Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Grejaci zadnjeg stakla  (Pročitano 331 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Zox024Topic starter

Grejaci zadnjeg stakla
« poslato: Mart 04, 2021, 09:40:33 pre podne »
Ljudi prinetio sam da na mojoj Octaviji A7FL ne rade gornja tri grejaca na zadnjem staklu a postoje. Idu preko srednjeg stop svetla. Imam naviku da pre posla skuvam kafu za poneti i zapalim vigaru dok auto stekce u mestu pa zjakam okolo i skontam da ne otapa gornja tri reda.
U retrovizoru se taj deo stakla ne vidi pa mi je palo na pamet da je mozda namerno tako ali ipak postoje tri grejaca tuda. Kada sam pitao po komsiluku ko ima A7 niko nije obracao paznju na to jer ljudi sednu, upale grejac i voze a ne blenu kao ja. Zvao servis, oni pojma nemaju, kazu da ce zameniti staklo ako treba. Nakon par dana skontam covek dolazi sa istom O3 na parking i isto mu gornja tri reda ne rade, a i komsija obratio paznju pa mi rekao da ni njemu ne rade posle par dana.
Neko pojasnjenje? Jel neko obracao paznju? Ako tako treba da ne cackam i ne menjam staklo...

Na mreži Mihailo

Odg: Grejaci zadnjeg stakla
« Odgovor #1 poslato: Mart 04, 2021, 11:54:17 pre podne »
Ja imam pre fl A7, i isto je kao kod tebe... Samo sam ja bio ubedjen da je nesto kod mene zajebano posto je prethodni vlasnik imao folije pa skinuo pred prodaju...
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

« Odgovor #2 poslato: Mart 04, 2021, 13:06:46 posle podne »
Izgleda da tako treba i da je to normalno ako je prisutno kod svih, samo mi je glupavo odradjeno jer srednji stop ostaje zaledjen dok se ne prosiri toplota skroz

Na mreži Mihailo

« Odgovor #3 poslato: Mart 04, 2021, 13:32:14 posle podne »
Ne samo sto ostaje zaledjen, to bih i razumeo da je tako predvidjeno... Daleko je glupavije sto tuda prolaze 3 grejaca, ili fejk grejaca... :D
  • Vozi: 2015 Octavia 1.2tsi 105ks

Na mreži dixon

« Odgovor #4 poslato: Mart 04, 2021, 13:41:55 posle podne »
Ау, немам речи...

« Odgovor #5 poslato: Mart 04, 2021, 13:45:48 posle podne »
Bas to, ako ne trebaju onda nemoj da ih stavljaju. Ili se naprave kruzni oko plastike stop svetla kao sto drugi proizvodjaci rade

Na mreži dixon

« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2021, 13:56:05 posle podne »
Мислим да се не лажемо, тај део свакако ни не видиш, али опет бзвз је уопште штедети на пар грејача... Возио сам ја и кола без грејача задњег стакла (кад рикну скроз), али чему онда нацртани грејачи уопште...

Na mreži lonely_wolf

« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2021, 14:38:36 posle podne »
Kod mene na superb-u isti slučaj >:( =)), al' fakat ne kontam, ima instalacija koja ne radi tctctctctc...
Ja se bio pravo spremio da malo tersam kad budem sledeći put bio na servisu =)) =)) =))
Na oktaviji A5FL uredno radilo  bravo2
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2021, 15:03:10 posle podne »
Uoravo sam iz ovlascenog servisa izasao, pojma nemaju

Na mreži AcoSk

« Odgovor #9 poslato: Mart 04, 2021, 15:21:42 posle podne »
@dixon, mozda moze da se ukodira da rade svi grejaci
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži petarp031

« Odgovor #10 poslato: Mart 04, 2021, 17:29:42 posle podne »

Na mreži AcoSk

« Odgovor #11 poslato: Mart 04, 2021, 17:38:45 posle podne »
Meni od pocetka nije imalo smisla da ugrade, a da ne rade grejaci. Bas bi bilo besmisleno.

A lepo se vidi da te 3 gornje nisu ni spojene na krajevima sa grejacima, tako da, mislim da je to zaista antena.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži petarp031

« Odgovor #12 poslato: Mart 04, 2021, 17:39:51 posle podne »
Ovo je imala A8 ica iz 2005 godine, ako me secanje dobro sluzi. Cini mi se da dosta Japanaca ima slican sistem.

Na mreži SaleeNis

« Odgovor #13 poslato: Mart 04, 2021, 19:15:31 posle podne »
Po mom skromnom mišljenju u pitanju je antena (kao što je Petar već napisao). Pre sam vozio elantru koja je isto imala antenu u zadnjem staklu. Samo što ona nije imala dodatnu klasičnu na krovu (bio je potpuno čist). Na elantri ako se dobro sećam bile su linije naizmenično (svaka druga je bila grejač).
  • Vozi: Kodiaq 1.5 TSI DSG

« Odgovor #14 poslato: Mart 04, 2021, 19:16:40 posle podne »
Ko bi rekao, proato nemam komentar na izvedbu