Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Lampica za tečnost za šoferku se pali, a puna posuda  (Pročitano 165 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dzudzubajacTopic starter

Lampica za tečnost za šoferku se pali, a puna posuda
« poslato: Novembar 21, 2020, 16:54:43 posle podne »
Jutros sam istrošio tečnost za šoferku, reko' da sipam zimsku obzirom na niže temperature koje nas očekuju. Upalim kola, pustim da iscuri šta je bilo, odem kupim 2l tečnosti i sunem.
Upalim posle par sati kola, krenem, pali se lampica. Ok, malo mi čudno, mislim da staje oko 3l. Kupim još 2l, sipam oko 1.5l da bude puno do čepa znači 3.5l ukupno je stalo. Krenem, i dalje se pali lampica. Probao da pustim da malo vrti tečnost, da prska, kontam da kad sam praznio možda je povukao vazduh, šta znam.
Par puta ugasim i upalim kola, i dalje se pali lampica...
Sipao sam tečnost koju uzmem u radnji/pumpi, znači nisam obraćao pažnju na "kvalitet", ali nisam sipao vodu iz slavine.

Ima li nešto što mogu sam da odradim ili da teram u servis? U pitanju je octavia fl 1.6tdi 2018 godište.
  • Vozi: octavia 1.6 tdi 2018 ambition

Van mreže Zox024

Odg: Lampica za tečnost za šoferku se pali, a puna posuda
« Odgovor #1 poslato: Novembar 21, 2020, 17:13:05 posle podne »
Ma teraj u servis ako je jos pod garancijom a pretpostavljam da jeste, kao da te zeza senzor

Na mreži pajapop

« Odgovor #2 poslato: Novembar 21, 2020, 18:27:41 posle podne »
Maaa...to, kad si izlio svu tecnost, tad ti je senzor-plovak...zovi ga kako hoces, skroz pao dole i nekako se podglavio...I sad je u stalnom polozaju koji pokazuje manjak tecnosti...Sad...ili idi u servis, pa ako je pod garancijom da ti to odglave...Ili da probas sam. Skines bufon, dobro ga protrese, vratis...i nadas se najboljem... ;)
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže ugi85

« Odgovor #3 poslato: Novembar 21, 2020, 23:06:27 posle podne »
Ili je spao konektor sa prikljucka (mozda su i kontakti osteceni) ili su elektrode u boci bas oksidirale.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance