Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Da li ugradnja novog srednjeg lonca i pletenice moze uticati na izduvne gasove?  (Pročitano 764 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže milosgranice

Odg: Da li ugradnja novog srednjeg lonca i pletenice moze uticati na izduvne gasove?
« Odgovor #15 poslato: Mart 14, 2021, 10:38:00 pre podne »
Pod pretpostavkom da neki auto ode u iberturu šta onda ?
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže Maksimus

Odg: Da li ugradnja novog srednjeg lonca i pletenice moze uticati na izduvne gasove?
« Odgovor #16 poslato: Mart 14, 2021, 11:14:27 pre podne »
Хм Буцо, тако је и код мене на Superb mk2... Међутим пробавао сам на новијим колима (Superb mk3, Octavia mk3, Kodiaq, Passat B8, Arteon...) код њих ни кад искључиш ESP не иду обртаји преко 2500 на пуном гасу у леру. Додуше ни један од тих аута нема ESP OFF док се не укодира другачије, само имају ASR OFF, а неки имају и додатно ESC SPORT
Kod mene ima dugme za esp kod menjaca,prvi klik gasi asr(mislim da tad ispise esc sport,nisam 100% siguran) a duze drzanje gasi.

A ovi propisi su teska glupost,iako prvi jedba cekam da pociste nebezbedne autokobile sa drumova ovo je bezobrazluk,morace da menjaju.
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Na mreži MAKS

« Odgovor #17 poslato: Mart 14, 2021, 14:49:06 posle podne »
Coveku smo upali na temu sa nekim stvarima koja su mnogo opseznija.

Ali evo jos nesto.  Za sada niko nepominje ali  ce morati.

Na papiru za gasove se pojavljuje stavka Lambda sonda. Sto znaci ako su gasovi dobri a mesavina goriva i vazduha nije dobra to jest nije u propisanim normama vozilo pada tehnicki nije ispravno.
Bice tu jos s****ranja i te kakvih.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #18 poslato: Mart 14, 2021, 21:39:08 posle podne »
Kod mene ima dugme za esp kod menjaca,prvi klik gasi asr(mislim da tad ispise esc sport,nisam 100% siguran) a duze drzanje gasi.

A ovi propisi su teska glupost,iako prvi jedba cekam da pociste nebezbedne autokobile sa drumova ovo je bezobrazluk,morace da menjaju.

Da tako je i na s3 jednim klikom gasi asr i dozvoljva malo bolje zabacivanje auta, a par sekundi drzanja gasi i esp i onda je igranje  :))
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #19 poslato: Mart 14, 2021, 21:40:53 posle podne »
Pod pretpostavkom da neki auto ode u iberturu šta onda ?

Evo iz grada si istog, da ne imenujem tehnicki nije u centru grada, momku su zeznuli glavu na 2.0tdi. Bilo je neko natezanje letos pitacu bas kako se zavrsilo na kraju.
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Van mreže Maksimus

« Odgovor #20 poslato: Mart 14, 2021, 23:42:50 posle podne »

Da tako je i na s3 jednim klikom gasi asr i dozvoljva malo bolje zabacivanje auta, a par sekundi drzanja gasi i esp i onda je igranje  :))
Meni na zimi na snegu postaje progresivno stabilniji kako gasis kontrole  =))
Ubedljivo je najgori sa svim upaljenim(uzme ti gas kad je najpotrebniji),to palim samo na ap zbog brzine.
Kad mu ugasis sve ne mozes da ga isteras iz putanje  :))
  • Vozi: Superb Sportline 4x4

Van mreže matija88Topic starter

« Odgovor #21 poslato: Mart 15, 2021, 17:10:55 posle podne »
Matija 88, možeš naručiti taj katalizator JMJ -Poljskog proizvođača  za nešto jeftinije pare ,imaš na kupujem-
 prodajem sajtu pa potraži malo . Kvalitetno izgleda i  imaju  homologaciju o ispitivanju emisije gasova.
Nasao sam identican proizvodjaca JMJ upravo na kupujem prodajem za 180evra
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/auto-auspusi/katalizator-cordoba-fabia-polo-1-2/oglas/104975452

Videcu sa majstorom sta mi je ciniti. Da li da zamenim i stavim novi katalizator a ne da imam samo ovo kuciste i da stavim novu sondu/sonde (koliko ih vec ima) s obzirom da mi je potrosnja u zadnje vreme skocila sa 7.7l/100km (prosek u protekle 3.5 god) na oko 9l/100km gradske voznje (u proteklih 3 meseca kada su i poceli problemi sa bobinom i svecicama). I nakon toga je ostala negde oko 9l/100km . Racunam potrosnju od cepa do cepa.

Ne znam da li to ima nekog uticaja ali sonda koliko znam procenjuje odnos goriva i vazduha u smeši koja ulazi u cilindre pa mozda je iz tog razloga potrosnja skocila ili sam presao onu granicu kad motor kosilica 1.2 pokazuje prve bore.  :)) (presao 245k km). Ulja trosi oko 0.2-0.3l na 1000km. Do 0.5l/1000km se tolerise po specifikaciji proizovdjaca za ovaj motor.

Btw, svetlila mi je check engine lampica pre 10k km kada sam oterao u Alpros i rekli su mi da javlja gresku za lambda sondu. Tad sam to iskulirao i isao kod drugih majstora. Jedan mi je ceprkao sa dijagnostikom pa je ja mislim i gasio tu gresku da vidimo da li ce se opet javljati. Od tada nemam problem sa check engine lampicom.

Sadasnji "neovlasceni" serviser (ne Mirko Rasic :D) je kacio Skodilak isto na dijagnostiku i rekao da nemam nikakvih greski.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.2HTP 2003

Na mreži vladimir1975

« Odgovor #22 poslato: Mart 15, 2021, 19:56:53 posle podne »
 Matija , to je taj oglas prodavca od kog sam i ja nabavio katalizator , po toj ceni. Ovako uživo kao što sam u prethodnom odgovoru ti napisao deluje dobro izrađen približno originalu, mislim za te pare vredi , a ima i tu homologaciju kao dokaz da zadovoljava norme . E sad i na mojoj fabiji je isto izbačeno saće katalizatora i tako vozim do pred registraciju , kad ću ipak staviti novi katalizator i novu gornju lambda sondu i odraditi čišćenje svećica, novi filter vazduha  a možda očistiti i klapnu gasa  pa onda na tehnički .
 To što spominješ da ti je povećana potrošnja benzina  ,moguće da je tromija ili zaprljana gornja lambda sonda,a
 ne znam kako ti je majstor zavarao ECU , za signale od donje lambda sonde˙.Svaki motor je projektovan da radi  sa onim komponentama koje su fabrički ugrađene. Čim se neki deo izbaci narušavaju se fabrička podešavanja pa ECU pokušava da koriguje smešu, jer sada nema otpora izduvnih gasova koji prolaze kroz saće katalizatora. Može se pronaći na joutube klip gde neki Rus objašnjava ovaj primer.
 Za ovu kilometražu koju si naveo da je tvoja fabia dostigla , a da troši samo 0,2-0-3 dcl ,po meni motor ti nije uopšte u lošem stanju(doguraće on uz redovno održavanje i 300 k km.). :bravo:
  • Vozi: škoda fabia 1.2 htp 2007

Van mreže matija88Topic starter

« Odgovor #23 poslato: Mart 15, 2021, 20:27:24 posle podne »
Za ovu kilometražu koju si naveo da je tvoja fabia dostigla , a da troši samo 0,2-0-3 dcl ,po meni motor ti nije uopšte u lošem stanju(doguraće on uz redovno održavanje i 300 k km.). :bravo:
To mi je rekao i majstor, kad je podigao na dizalicu karter suv ko barut kao i ceo motor. Inace trudim se da stalno drzim na max nivo ulja (dosipam na svakih par stotina km po malo) sto sam cuo da bi trebalo da se obavezno radi zbog pritiska ulja koji utice na dobro podmazivanje i indirektno na zategnutost lanca.
Ja sam ga kupio sa 207k km. Vlasnik pre mene je na svakih 6 meseci menjao ulje (10W40 Castrol) sto je malo cudno, al ko zna mozda je to i uticalo da je motor u dobrom stanju. Meni je jedan majstor savetovao da predjem na 5W40 (Mobil Full Syntetics) posto je redje pa da bi bolje, da tako kazem laicki, zaslo na mesta gde gusce ne moze (jer mi je jos uvek fabricki lanac).  :)) I tako sam na 12 meseci nastavio sa 5w40. Moracu i lanac menjati preventivno, al to mozda sledece godine.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.2HTP 2003

Van mreže Milance981

« Odgovor #24 poslato: April 02, 2021, 16:23:30 posle podne »
Pozdrav Matija, ja imam identican auto, sad sam 256 000. Vidis ja sam zamenio elasticnu cev nedavno, dal je zbog toga Ili ne ugasila mi se chek engine lampica,doduse nakon menjanja svecica svih filtera I ulja. Na auto putu cim vozim preko 100 upali mi se lampica. Meni na 6000 potrosi 1l motor odlicno radi ne cuje se, srednji lonac samo original, tako mi reko majstor. Za sad nemam veliku emisiju gasova. Ulje na 500km proveravam,drzim ga malo ispod max. Hvala ti za link za katalizator. Sejvovao sam ga pa kad moj ode u auto da ga zamenim
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2003