Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: radio - povezivanje na kontakt  (Pročitano 519 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži sasacalkoTopic starter

radio - povezivanje na kontakt
« poslato: Decembar 15, 2020, 19:10:24 posle podne »
Fabia mk1 1.4mpi, da li je moguće povezati da se radio pali  preko kontakt brave.
Imam iso konektor i na pin A7 imam stalnu živu struju. Ne vidim nigde znake nikakvog budženja sve deluje fabrički. Nema slobodnih žica,sve sam ispitao u samom konektoru, nigde nemam struju da ide preko kontakt brave. Hteo sam da uzmem sa upaljača, ali i on radi stalno. Da li neko ima ideju ili zna, odakle bih mogao da najlakše uzmem struju koja ide sa kontakr brave, a da ne moram sve da rasturam i vučem direkt iz brave?
Zamenio sam radio, a ovaj nov pioneer, mora da se drži duže dugme da bi se ugasio, pa me užasno nervira.

Van mreže soneje

Odg: radio - povezivanje na kontakt
« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2020, 21:05:28 posle podne »
Pazi kako ces ,uzmes glinericu(valjda znas sta je) jedan kraj glinerice onaj sa stipaljkom stavis na metal recimo kontakt bravu,a drugi kraj onaj siljati ubadas u pinove za napajanje palis i gasis kontakt i glinerica mora da zasvetli,a ako ne kao sto kazes onda ti je vrisnuo osigurac.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2020, 07:01:21 pre podne »
Našao sam problem. Kod kontakt brave je neko prespojio, tj. tu je povezao živu struju. Šta sve ljudi ne rade?! Verovatno je neko pre mene imao problem s kontakt bravom i odsekao žicu je radio.  :bravo:

Van mreže soneje

« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2020, 18:34:56 posle podne »
Pa pretpostavilo se da je instalacija u redu kako si i napisao ali nije.

Van mreže soneje

« Odgovor #4 poslato: Decembar 17, 2020, 19:24:08 posle podne »
I jesi li namestio, kod mene je sve to bilo fabrički osim radia. I da nije se gasio isključivanjem kontakta vec vadjenjem ključa iz brave (naravno radio).

« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2021, 07:40:21 pre podne »
Prvo je sve vraćeno u normalu oko brave. Onda sam na konektoru koji je došao uz pionir radio ukrstio crvenu i žutu žicu. Tako piše u uputstvu. Nakon toga je sve radilo kako treba, ali je veoma loše hvatao stanice.
Onda sam kupio dodatno,,pojačavač,, on ustvari šalje 12v na antenu. pojačivač sam povezao na +12v sa radia, odspoji se plava žica i spoji deo koji ide iz radia, sve piše u uputstvu. Sada radi perfektno.

Van mreže soneje

« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2021, 16:09:52 posle podne »
Opet ti nije dobro to nesto,nikako ni u kom slucaju nisi smeo da plavu zicu spojis na antenu crpice ti akumulator,opet kazem imas problem u instalaciji.

« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2021, 06:35:13 pre podne »
Sve je OK. Provereno unimerom, nakon montaže, a i skidanjem kleme, kad sam sve namontirao. Plava ide iz radia, dobija struju tek nakon uključenja radia.

Van mreže soneje

« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2021, 20:16:25 posle podne »
Ako je po uputstvu onda u redu. bravo2