Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Fabia 1.2 HTP 2007 problematicna vuca  (Pročitano 325 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bgdvinkoTopic starter

Fabia 1.2 HTP 2007 problematicna vuca
« poslato: Avgust 12, 2020, 19:29:02 posle podne »
Fabia 1.2 HTP 2007 god. motor BZG
Pocela gubiti snagu na vecem ubrzanju, i pocne se cuti kao karakteristican metalni zvuk na kratko. Kad ides sporije ona vuce ali ne bas kao da je dobro ali ide, i necuje se nista tad sve do ponovo naglog dodavanja gasa kad se zvuk pojavi ponovo na kratko. Nedavno menjato ulje, filteri i filter goriva, svecice ociscenje i podesen zazor, presle oko 5000 km. tako da nisu stavljte nove.
Prijavite greske:
16687 - Cylinder 3 ; Misfire Detectet
             P0303-006-short to plus-intermittend
16556 - Fuel Trim, Bank 1; System Too       Rich
               P0172-007- Short to Ground-intermittent
Jeli imao neko ovakvih problema, odnosno ima li sugestija sta i kako menjati... Pregledao svecicu na trecem cilindru, za svaki slucaj ubacio drugu, obrisao greske, probao auto, isto se ponasa ali se greske nisu jos pojavile ali verovatno hoce.

Svako dobro...
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007

Na mreži pajapop

Odg: Fabia 1.2 HTP 2007 problematicna vuca
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2020, 22:49:18 posle podne »

Vec neko vreme iscitavam tvoj post...uz kaficu...Pokusavam da zamislim situaciju. Taj metalni zvuk koji pominjes..je verovatno neka vibracija auspuha, katalizatora...nekog suh pleha a posledica je nepravilnog rada motora usled one greske P0303 sto znaci izostanak paljenja (na 3. cilindru). E sad, taj izostanak paljenja je verovatno zbog svecice. Medjutim, imas i gresku P0172 koja se odnosi na prebogatu smesu. S druge strane, ta prebogata smesa vremenom prlja svecicu, pa moze doci do izostanka paljenja i eto logickog objasnjenja za onu gresku. E sad...treba razmisliti, sta to moze da dovede do stvaranja prebogate smese, tj. do viska goriva u komori za sagorevanje i to u jednoj...toj 3.oj. Pa pada mi na pamet regulator pritiska...ali..posto ti je problem samo u jednoj, toj 3.oj, najverovatnije je problem u ventilu brizgaljke. Znaci, nezaptivenost odnosno curenje ventila brezgaljke...Znaci, to je nesto oko ubrizgavanja goriva...E sad...ako sam u pravu, to moras sto pre da resis, jer ce ti visak nesagorelog goriva vremenom ostetiti katalizator...a el, ti znas koji je to trosak???
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2020, 23:11:00 posle podne »
Da, da....Moze lako da bude do brizgaljke. Ma moram to resavati odma, upravu si da moze da strada katalizator. Videcu sutra da kupim bombinu pa je zamenim, moze i ona da pravi frku, svecica nije zasigurno jer sam je danas zamenio.
Ovaj metalni zvuk sto se javlja pri naglom dodavanju gasa lici original kao na zastavi kad nije tacno u fazi pa malo mrdnes razvodnik i to se izgubi, pa me vuce da nebi bio u problemu i senzor radilice, tad bi se verovatno mogao ovako ponasati kao da mu predpaljenje nije ok.
Ali ici cu najpre ovo sa bobinom jer i alo bude ok, treba uvek imatini jednu u rezervi..

Na mreži pajapop

« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2020, 23:23:50 posle podne »

Ovaj metalni zvuk sto se javlja pri naglom dodavanju gasa lici original kao na zastavi kad nije tacno u fazi pa malo mrdnes razvodnik i to se izgubi, pa me vuce da nebi bio u problemu i senzor radilice, tad bi se verovatno mogao ovako ponasati kao da mu predpaljenje nije ok.

Moras biti precizan u davanju opisa. Ovo sto sad opisujes...to se zove "kliktanje" i lici kao da vuces lanac po zemlji...I to jeste posledica pogresnog momenta paljenja. A to je zvuk detonacija u cilindrima zbog nesagorelog goriva koje se ubrizgva u pogresno vreme...Zapravo, moment paljenja i ubrizgavanje nisu u dobrom tajmingu.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2020, 08:31:04 pre podne »
 Dobro receno, upravo to kliktanje se cuje nakratko ali samo na naglo dodavanje gasa koji normalno neprihvata nego tako malo proklikce i dok oduzmes gas to se izgubi. Inace pali dobro, na leru radi normalno, samo problem na jacem ubrzanju kako sam vec i naveo.

« Odgovor #5 poslato: Avgust 13, 2020, 12:47:15 posle podne »
Malopre kupio bobinu, zamenio, isao probati, stanje se mnogo poboljsalo, nema vise da se cuje ono kliktanje, ali mi se cini da nema onu vucu kao pre. Negenerise zasad gresku. Neznam da i ove ostale dve nebi trebalo zameniti...Da nebi trebalo uraditi jos sta softverski, kakva podesavanja jer ova je bobina bila doista u problemu a i generisane su bile gore navedene greske.

Na mreži pajapop

« Odgovor #6 poslato: Avgust 13, 2020, 22:43:13 posle podne »
A vidis, ima aktivna tema o lancu i to me podseti...A kad si ti zadnji put menjao lanac? Jer on kad pocne da se isteze, onda se malo iskace iz "faze" i bude problema, bas slivcni koje si i opisivao.

« Odgovor #7 poslato: Avgust 14, 2020, 09:19:40 pre podne »
Citao sam bas tu temu vezanu za lanac. Sad mi je na kilometrazi 150k, kupita je pre dvevgodine iz uvoza, neverujem da je lanac menjat, bilo bi to u ser knjizici jer sve je uredno evidentirano oko servisa i ostalog, ali tiha je u radu, ni na palenju se necuje nista posebno isto je tiha, inace je ovako u dobrom stanju, vizuelno gledano je kao novo auto. Verovatno bila garazirana a i odrzavana.
Mislim ja da je ona jos ostala u onom safe modu bio mu se ukljucio fsp, gde komp preuzima na sebe odredjivanje parametara da bi zastitio eventualna ostecenja koja mogu proizaci a dozvoljava ti da auto ostaje u radu stim sto mu umanji snagu. Verovatno bi sad trebalo uraditi adaptaciju ali nemogu ja sa ovim mojim kablom pa sam za sredu dogovorio dijagnostiku u ovlastenom ovde kod mene da to pogledaju i odrade softverski sta se da podesiti pa videcemo. Napisacu u svakom slucaju

Na mreži pajapop

« Odgovor #8 poslato: Avgust 14, 2020, 09:38:10 pre podne »
Dobro je to sto ides na dijagnostiku u servis. U stavri, sada kada se ponovo iscitavaju postovi, moze se reci da si ti u stvari sve vreme imao problem sa bobinom. samo... taj zvuk koji si opisivao...to je pre bio zvuk caktanja...koji proizilazi od preskakanja varnice sa bobine na svecicu. Nije to kliktanje. Problem sa bobinom je dovodio do izostanka paljenja, samim tim nesagorevanje u tom cilindru dovodi do viska goriva i pojave greske za bogatu smesu...Eto, znaci bobina je pravila problem...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 24, 2020, 10:35:08 pre podne »
Da ipak zakljucimo ovu temu sa otklonjenim kvarom. Vuca proradila, ovakva nije bila ni kad je auto kupljen pre neke dve godine. Prezadovoljan sad za sad. Dokle videcemo.
Dakle, odem na zakazanu dijagnostiku u ovlasteni, napravili su detaljan dijagnosticki pregled, ciscenje klapne, adaptaciju, itd. itd..na kraju izveli zakljucak da je sve u najboljem redu, sem katalizatora koji je totalno zapusen i koji se mora menjati. Pitam koliko bi me kostalo to zadovoljstvo, odgovor, oko 140 000 din. toliko kosta nov originalan a oni ugradjuju samo takve.Shvatam odma da od te zamene nema nista, platim uslugu dijagnostike, vrlo korektnu, znaci ne preskupu, zahvalim se ljudima, i krenem put parkinga do zgrade. Nakon nekih 200-300 m auto se ugasi i ni makac dalje. Nece vise ni da upali. Stize komsija sa sajlom i pravac parking ispred zgrade.
Sad telefon uruke i zovi za kakav polovan kat. jer ako izbacim ovaj neces posle moci obaviti tehnicki pregled, pa sta onda napravi. Mogu reci da mi se i posreci. Uspedo naci isti ovakav kao i kod mene, nije zapusen ali mu napukla izduvna grana, posto je integrisana sa katom, i tu je pustala. Odmah kupim, odnesem kod majstora za auspuhe, on pogleda i kaze da to nemoze variti posto je gus. Srecom znam ovde blizu mene za bravarsku radnju, svratim da pitam, majstor kaze ma varimo sve, pogleda, kaze ma nije ovo gus, ovo je sad ako sam dobro zapamtio neki visokotemperaturni metal, mozda se nisam dobro izrazio, ali nezamerite, uglavnom nije obicni metal...Pitam mozes li variti, kaze nemas problem. Zavari covek, platim, zahvalim se i kuci na parking.
Razdignem auto na klocne i zamenim za neki sat vremena posto je doista pristupacno, stavim i nove diftunge, upali isprve, malo kao prodimi na auspuh, ustabeli se rad, ulazi lako u crvenu zonu obrtaja sto pre nije bio slucaj jer nije mogao podici obrtaje ni do 5000....Isprobam, vuce odlicno...Na leru ispod 1000 obrtaja i miran rad totalno...Ja prezadovoljan, sta bi drugo.
Ovaj stari kat, dok sam ga skinuo u njemu zvecanje kao da si nasuo ga srafovima. Znaci sav se sasuo, i ovi u ovlastenom su doista izveli pravi zakljucak sto se moraju pohvaliti sa moje strane. 
Evo u prilogu i dve fotke tog starog sasutog i ovog sto je montiran snimito sa fi kamericom kojom se moze snimiti unutrasnjost, ako prodje kacenje..

« Odgovor #10 poslato: Avgust 24, 2020, 10:38:13 pre podne »
Evo i druga koja je sad montirana..

Van mreže Filip BG

« Odgovor #11 poslato: Avgust 24, 2020, 10:42:20 pre podne »
Hvala Vam što ste ovakvim postom obogatili sadržaj foruma. Nekome će sigurno biti od koristi.
Uživajte sada u vožnji. Srećno.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014