Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Prvo paljenje  (Pročitano 211 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nneennii123Topic starter

Prvo paljenje
« poslato: Novembar 30, 2020, 03:40:41 pre podne »
Ljudi vozim Skodu Karoq 2020 godiste 1.6 tdi kad je krenulo.ovo hladnije vreme primetio sam dva dana za redom mad palim ono prvo paljenje da mi malo onako usporenije zavergla ali uvek upali a posle toga pali sve normalno nikakvog problema nema ali taj prvi start je samo problem
Pa ako neko zna o cemu se radi ili je imao takav problem nek mi kaze o cemu se radi.Znaci ne vergla dugo vec malo usporenije onako kao da se muci malo
  • Vozi: Skoda Karoq 1.6 tdi 2020

Na mreži pajapop

Odg: Prvo paljenje
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2020, 08:18:47 pre podne »

Pa pazi....hladnije vreme...usporenije verglanje...svako pomisli na los akumulator. Takodje, los kontakt cetkica alnasera na kolektoru usled njihovog podglavljivanja u cetkodrzacu dace isti simnptom usled pada napona...E sad....al' tebi je auto 2020 godiste, prakticno nov...Sta sad tu moze da bude???....Pa moze da bude, na primer lose punjenje od strane alternatora...prakticno nedovoljno pa akumulator postepeno gubi svoj kapacitet. To treba proveriti!...Al' mi pada na pamet i jedna glupost...Tebi je alnaser nov...jos i ne rezradjen...bikisne pasent....I sad, od hladnoce one se malo skupe...poveca se otpor rotacije osovine rotora..i eto usporenja....Mozda???....Znas sta...vozi ti tako, al' proveri punjenje alternatora...bez neke panike..pa vremenom ce se situacija "kristalizovati" i najlakse je nesto popraviti kad je kvar evidentan... :-X. A ako je do biksni, one ce se vremenom "razlokati" pa nece biti otpora...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.