Autor Tema: Octavia 1.8 tsi 2013 godište  (Pročitano 906 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pilip88Započeo temu

Octavia 1.8 tsi 2013 godište
« poslato: 21. Jan, 2021. 12:48 »
Pozdrav ljudi.
Nov sam na forumu, planiram uskoro da zamenim auto i to će verovatno biti octavia.
Pre neki dan mi je za oko zapala jedna Octavia 1.8 tsi, 2013. godište, s sad, malo sam proučavao po internetu i po forumu i koliko vidim taj motor se pokazao problematičan, bar onaj druge generacije koji se ugrađivao u stariji model Octavije. Nisam shvatio da li je motor koji se ugrađuje u ovu octaviju, druge generacije ili treće i ako je treće generacije kako su se pokazali?
Nadam se da ima nekog na forumu ko je imao iskustva sa ovim modelom ili sa nekim drugim modelom iz vw grupacije koji je imao isti agregat, pa da mi malo prenese iskustva.
Ovo mi je prva tema na forumu pa se nadam da sam je postavio na pravo mesto, ako nisam, izvinjavam se.
  • Vozi: fiat bravo, u potrazi za novim

Na mreži petarp031

Odg: Octavia 1.8 tsi 2013 godište
« Odgovor #1 poslato: 21. Jan, 2021. 17:42 »
Ako se radi o octavia 3, taj tsi od 180ks nema problema. Radi se o 3. generaciji 1.8tsi agregata, nekoliko drugara ga poseduje, svima radi kao sat, ne trosi ulje, ide super.
Pozdrav

Na mreži AcoSk

Odg: Octavia 1.8 tsi 2013 godište
« Odgovor #2 poslato: 21. Jan, 2021. 20:41 »
Pravi motor. Volim kad cujem da neko razmatra kupovinu tsi-a

Van mreže pilip88Započeo temu

Odg: Octavia 1.8 tsi 2013 godište
« Odgovor #3 poslato: 21. Jan, 2021. 20:52 »
@petarp031 da, to je treća generacija octavije, tako sam i shvatio čitajući po internetu, da su to dobri motori.
@AcoSk smučili su mi se više dizelaši, nikada nisam imao benzinca a kombinacija turba i benzinskog motora mi se čini savršena  bravo2
Imao sam prilike davno da provozam Yeti sa 1.2 tsi motorom i bio sam oduševljen. Mogu da zamislim kako tek ide 1.8.
  • Vozi: fiat bravo, u potrazi za novim

Na mreži AcoSk

Odg: Octavia 1.8 tsi 2013 godište
« Odgovor #4 poslato: 21. Jan, 2021. 21:34 »
Da, slazem se. Kombinacija benzin + turbo je nenadmasna, moze ko sta hoce da prica...
Svi bismo to vozili da nam gorivo nije stavka u zivotu

Van mreže pilip88Započeo temu

Odg: Octavia 1.8 tsi 2013 godište
« Odgovor #5 poslato: 21. Jan, 2021. 23:27 »
Kad već spominješ gorivo, je l zna neko koja je realna potrošnja ovog motora? Po internetu vidim grad 7, otvoreni put 5, ali mi to baš ne izgleda realno.
  • Vozi: fiat bravo, u potrazi za novim

Van mreže Maksimus

Odg: Octavia 1.8 tsi 2013 godište
« Odgovor #6 poslato: 22. Jan, 2021. 00:53 »
Toliko trosi 2.0 dizel,ne 1.8 benzin.
Realno gradske od 9,otvorenog od 6.

Van mreže david_nis

Odg: Octavia 1.8 tsi 2013 godište
« Odgovor #7 poslato: 19. Mar, 2021. 11:27 »
Pozdrav svima,
vec neko vreme imam zelju da dodjem do Skode Octavia MK3 1.8tsi sa 180hp i potrebna mi je pomoc kako da najlakse utvrdim koje je generacije taj EA888 motor, jer koliko sam se informisao problemi sa prve dve generacije su uglavnim reseni u gen 3.
Teoretski, VW je poceo da proizvodi gen. 3 od 2011(2012), ali prakticno su ti motori poceli da se pojavljuju u modelima Octavije od 2015 god. kada je poslednja modifikacija ovih motora pocela da se ugradjuje. Medjutim postoje Octavije 2013-2015 koje imaju tu poslednju generaciju 1.8 motora i koje su blize mom budzetu, ali ne znam kako da najlakse dobijem informaciju o motoru koji je u autu tj. koje je generacije?
Gledam da uvezem auto direktno iz inostranstva i samim tim ne mogu da pogledam sam auto i komunikacija je otezana.
Svaki predlog bi mi znacio, kao i misljenja o ovom motoru.

Hvala puno.
  • Vozi: Toyota corolla 1.6 vvti



Pretraga foruma [Google]