Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Set kvačila RYMEC  (Pročitano 240 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DjeckoTopic starter

Set kvačila RYMEC
« poslato: Novembar 21, 2020, 23:25:59 posle podne »
Treba mi pomoć i bio bih vam veoma zahvalan:

Naime, potreban mi je set kvačila (LUK - 160 € i Sachs - 170 €) međutim vidio sam da prodaje TREND Auto d.o.o. Bijeljina set kvačila RYMEC za nevjerovatnih 80 €, molim vas da li neko nešto zna ili, još bolje, ima iskustva sa ovom markom proizvođača RYMEC?
  • Vozi: Škoda Fabia Combi (6Y5), 1.4 TDI-PD, 59 kw, 2007.

Na mreži AcoSk

Odg: Set kvačila RYMEC
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2020, 00:19:55 pre podne »
Sa nekim drugim delom i ajde, ali sa kvacilom ne treba eksperimentisati, jer skidanje menjaca nije jeftino (ako se ne pokaze dobro...).

Samo Sachs ili Luk.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži dexterslab011

« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2020, 11:28:26 pre podne »
Zaitrigirao si me sa tim Rymec kvacilima, pa sam malo citao po stranim forumima, pise da su oni "rebranding" marka. Kao Tesla (tehnika) i te fore. Znaci nemaju svoju proizvodnju, nego neko drugi proizvodi, a oni samo stave svoje ime. Ja se iskreno, ne bih igrao sa tim.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Na mreži petarp031

« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2020, 14:29:54 posle podne »
To je najverovatnije deo iz Kine koji je brendiran na nasim prostorima. Nesto poput Euro07 sto je brendirao ITN ili kitkomerc onaj euroline ili kako vec. Ta kvacila rade posao, obicno imaju plasticni druk lezaj koji je najslabija tacka celog seta. Ali opet u ovom slucaju ne bih ga stavljao na svoj auto. Mislim da ima svrhe kod vozila kojima je tesko obezbediti kvalitetno kvacilo, poput subaru ili toyote, gde nesto kvalitetno kosta i 400 eura, a ovaj brend nudi zamenu za pola cene pa i ispod toga. Recimo ja sam na jednu octaviu stavio ceo set tog jeftinog kvacila iz KitKomerca, s tim sto smo promenili druk, nismo stavljali taj plasticni iz seta. Octavia se vozi bez problema, kvacilo mekano, vec 2 godine, ali je set plivajuci i kvacilo iz Luk-a bio oko 370 eur, a ovaj zamenski iz KitKomerca izasao 170 eura sa zamajcem. Vozilo prodato za 1800 eur tako da je imalo smisla staviti takav kvalitet, a pri tome i radi lepo vec duzi period.
Pozdrav
  • Vozi: Octavia RS mk1

Van mreže t.salai

« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2020, 13:41:15 posle podne »
Nemam iskustva sa tim setom ali stim da kvacilo stavljas u prosjeku jednom dok posjedujes to auto i vjerujem da ga vecinom vozis u gradu gdje je podji-stani stil voznje, zar ti se isplati gledati u 80€. Obicno ako je nesto previse jeftino onda u pravilu ne moze ni biti dobro  bravo2
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+