Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Vlaga u ulju  (Pročitano 136 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dragan tbTopic starter

Vlaga u ulju
« poslato: Mart 05, 2021, 15:50:27 posle podne »
Na čepu od ulja sam primjetio malo sive mase.Kao da je kondenzovana vlaga. Šipka je ok.Ne povećava mi nivo ulja.Rashladna tečnost čista.Čep od posude čist  Auto pali i vuče odlično.Majstor kaže može biti gradska vožnja,pali,gasi pa ne postiže dovoljnu temp.i stvara se kondenz.Ulje je Optima 5 w 30. prešlo 8000.Kaže čovjek,ništa strašno. Ali izbaci to iz auta.Počeli su da brljave svašta. Mijenjaj i filter i ulje. Ja sam se zabrinuo za dihtung.Jedino mi se čini da brzo postigne radnu temp.za cca 5 min.Napolju je 10 stepeni. Ili umisljam. Kazaljka je zakovana na 90.Stvarnih 180 hiljada,nikada je nisam pregrijao.Molim mišljenja.Hvala i pozdrav ljudi.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,9 tdi

Na mreži AcoSk

Odg: Vlaga u ulju
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2021, 17:40:57 posle podne »
Normalno za gradsku voznju i kratke relacije. Nema kad da ispari vlaga.
Nece sa svakim uljem biti isto, ali uglavnom je normalno.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži petarp031

« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2021, 17:46:58 posle podne »
Ako ceti biti lakse, otac ima mpi 2.0 u octavia i od 2010.godine taj auto zimi ima emulziju na cepu kao posledica vlage. Imao sam i golf mk4 1.6 16v, vozio ga dosta zustro i zimi imao duze voznje pa se sporadicno javljao taj majonez. Ne bi se mnogo opterecivao oko toga, ako ne trosi antifriz, ne menja boju antifriza, sa uljem sve ok, samo gas.
Ja sam u pomenute aute uvek sipao kvalitetnija ulja poput mobila, castrola i shell-a. Za modricu mi skoro rece covek da je bolje zaobici to ulje, jedino u starije generacije vozila, nisu nista radili na kvalitetu vise od 10 godina, da li je tacno ne znam. Nekada je otac samo priznavao optima ulja, mada tada nije ni bilo mnogo izbora, ali se secam optima magnum, kao klinju mi bila zelja da ga sipam, ali mi cenovno bilo skoro pa nedostizno.
Pozdrav

« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2021, 18:16:11 posle podne »
Hvala puno.Nemam ja ništa protiv ulja svjetskih brendova,razlika u cijeni je minimalna ali sam išao logikom da je bar originalno Optima,jer svi znamo da se ulja pakuju i prepakuju i svašta potura na našem tržištu.Pokušaću kod ovlaštenih uvoznika sa nekim uljem. U svakom slučaju hvala puno i pozdrav

« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2021, 18:20:04 posle podne »
Hvala Aco. To i majstor kaže Pozdrav