ŠKODA Octavia > OCTAVIA 2004-2013

buka u motoru

(1/2) > >>

miroslav1979:
pozdrav da li je neko imao slican problem,skoda octavia 1,6 77 kw 2012, motor postaje bucan od 1900 do 2000 nakon cega prestaje buka,isto tako jos je izrazenije od 2900 do 3000 obrtaja nakon  cega ta buka nestaje,il se jedva primjecuje,najvise se to cuje na nekih 150 do 160 km na h

sale.kriminale:
Ja znam da poluosovine i homokinetički zglobovi mogu da prave buku na nekim obrtajima ako su menjane i stavljene neke loše ili ako nešto sa njima nije u redu. Ovo se može isključiti ako u leru dok je vozilo zaustavljeno dođeš na pomenute obrtaje i čuješ istu buku. Ako je baš buka iz samog motora, onda čekaj da se jave pravi majstori jer može biti svašta.

Greenline:
Poz...kod mene je od skora oktavia 2014, greenline 1.6 tdi 81kw, imao sam problem kod moranja u lijevu stranu, kada se proizvodio zvuk poput struganja krutih materijala...rekli su mi da je to do nosaca mjenjaca koji mi je potom prodavac i zamijenio u njegovoj reziji bravo2. Prestalo "struganje", ali sada imam kod kretanja u 2, 3, 4. brzini (jos nisam od zamjene vozio u 5i 6) , kao i prilikom zaustavljanja, osjecaj buke koja mi lici kao da imate defekt pa ono kada se guma okrece proizvodi ciklicne "udare" ili jos mozda pribliznije, kao kada centrifuga na ves masini zavrsava i masina polako staje pa cujete bubanj kako premotava.. :( da li je zamjena nosaca mjenjaca mogla to uzrokovati?!

miroslav1979:
Nisam nikad mijenjao zglob,problem je u tom sto ne mogu dodati gas kad je u leru,tj u mjestu,samo do 2 k cini mi se,ali sam pokusavao ovako u voznji izbaciti iz brzine i isto se cuje na tim obrtajima

miroslav1979:
To je zvuk kao kad odvojite filter vazduha,pa dobije se onaj zvuk,ali sve dobro dihtuje nisam nigdje primjetio da propusta vazduh,mozda bolje ci do nekog servisa otici

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju