Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Problem sa vozačevom bravom  (Pročitano 193 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nex0801Topic starter

Problem sa vozačevom bravom
« poslato: Avgust 15, 2020, 16:54:20 posle podne »
Pozdrav svima,

Imam problem sa zaključavanjem vozačevih vrata.  U pitanju je Octavia iz 1999. godine.

- Okretanjem ključa suvozačevih vrata, sva vrata izuzev vozačevih se otključavaju/zaključavaju.
- Okretanjem ključa u bravi vozačevih vrata, samo se vozačeva vrata otključavaju/zaključavaju.
- Nekad u retkim situacijama se desi i da se okretanjem ključa u bravi vozačevih/suvozačevih vrata otključaju/zaključaju sva vrata, ali to se dogodi jako retko.
- Pritiskom na taster za otključavanje/zaklučavanje vrata unutar kabine, otključavaju/zaključavaju se sva vrata izuzev vozačevih.
- Ambijentalno osvetljenje radi kada se otvore desna (prednja i zadnja) vrata, a ne radi u slučajevima kada se otvore leva (prednja i zadnja) vrata.
- El. podešavanje desnog retrovizora radi, a levog ne radi.
- Svi el. podizači prozora rade.

Da li je u pitanju upravljačka jedinica u vozačevim vratima J386 ili je možda u pitanju vozačeva brava F220?
Šta su najčešći uzroci ovakvih kvarova?

Zahvaljujem se unapred.

• Vozi: Skoda Octavia Combi 1.8T 20V 1999

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa vozačevom bravom
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2020, 17:21:19 posle podne »
Elektro brava vozacevih vrata ili modul podizaca je za zamenu (uglavnom je brava problem ako podizac radi) ako nije do instalacije  , najpre prvo proveriti istalaciju od A stuba do vozacevih vrata .

Ako treba druga brava ili modul javi se u privatnu poruku , pozdrav .
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #2 poslato: Avgust 15, 2020, 17:45:47 posle podne »
Elektro brava vozacevih vrata ili modul podizaca je za zamenu (uglavnom je brava problem ako podizac radi) ako nije do instalacije  , najpre prvo proveriti istalaciju od A stuba do vozacevih vrata .

Ako treba druga brava ili modul javi se u privatnu poruku , pozdrav .

Hvala Vam na odgovru.

U slučaju da je neophondo promeniti elektro bravu, da li se menja i cilindar tj. da li je neophodno menjati ključ?

Na mreži petarp031

« Odgovor #3 poslato: Avgust 15, 2020, 18:05:38 posle podne »
Cudi me da ima brava na suvozackim vratima, obicno octavia mk1 ima spoljnu bravu samo na vozackim vratima. Moguce da su pre FL imale i na suvozackim ili je bila Englez pa nesto nije povezano kako treba. Mozda i gresim, Buco u svakom slucaju bolje zna.
P. S sada gledam oglase, dosta oktavia 1999.god ima bravu i na suvozacevim vratima, onda se uzvinjavam.
  • Vozi: Octavia RS mk1

« Odgovor #4 poslato: Avgust 15, 2020, 18:15:10 posle podne »
Cudi me da ima brava na suvozackim vratima, obicno octavia mk1 ima spoljnu bravu samo na vozackim vratima. Moguce da su pre FL imale i na suvozackim ili je bila Englez pa nesto nije povezano kako treba. Mozda i gresim, Buco u svakom slucaju bolje zna.
P. S sada gledam oglase, dosta oktavia 1999.god ima bravu i na suvozacevim vratima, onda se uzvinjavam.

Sad sam gledao slike pre FL modela na internetu i koliko vidim obe strane imaju spoljnu bravu.
Nisam znao da post FL modeli imaju samo na vozačevoj strani.

Na mreži petarp031

« Odgovor #5 poslato: Avgust 15, 2020, 18:29:53 posle podne »
Secam se 2009/10 god kada sam kupovao mk1, znak raspoznavanja da li je bila Englez, upravo je bila brava na suvozackim. Ali i ja videh da dosta pre FL ima obe brave.
  • Vozi: Octavia RS mk1

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #6 poslato: Avgust 15, 2020, 18:45:56 posle podne »
Hvala Vam na odgovru.

U slučaju da je neophondo promeniti elektro bravu, da li se menja i cilindar tj. da li je neophodno menjati ključ?

Ne menja se ni cilindar ni kljuc
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #7 poslato: Septembar 18, 2020, 16:51:29 posle podne »
Zamenio vozačevu bravu. Sad radi dobro.
Što se tiče retrovizora, prekid je u samom motoru prozora, to je ustanovljeno proverom kod električara.

Sad me interesuje gde može da se nabavi polovan motor sa modulom i koja je cena?

A u međuvremenu se zabraviše zadnja leva vrata. Onaj jezičak što se izvlači i uvlači kao ondikator zaključanosti, ponekad se uvuče i pomeri van središta otvora na tapacirungu, tako da pri otključavanju ne može da izađe kroz isti, već bude blokiran i onda se ne mogu otključati vrata. Tad se mora šrafcigerom pomeriti ka središtu otvora tako da nesmetano može da se izvuče pri otključavanju.

I tako je tokom jednog takvog pomeranja šrafcigerom upao unutra da se ni ne vidi, a vrata se ne mogu nikako otključati niti otvoriti iznutra.

Haos

« Odgovor #8 poslato: Septembar 19, 2020, 21:18:24 posle podne »
Uspeo sam da odbravim zadnja leva vrata. Problem je bio sa jezičkom koji je upao kroz otvor i nije mogao da se izvuče, što je blokiralo otključavanje.
Upseo sam nekako da otvorim vrata tako što sam ključem u vozačevim vratima otključao sva vrata i istovremeno povukao unutrašnju polugu zadnjih vrata kroz spušten prozor i nekako uspeo da ih otvorim.

Jezičak možete vratiti tako što sa unutrašnje strane skinete plastiku prekidača prozor.
Tada možete pristupiti jezičku i namestiti ga u korektnu poziciju. Dakle nije neophodno skidati kompletan tapacirung, što je u slučaju kad su vrata zabravljena izuzetno teško i komplikovano.