Autor Tema: Pranje ciscenje soferke vetrobrana  (Pročitano 2756 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže WladaGTCZapočeo temu

Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« poslato: 26. Sep, 2020. 20:59 »
Ljudi cime i kako brisete soferku spolja i iznutra ?
Da li vam ostaju tragovi (linije) kad se soferka osusi ?
Cime skidate insekte i bube kad se vratite sa auto puta ?  bravo2

Na mreži dixon

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #1 poslato: 28. Sep, 2020. 10:00 »
Ово и мене занима од неког искуснијег у DIY прању. Напред и са страна и некако, али на задњој шоферки остане баш одвратних трагова.. у питању суперб мк2

Na mreži MAKS

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #2 poslato: 28. Sep, 2020. 11:23 »
Uzmi ono sredstvo za pranje kucnih prozora i eto resenja.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže dexterslab011

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #3 poslato: 28. Sep, 2020. 13:55 »
I ja kotistim "Mer" za prozore i slicna sredstva. I ubrus papir, ne ostavljama mi nikakve tragove.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži 2 Busy

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #4 poslato: 28. Sep, 2020. 14:19 »
Mer sasvim dobro opere staklene površine, a brišem ga novinama. Isključivo Politikom. Najbolji papir sa najvećim sadržajem olova. Nema muzgi, linija i sve se odradi jednim krugom brisanja.

Van mreže crtacrta

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #5 poslato: 28. Sep, 2020. 16:25 »
novine još uvjek broj 1
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Na mreži Bingodalton

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #6 poslato: 28. Sep, 2020. 20:02 »
Da nece novine izgrebati staklo?
Sitne sitne ogrebotinice, nije smirgla, ali skoro...

Van mreže sale.kriminale

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #7 poslato: 28. Sep, 2020. 23:34 »
Ljudi cime i kako brisete soferku spolja i iznutra ?
Da li vam ostaju tragovi (linije) kad se soferka osusi ?
Cime skidate insekte i bube kad se vratite sa auto puta ?  bravo2

Unutrašnja strana stakla - MER ili kakvo drugo sredstvo za pranje prozora - briše se mikrofiber krpom (prvo brisanje) a drugom suvom mic krpom (završno brisanje). Ovo će ukloniti anti fog sredstvo ako si ga imao pa ćeš ga ponovo aplicirati na čisto staklo i to novom mic krpom.

Spoljašnja strana stakla - prvo se naprska sapunjavom vodicom (auto šampon vodica) i sunđerom lagano se prelazi da klizi glatko. Ovo se radi da bi uklonio kapljice smole sa drveća koje puška u perionici nekada neće sve da skine a ni obično brisanje takođe. Kada ukloniš smolu i sve ostalo, onda može sredstvo za pranje prozora ili samo obična voda i brisanje sa mic krpama. Kada stavljaš Mer ili nešto od toga nemoj preterivati jer tu vrv ima alkohola koji može da reaguje sa gumom, ali alkohol skida masnoće i zaostali vosak pa ... nije loše.

Insekti se jako teško uklanjaju i za to koristi sredstvo iz prodaje "Bug and tar remover" i slično što ima da se kupi. Raspukle smrdibube sam jedva uklonio sa šoferke jednom prilikom.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže WladaGTCZapočeo temu

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #8 poslato: 29. Sep, 2020. 11:17 »
Hvala svima !
Evo i ja da se nadovezem kao sto je sale.kriminale rekao skidanje musica sam resio samponom za pranje auta stavio ga u prskalicu i naneo na soferku ostavio malo da odstoji sundjerom blago kruznim pokretima skidao posle isprao vodom to. Kupio sam i tupperware krpu za stakla koja je oooodlicna samo treba da bude vlazna ne ostavlja nikakve tragove svaka preporuka za to !

Van mreže sale.kriminale

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #9 poslato: 29. Sep, 2020. 13:46 »
Samo nemoj novine da koristiš ...  =))

I još jedan savet da ti se ne izgrebe šoferka od brisača kao meni. Redovno čisti metlice brisača i malo ih istresi i ispod njih obriši staklo običnom papirnom maramicom. To treba da pređe u naviku. Brisači povuku neke abrazive (sve i svašta) po staklu i tako se stvaraju svirlovi.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži dixon

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #10 poslato: 29. Sep, 2020. 14:03 »
@WladaGTC где си узео крпу и колико је пара?

Људи је л после прања на самоуслужним користите неки мф пешкир за сушење лимарије и стакала споља или не? Где узети добар ако користите? Генерално пишите препоруке где узимате квалитетне производе за ауто козметику и чишћење а да нису неко шурење са ценама и та профи категорија... :)

Van mreže sale.kriminale

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #11 poslato: 29. Sep, 2020. 14:09 »
Sonax mikrofiber peškir za sušenje vozila oko 2500 din. Uzeo na Sonax samouslužnoj perionici gde prodaju Sonax proizvode. Može i da se naručuje preko neta ....
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže WladaGTCZapočeo temu

Odg: Pranje ciscenje soferke vetrobrana
« Odgovor #12 poslato: 29. Sep, 2020. 18:12 »
Krpa ima da se kupi na kupujemprodajem ima dva naloga koji prodaju tupperware proizvode i trazite bas krpu za staklo bas bas dobra stvar.
Sto se kozmetike tice ima stvarno dosta proizvoda od Sonax-a sto se tice detailinga, a ko hoce skuplju varijantu tu je “M polish” na Altini oni jedini rade Gyeon proizvode i ima pored Gyeon-a Carpro proizvodi za detailing i oni su premium brendovi i nema greske sa njima.
Mislim da je Gyeon peskir oko 2000din. sto je skroz ok kupis ga jednom i traje ti 100 godina



Pretraga foruma [Google]