Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: veliki servis 1.2 40kw  (Pročitano 172 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži netixTopic starter

veliki servis 1.2 40kw
« poslato: Novembar 21, 2020, 22:53:39 posle podne »
Pozdrav,
na koliko se radi vekiki servis na 1.2 40kw (sa klimom)  i šta sve treba menjati?
  • Vozi: 1.9tdi avb 74kw

Van mreže vladimir1975

Odg: veliki servis 1.2 40kw
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2020, 18:27:21 posle podne »
   Veliki servis na ovim htp motorima nije , po servisnom planu ograničen na neku određenu
  kilometražu ili vremensku distancu, ali preporuka iskusnijih mehaničara za ovaj motor kaže da
  prilikom kupovine polovnog auta bolje je proveriti stanje lanca i španera ,jer se ne zna pouzdano
  koliko je set lanca pre toga prešao. Kada se prilikom prvog paljenja hladnog motora čuje zvuk
  lanca da struže par sekundi , jedan je od pokazatelja da je lanac rastegnut i da je vreme za
  zamenu, pogotovo ako je prešao više od 100 000 km. Inače sam lanac može trajati od 50000 do
  150000 km. što najviše zavisi od kvaliteta ulja , učestalosti zamene ulja i samog načina vožnje.
     Inače što se tiče velikog servisa menjaju se lanac i oba plastična španera-vođice lanca ,
  hidraulični  zatezač lanca i trebalo bi oba zubčanika bregaste i radilice. Mali lanac za pogon uljne
  pumpe i njegov španer  se takođe menjaju. Obavezno zameniti i semering radilice. PK kaiš 6
  kanalni takođe se može zameniti koji pogoni vodenu pumpu,alternator i kompresor klime.
   Svećice  se menjaju na max. 60000 km . Eto to je ukratko neki savet o ovom motoru .
  • Vozi: škoda fabia 1.2 htp 2007

Na mreži netixTopic starter

« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2020, 07:52:09 pre podne »
Hvala na detaljnom odgovoru.
Rekao bih da se  zvuk struganja lanca ne čuje, mada je po papirima prešla 75000km od zamene.
Da li prilikom zamene pk kaiša treba zameniti i vodenu pumpu i remenicu alternatora i da li čekati promenu lanca pa sve to u istom cugu raditi?
  • Vozi: 1.9tdi avb 74kw

Na mreži pajapop

« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2020, 09:51:03 pre podne »
.
Rekao bih da se  zvuk struganja lanca ne čuje, mada je po papirima prešla 75000km od zamene.
Da li prilikom zamene pk kaiša treba zameniti i vodenu pumpu i remenicu alternatora i da li čekati promenu lanca pa sve to u istom cugu raditi?

Kad sam ja prosle godine uradio veliki servis (kupio polovno vozilo). na pitanje "koliko sam sad miran?", majstor (jedan od najboljih u Beogradu za ta vozila), rekao mi je 90000 km, ali se to ne odnosi na PK kais....vec kad god dodjem na neki servis, oni pogledaju stanje kaisa....pa nagoveste...Tako, da i ti...imas bar 15000km (maksimalno) "fore" do sledece zamene,,,Mada se ja ne bih s time igrao, vec odmah uradio sve sto je potrebno.... bravo2
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.