Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Škoda fabia 1.2 trza u vožnji i na leru kada se zagreje  (Pročitano 1267 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MarkovoTopic starter

Odg: Škoda fabia 1.2 trza u vožnji i na leru kada se zagreje
« Odgovor #15 poslato: Decembar 13, 2020, 15:01:38 posle podne »
Kompresija u cilindrima je dobra to je provereno, oko 180k je prešao na diagnostici ne pokazuje ništa, pokazivao samo eger to je sređeno. U prilogu dostavljam video šta se dešava. Ovo je cista konsultacija i nagadjanje, čekam mojstora koj bas radi sa vw pa ćemo sa vidimo šta i kako.
Kad se da gas malo.. Tad bas zatrese podigne obrtaje pustiš gas zadrži na 1100 i padne na 900 i kao da će da ugasi zatrokira i unormalizuje se.
  • Vozi: Škoda fabia

Na mreži pajapop

« Odgovor #16 poslato: Decembar 13, 2020, 15:29:02 posle podne »
Ovo je cista konsultacija i nagadjanje, čekam mojstora koj bas radi sa vw pa ćemo sa vidimo šta i kako.
Kad se da gas malo.. Tad bas zatrese podigne obrtaje pustiš gas zadrži na 1100 i padne na 900 i kao da će da ugasi zatrokira i unormalizuje se.

Dobro...posto se ceka pravi majstor i ovo je nagadjanje...ajde da se igramo...A mozemo i da se kladimo...Na osnovu ovoga sto si napisao, mislim da je tebi ipak problem u lambda sondi. Iako ona pokazuje ispravnost, ipak mozda nije potpuno ispravna. Ona se moze pokvariti na razne nacine a jedan od njih je i njena "tromost"....Ti nemas dovoljno brzu reakciju merenja sonde. Jer...ovo zadrzavanje na 1100 obrtaja pa kasniji pad je karakteristika siromasne smese...Znaci ti nemas dovoljno brzu reakciju i regulisanje smese...Znaci zamena lambda sonde resava problem...Kladim se... bravo2
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži lonely_wolf

« Odgovor #17 poslato: Decembar 13, 2020, 20:33:49 posle podne »
Nisam neki znalac niti stručnjak ali da li ste provjeravali bombine?!
Mislim da su na tom motoru bombine posebno na svakoj svjećici, možda jedna ima problem kada je se motor ugrije.

Nisam čitao do kraja ali pogledaj i ovde...
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=9120.0
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=6737.0

« Poslednja izmena: Decembar 13, 2020, 20:39:51 posle podne lonely_wolf »
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže ninoslav

« Odgovor #18 poslato: Decembar 15, 2020, 01:51:19 pre podne »
Kod mene za sada reseno ocitavanjem i brisanjem greski preko kompa. Ali mi je napomenuto da je lambda sonda. Ako se upali opet mora da se menja..
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2htp 12V clasic

Van mreže Voz

« Odgovor #19 poslato: Avgust 26, 2021, 00:12:21 pre podne »
Imala sam zelju da kupim fabiu 1.2 od prvog vlasnika 2008,kao casa neogreban, mada citajuci ovaj forum u neverici sam🥶, presao je 200k tacno
Treba mi savet🙏
  • Vozi: Fabia 1.2

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #20 poslato: Avgust 26, 2021, 01:29:32 pre podne »
Imala sam zelju da kupim fabiu 1.2 od prvog vlasnika 2008,kao casa neogreban, mada citajuci ovaj forum u neverici sam🥶, presao je 200k tacno
Treba mi savet🙏

Ako ces iskreno zaobidji. Na toj km vec polako krecu problemi pogotovo ako je kupljen nov u Srbiji.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi, Yeti 170 4x4 atm stage1, Audi S3 quattro

Van mreže itsalmo

« Odgovor #21 poslato: Septembar 21, 2021, 22:35:44 posle podne »
Evo, do ove teme me i dovelo češljanje foruma oko lambdi i svega toga. Potrošnja je brutalna, mislim da i onaj što je na heroinu uspije ostavit koju marku sa strane  :( kilometraža iza njega je haos 300+ pri puštanju kvačila  bez malo jačeg gasa pad snage motora, milisekunde su u pitanju da se ne ugasi, i ovi klasični problemi, kad je hladan trza, obrtaji ostaju itd.

Šta mi je činit? Dijagnostika i od čega prvo krenut  =))
  • Vozi: Škoda Fabia Combi 1.4mpi

Van mreže bgdvinko

« Odgovor #22 poslato: Septembar 22, 2021, 09:00:08 pre podne »
Najpre zakaciti na dijagnostiku i videti sta  prijavljuje. Znas li ima li katalizator ili je izbacen-odsecen pa premosteno sa cevi.
Meni je pravio slicne probleme, posle se sav sasuo i tad vise nije mogla ni da upali. Ali meni je palila cek engine lampicu i izbacivala gresku problem sa lambda sondom prvom.
Zamenio taj sasuti katalizator u kojem je zvecalo kao da si nasuo kamencica i sve u redu evo do danasnjeg dana.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007

Van mreže itsalmo

« Odgovor #23 poslato: Septembar 24, 2021, 22:27:57 posle podne »
Ma da, u svakoga je različito ali je opet taj krug neki oko lambde i katalizatora.. Čekam da naplatim pa ću da uradim dijagnostiku da vidim šta i kako. Za to jel ima ili nema, ne znam kako da provjerim? Ne prdi niti se čuje benzin u njemu, osjetilo bi se? Mada mi zna u uši upast zvuk koji dolazi iz haube, kao da “protiče” nešto negdje, ne znam ni opisat  :B=) wac1
  • Vozi: Škoda Fabia Combi 1.4mpi