Autor Tema: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1  (Pročitano 943 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milann91sdZapočeo temu

Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« poslato: 21. Jul, 2020. 19:51 »
vec pise u naslovu,
gde mogu naci ovakve farove i po kojoj ceni...?
  • Vozi: Skoda Octavia L&K

Na mreži petarp031

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #1 poslato: 21. Jul, 2020. 22:35 »
Trenutno samo u Silux-u, DEPO proizvodjac na linku
https://www.silux.rs/proizvodi/rasveta/farovi/138595/far-skoda-octavia-01-04-xenon
Ako imas srece negde na otpadu, ako je skoro uvezena neka iz Svajcarske, obzirom da je xenon far najcesci na skodama u CH. Polovne neces naci povoljno, onaj koji zna o cemu se radi, nece ih dati ispod 200 eur. Ima slucajeva da dosta ljudi ne zna da taj far vredi, pa ga prodaju po ceni obicnog. Ako ti vozilo nema xenon far, a zelis da stavis, da znas da ovaj far ima samonivelaciju, stabilizatorcice na prednjem i zadnjem trapu koji regulisu visinu svetlosti, malo je veci problem da sve postavis kao original, ali ako pak zelis samo far i u njemu obican ksenon i obican balast, nemas problema, samo je OEM tesko spakovati na vozilo koje nije imalo takav far fabricki.
Pozdrav

Van mreže milann91sdZapočeo temu

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #2 poslato: 22. Jul, 2020. 04:14 »
Trenutno samo u Silux-u, DEPO proizvodjac na linku
https://www.silux.rs/proizvodi/rasveta/farovi/138595/far-skoda-octavia-01-04-xenon
Ako imas srece negde na otpadu, ako je skoro uvezena neka iz Svajcarske, obzirom da je xenon far najcesci na skodama u CH. Polovne neces naci povoljno, onaj koji zna o cemu se radi, nece ih dati ispod 200 eur. Ima slucajeva da dosta ljudi ne zna da taj far vredi, pa ga prodaju po ceni obicnog. Ako ti vozilo nema xenon far, a zelis da stavis, da znas da ovaj far ima samonivelaciju, stabilizatorcice na prednjem i zadnjem trapu koji regulisu visinu svetlosti, malo je veci problem da sve postavis kao original, ali ako pak zelis samo far i u njemu obican ksenon i obican balast, nemas problema, samo je OEM tesko spakovati na vozilo koje nije imalo takav far fabricki.
Pozdrav
Hvala na brzom odgovoru :)
pokusacu da nadjem jeftiniju varijantu, nije da sam bas zaludjen toliko nego mi je desni far naprso od kamencica, pa ako vec moram da menjam mislio sam da je prinovim lepsim farovima...
  • Vozi: Skoda Octavia L&K

Na mreži pajapop

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #3 poslato: 22. Jul, 2020. 06:31 »
 Ako hoces jeftiniju varijantu, mozes pogledati i ovde https://www.golas.rs/proizvodi/model/501
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže Miro MNE

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #4 poslato: 22. Jul, 2020. 09:39 »
drugačiji ti je glavni konektor za ovaj far I tvoj običan far. Ja sam svojevremeno radio ovu prepravku na svojoj mk1, samo konektor sa jebaja mi je bio 60e, I opet nisam imao samonivelaciju. Doduše postojala je varijanta razbiti moj far obični, iz njega izvaditi motorčić koji bi se prepakovao na xenon far al budući da sam mijenjao I konektor nije mi niko mogao garantovati da će to raditi kako treba.

Uglavnom jeste lijep, volim da imam xenon, osvetljenje puta je bilo nebo i zemlja u poređenju sa halogenim farom ali ako to baš želiš, onda octaviju za djelove koja to fabrički ima imati pri ruci pa redom prebacivati sve, sve ostalo ne prolazi tehnički/eventualnu kontrolu policije u inostranstvu
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Na mreži hakkler

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #5 poslato: 22. Jul, 2020. 21:03 »
Neisplativa investicija konverzije iz H4 u H1/xenon samo zato jer ti je ljepši...

Van mreže milann91sdZapočeo temu

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #6 poslato: 22. Jul, 2020. 21:03 »
Neisplativa investicija konverzije iz H4 u H1/xenon samo zato jer ti je ljepši...
jasno kao dan :)
  • Vozi: Skoda Octavia L&K

Van mreže milann91sdZapočeo temu

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #7 poslato: 22. Jul, 2020. 21:06 »
evo ga moj ljubimac
  • Vozi: Skoda Octavia L&K

Van mreže milann91sdZapočeo temu

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #8 poslato: 22. Jul, 2020. 21:12 »
evo ga moj ljubimac
zaboravio sam da dodam da je L&K oprema, bukvalno sve :)
  • Vozi: Skoda Octavia L&K

Na mreži petarp031

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #9 poslato: 22. Jul, 2020. 21:14 »
Otvaraj garazu. Ovde je stari far pre FL i branik, moralo bi da se menja ili da se budzi.

Van mreže milann91sdZapočeo temu

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #10 poslato: 22. Jul, 2020. 21:16 »
Otvaraj garazu. Ovde je stari far pre FL i branik, moralo bi da se menja ili da se budzi.
nov sam i ne znam kako se to otvara... :)
  • Vozi: Skoda Octavia L&K

Van mreže Karlheinz

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #11 poslato: 22. Jul, 2020. 23:08 »
nov sam i ne znam kako se to otvara... :)
Otvoriš novu temu gde pišeš o svom autu i kačiš slike...
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže jabre

Odg: Gde mogu naci ovakve farove za octaviu mk1
« Odgovor #12 poslato: 23. Jul, 2020. 13:20 »
drug, ja sam imao takvu situaciju, na kraju sam već postojeći far otvorio, ubacio one kineske morimoto projektore, stavio xenone i progledao....  ovo sa fabrickin projektorima ti je zeznuto zbog svega... a pogotovo ako uzimaš polovne, jer ne znaš kakva je reflektujuca površina unutar sočiva dok ih ne namontoraš, i može da se desi da slabo svetle jer su svi skoro 20 godina eksploatisani.....
edit: evo ovde imaš kako izgleda montiranje
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=9459.0
« Poslednja izmena: 23. Jul, 2020. 13:25 jabre »
  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience



Pretraga foruma [Google]