Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Skoda felicia 1.3 glx motor  (Pročitano 186 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Lazar01Topic starter

Skoda felicia 1.3 glx motor
« poslato: April 12, 2021, 22:07:05 posle podne »
Pozdrav, zanima me da li ima neko ovde da se razume malo vise u skodu feliciu 1.3 glx motor je na lanac i poceo je u poslednje vreme za 1000 km da mi trosi vise od litar ulja, radio bih mu generalnu presao je 150 000km i nikad nije radjen veliki servis i nije otvaran motor, drugi sam vlasnik, prvi vlasnik je bio moj deda i po struci sam mehanicar ali nikada do sad nisam radio felicije i ne znam kako ide zupcenje lanca, a nigde na internetu ne mogu da nadjem, pa me zanima ako se neko razume da mi objasni hvala.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 glx

Na mreži pajapop

Odg: Skoda felicia 1.3 glx motor
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2021, 21:09:45 posle podne »
po struci sam mehanicar ali nikada do sad nisam radio felicije i ne znam kako ide zupcenje lanca, a nigde na internetu ne mogu da nadjem, pa me zanima ako se neko razume da mi objasni hvala.

Posto si vec mehanicar, sve stvari su u glavnom standardne. Zupcenje je klasika....GMT: da se poklopi reper remenice radilice sa oznakom na bloku, centar razvodne ruke sa reckom na razvodniku ka prvom kontaktu kabla na razvodnoj kapi za prvi cilindar, ventili prvog cilindra "zatvoreni" a cetvrtog "na vagi"....E sad sta je vazno: lancanici....oznake na lancanicima i ...i od oznake na lancaniku bregaste do oznake na lancaniku radilice treba da bude 12 pinova lanca. Takodje, ima dve vrste lancanika, stari i novi tip...razlikuju se u 2 mm...e sad koji tip je kod tebe??? Pretpostavljam stari...ali najbolje je kad nabavljas da poneses stare i uporedis...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži Lazar01Topic starter

Odg: Skoda felicia 1.3 glx motor
« Odgovor #2 poslato: April 15, 2021, 07:02:22 pre podne »
E hvala puno, nisam nikad otvarao pa bolje da pitam. Novi je tip.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 glx