4 cilindra nego na 3 cilndricni, i smatram da je glavni razlog sto su izbacili iz proizvodnje 1.2tsi nije zato sto je bi los ,naprotiv jer je bio suvise blizu do 1.4tsi i ovaj drugi nije imao previse smisla ako si racionalan kupac. Ovako imaju zastedu u proizvodnju za 1.0tsi sa 3 cilindra koji je svakako jeftiniji za proizvodnju od 1.2tsi a sa druge strane su uradili jasnu razliku izmedju 1.0tsi i 1.5tsi da nema dvojbe i izmedju "racinlanih" kupce.
  • Vozi: Superb

Van mreže Maksimus

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #17 poslato: 15. Jul, 2020. 12:17 »
Bacih pogled,cenovnik kaze da je navedena dodatna oprema sa sve metalik bojom kostala 870e.
Znaci nek je taman tih +-14k,sigurno su kakav takav popust dali.
Ja ne mogu da racunam registraciju i kasko u vrednost vozila,to su neki tekuci troskovi eksploatacije koje nikako ne mogu da racunam kao nesto sto podize cenu vozila.
A bogme ni zimske gume,koje su opet polovne,bar 2 godine stare(pritom prilicno povoljna dimenzija,sve i da su premium). Aj bar da je u pitanju jos jedan set alu felni,nego ni ove alu na njoj nisu original ako se ne varam.
Ovo je moj rezon i kad kupujem i kad prodajem.
Tako da taj auto koji je da se istera iz salona kostao +-14k(znaci aktuelan model sa 0km i 4 godine garancije) sada posle 3 godine kada je stari model sa 25k km i svega 1 godinom garancije mora da ima osetan pad vrednosti.

Apsolutno se slazem sa tobom vezano za plin,pogotovo na motoru sa direktnim ubrizgavanjem.

Van mreže Maksimus

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #18 poslato: 15. Jul, 2020. 12:33 »
Na kraju krajeva sve vredi onoliko koliko je kupac spreman da plati  :))

Van mreže Super 20

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #19 poslato: 15. Jul, 2020. 13:28 »
Nista ti ne racunas ,jer ti tako odgovara  ;) ;) Hajde reci cenu koliko tvoj Superb vredi sada, ali presmetaj po istoj logici kao sto smestas za Oktaviju da dodjem da ga pazarim  bravo2
  • Vozi: Superb

Na mreži vojkan85

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #20 poslato: 15. Jul, 2020. 13:36 »
Njegov auto je sigurno preko 27k+ i sada.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Maksimus

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #21 poslato: 15. Jul, 2020. 14:27 »
Nista ti ne racunas ,jer ti tako odgovara  ;) ;) Hajde reci cenu koliko tvoj Superb vredi sada, ali presmetaj po istoj logici kao sto smestas za Oktaviju da dodjem da ga pazarim  bravo2
Nema tu meni sta da odgovara ili ne odgovara,samo ne mislim da vredi placati polovnu stvar isto kao novu.

Pa realno da se dobije 25k bilo bi ok. U toj ceni bi "racunao" i 2 seta guma na alu felnama 18 i 19(gde jedna guma kosta kao 4 savine zimske 16"). Naravno isle bi i gumene patosnice,prva pomoc,mrezice,stitnik za sunce,sigurnosni sraf a i 2 seta ukrasnih poklopaca za srafove  :))


S tim sto meni on "vise vredi" i zato ga ne bih sada prodavao.
Pritom idem i na kartu da je stvarno dobro odrzavan i da je sportline najredja verzija superba,pa je manja ponuda.
« Poslednja izmena: 15. Jul, 2020. 14:32 Maksimus »

Van mreže Maksimus

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #22 poslato: 15. Jul, 2020. 14:33 »
24*
Nesto mi je zaglupeo browser pa ne mogu da ispravim gresku u kucanju.

Van mreže Mikim974

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #23 poslato: 15. Jul, 2020. 17:09 »
Ja sam 2017 godine u oktobru kupio novu Oktaviu FL amb. paket u metalik boji,cena joj je bila 14070 e u salonu.Ja sam je dobio za nesto manje.Nisam kompetentan da komentarisem cenu ali kada bih prodavao moju a ne planiram,mislim da bih verovatno bio prezadovoljan sa onom cenom ,obzirom da imam i dva seta guma na alu felnama,parking senzore,sertifikovane folije,km 36000km.Mislim da je najbolja varijanta nov auto,pa je moj predlog sto je neko i spomenuo,sa lagera 1,0 tsi,cena zvanicna oko 15500 cini mi se,ali mislim da ce moci i dosta dole obzirom na novi model.Licno sam prezadovoljan autom,za moje potrebe je super,ugradnja gasa je otpala posle prvih 1000 km,prosto nije potrebno,dosta kosta ugradnja,te se nece otplatiti za mnogo godina.Nisam je čipovao i slicne stvari ,ne vidim potrebu ni za tim,za grad,lokal voziti 86ks ili 120ks dodje na isto,ogranicenja svuda,radari....!Eto platih i ja skoro sa 86ks kaznu za prekoracenje brzine  :)).Ako bih birao izmedju Scale i Octavie o kojoj pricamo,moj glas je Octavia,jednostavno Scala jeste modernija,noviji model ali nikako da mi je oko prihvati,za moj ukus joj nesto hvali.Pozdrav.
  • Vozi: Skoda Octavia 1,2 TSI

Van mreže Super 20

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #24 poslato: 15. Jul, 2020. 17:11 »
Gde 24k, verovatno si hteo da napises 26k.  :)) :)) :))

Druze pa za taj novac moze se uzeti nov.  ;) ;) ;) Daj tamo za 14k eu da pravimo biznis, jer veci auto veci gubitak :) Plus ko zna kako si ga cuvao, mora da je dosta izgubio od vrdnosti  :) :) :)) :))
  • Vozi: Superb

Van mreže Maksimus

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #25 poslato: 15. Jul, 2020. 17:19 »
Ah,dobro staro trolovanje  :bravo:

Ako za 24k mozes nov sportline sa tom motorizacijom da kupis svaka cast,ja sam onda mnogo naivan pa su mi uvalili za dosta vise novca...  :(

Van mreže fobia24

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #26 poslato: 15. Jul, 2020. 18:07 »
Moze se porediti jedino cena novog i polovnog istog modela i opreme. Ja zivim u Sloveniji i sam sam kupio nov auto. Kola u 90% se kupuju nova bez gotovine na lizing. Placas mesecno ratu, a ucesce je prethodni auto. Postupak daleko brzi kod banaka, bez preteranih formalnosti. Kreditno su sposobni i oni koji nemaju stalno zaposlenje. Svako kupuje kako njemu odgovara, polovno ili novo i ja tu ne bih zauzimao stranu jer je to individualno pitanje. Taj 1.2 tsi je jako zanimljiv motor nekome kome ne treba preterana snaga, ne prelazi 100km dnevno i vise. Na otvorenom sam se iznenadio koliko malo moze da trosi, a najvise opet zavisi od stila voznje.

Van mreže Mikim974

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #27 poslato: 15. Jul, 2020. 18:47 »
Slazem se da ne treba polemisati mnogo o novom ili polovnom automobilu,to covek najbolje zna sta mu odgovara.Moj komentar o kupovini novog je u kontekstu razlike u ceni polovnog koji gleda,cini mi se 12700 i cene novog sa lagera koji bi mogao dobiti za mozda nesto vise novca.Uostalom moze da kontaktira prodavca,vidi,proba auto pa se mozda i nadju oko cene i nekog dogovora.Sto se auta tice,motora,iskustva nekog,moja preporuka za kupovinu i dostupnost za bilo koju informaciju o autu ako mu treba.
  • Vozi: Skoda Octavia 1,2 TSI

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #28 poslato: 15. Jul, 2020. 20:21 »
Predložena Octavia sa Zederom i svom dodatnom opremom mi se više čini da je u najboljem slučaju nova koštala 14.500 eur. U novembru će verujem imati pune tri godine ako gledamo mesec u kojem je registrovana (do 11.2020.god.) Prodaje se za 12.700 eur, pa je razlika u ceni svega 1.800 eur (možda oko 1.300 eur). Ta cena mora ići dole a vidim da piše "cena nije fiksna" ... e sada "horse trading" mora da se odradi. On je zveknuo najveću moguću cenu i očekuje da kupac kaže najmanju moguću cenu pa se nađu negde na sredini. Za skoro tri godine upotrebe cena bi morala biti niža bez obzira što je auto očuvan. Okrenuo si ključ .... gotovo je druže .. stari model ... sitne ogrebotine ... nemoj ti meni ...    =))

Znam drugara koji je davno pozvao broj sa oglasa da kupi Juga starog godinu dana a prodavac je tražio više para nego što košta nov. Obrazloženje je bilo da ima radio-kasetofon, presvlake i taman je razrađen. Završilo se sa : " Da li si ti normalan ? "   =)) Ne znam zašto sam se setio toga.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže risteskyZapočeo temu

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #29 poslato: 16. Jul, 2020. 00:52 »
Zdravo drustvo,

Zurka ovde, vidim ja :) Evo i ja da se prikljucim i prvo da se zahvalim svima! Bas ste zivahni (svaka cast!) i bas te mi pomogli da izbistrim misli! :) Voleo bih svaki post da ispostujem kao sto ste i vi mene, pa ajd' da krenemo polakice :)

@Maksimus: Vidim da nam se razmisljanja poklapaju vezano za procenu automobila i osetan pad koji bismo trebali da ocekujemo. Vidim da ima i oprecnih misljenja, ali njima cu se obratiti posle :) Nova Oktavija 1.5 TSI sa lagera (barem tamo gde sam ja gledao) za ~€17k u Ambition paketu 6-stepeni manuelac je zapravo Octa 3 a ne Octa 4. Sto se mene tice, za mene je 3 godine star auto k'o nov, jer Pezo sto vozim slavi punoletstvo ove godine :D A za koju godinu ce da ga zenimo :D Taman kad korona prodje :) Inace, menjao bih ja njega odavno, al' ga sentiment ocuvao u zivotu, sredicu ga malo i ostace u porodici kao rezervni auto... Ja bre mislio da kad kupis nov auto ne razmisljas, al' ono ne razmisljas jer je pod garancijom, a ne jer je nov pa se ne kvari (€3k sitnica malo li je) :D

@Petarp031: Upadaj slobodno i dobro dosao :) Sto se lagera i trgovine tice, na skodinim sajtovima koje sam ja gledao ih nisam zapazio, verovatno sam mlad i zelen (vidim kolege izvlace cenovnike k'o iz rukava:), bilo je samo TSI 1.5 modela. Ali sam na par drugih sajtova spazio salonce TSI 1.0 u Ambition paketu za ~€15k. Ako su vase informacije oko lagera tacne, ima smisla da prodavce malo hvata panika, i mozda se zato jos i ne pojavljuje TSI 1.0 Octa 4 :) I ja bih se opredelio za Oktu umesto Skale i Corole (iako mi je zanimljiva) zbog prostranosti, jer trazimo porodicni auto, kao i pokrivenosti servisne mreze i kvaliteta iste, za koju sam i sam cuo iz vise izvora... Sto se pregovora tice, saznacemo u narednoj epizodi :)

@Super20: Gde si zemljace, odakle si? :) I prodavac i kupac zele da prodju najbolje sto mogu, samo sto kupac gleda racionalno da ulozi svoj novac i sto realnije (ne bolje) da prodje, a po mom skromnom misljenju, auto koji je star 3 godine da izgubi svega ~10% na ceni je nereleano, pa nije to zlatna poluga :D Slazem se u potpunosti sa tobom da treba kontaktirati kupca i isprobati auto, videti kako stvari stoje i oko samog automobila i oko cene tako da obe strane budu zadovoljne. Sta je meni zapravo bio cilj pre kontakta (posto nemam iskustva sa Skodom), je da prvo validiram svoje misljenje i da vidim kako veliki umovi i vozaci skodilaka razmisljaju. :) Ne znam za MKD, ali kao sto gore vec spomenuh Octa 3 1.5 TSI Ambition moze da se nadje za ~€17k. Sto se buducnosti tice, neizvesna je kao i moja kupovina ove Skode :D Ali ce cene zbog celokupne situacije barem stagnirati, ako ne i ici dole, jer ce platezna moc stanovnistva opasti (sam tim i potraznja), i racio umesto ega prevladati ;)

@FilipBG: Hvala ti puno Filipe na "strpljen spasen" predlogu! Kazem ja, veliki umovi, iskusni vozaci, mudri ljudi... Realno je ocekivati tako nesto krajem godine, plus dolaskom Octa 4 game na trziste trebalo bi da se cene starijih modela, a verovatno i polovanjka poguraju nadole, sto otvara nove horizonte i mozda cak kupovinu novog automobila. Vidim da prednost dajete 1.0 TSI motoru (3-klipa) u odnosu na 1.2 TSI (4-klipa), sme li se znati zbog cega?

@Mikim974: Realno da, ako gledamo razliku od 12700 do nekih 15000, bolje onda nov TSI 1.0, ali kao sto smo vec konstatovali, mudro je pricekati kraj godine :) Drago mi je da si prezadovoljan, lepo je to cuti ovih dana! Ni ja ne bih ugradjivao plin zbog gubitka prostora, samo cipovao :) Fali prostor ;) I hvala puno na izlazenju u susret i dostupnosti za sve moguce informacije o 1.2 TSI modelu.

@fobia24: Hmm, mozda i nije tako losa ta ideja za lizing/kredit, hvala ti za predlog, napravicu neku kalkulaciju. Jos kad bi uspeo i da napravim neku geometriju da se stalno vozi noviji auto, a da se gubi malo na vrednosti, nesto k'o rent a car, samo isplativije :D

@sale.kriminale: Svaka ti je ko u Njegusa :) Slazemo se! A stara narodna kaze: "Svaki ciga svoga konja hvali!" :D Videcemo samo ko ce odjahati na kraju :D Je l' to Yugo sa Labudovog brda ili onaj 87-o? =)) (https://www.youtube.com/watch?v=ThvL-yAzCag, https://www.youtube.com/watch?v=Moah194O9ME)
  • Vozi: Pezo 206



Pretraga foruma [Google]